Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Topic destinat criticilor DNA-ului, SRI-ului, DIICOT-ului și a restului ”organelor legii”

* * * - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
5496 replies to this topic

#73
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013

View PostgingisKHAN2015, on 21 aprilie 2016 - 22:45, said:

Critic . Dezgustatoare  actiunea de  la Arad de astazi a DIICOT care au  ucis un om   practic  caruia i-au daramat usa banuit ca avea tigari netimbrate ,dezgustator aici e faptul cconfirmat de vecinii omului ,adunati intr-o manifestatie spontana  ca acestia au refuzat sa sune de urgenta la salvare si l-au lasat sa moara  de infarctul provocat de spaima  in urma actiunii lor .

bai, dar de ce n-au sunat vecinii la salvare? de ce n-a sunat nevasta? nu-ti suna nimic ilogic in textul tau, preluat adliteram din presa noastra la fel de ilogica? citeam cum nevasta mortului ii invinuia pe mascati ca n-au sunat la salvare. DAR DE CE N-A SUNAT EA????

cat despre mortul nostru: cand stii ca ai inima bleaga, nu te bagi in activitati riscante.

Edited by chique, 21 April 2016 - 22:51.


#74
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postchique, on 21 aprilie 2016 - 22:50, said:

bai, dar de ce n-au sunat vecinii la salvare? de ce n-a sunat nevasta? nu-ti suna nimic ilogic in textul tau, preluat adliteram din presa noastra la fel de ilogica? citeam cum nevasta mortului ii invinuia pe mascati ca n-au sunat la salvare. DAR DE CE N-A SUNAT EA????

cat despre mortul nostru: cand stii ca ai inima bleaga, nu te bagi in activitati riscante.

A făcut el ceva, dă-l dracu, bine că a crăpat.

#75
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013

View Posttomaso, on 21 aprilie 2016 - 22:52, said:

A făcut el ceva, dă-l dracu, bine că a crăpat.

eu n-am zis asta, intrebam de ce n-a sunat nevasta la salvare sau de ce n-au sunat vecinii. orice om poate suna la salvare, de ce n-au sunat? acum au gura mare si acuza mascatii ca de ce n-au sunat ei. scuza-ma, dar eu nu vad nicio logica in acuzatia asta, vad doar prostie si rea vointa.

Edited by chique, 21 April 2016 - 22:54.


#76
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postchique, on 21 aprilie 2016 - 22:50, said:

citeam cum nevasta mortului ii invinuia pe mascati ca n-au sunat la salvare. DAR DE CE N-A SUNAT EA????

Pentru că nu avea telefon?
Tu știi cum se petrec astfel de acțiuni?
Ai idee sau reacționezi din spirit de solidaritate cu organele legii?

View Postchique, on 21 aprilie 2016 - 22:53, said:

eu n-am zis asta

ba da, ai spus asta, numai că nu pe față.

View Postchique, on 21 aprilie 2016 - 22:50, said:

cat despre mortul nostru: cand stii ca ai inima bleaga, nu te bagi in activitati riscante.


#77
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013

View Posttomaso, on 21 aprilie 2016 - 22:55, said:

Pentru că nu avea telefon?
Tu știi cum se petrec astfel de acțiuni?
Ai idee sau reacționezi din spirit de solidaritate cu organele legii?



ba da, ai spus asta, numai că nu pe față.

nici vecinii cu gura mare acum n-aveau telefon?

n-am spus asta, am spus ca daca ai inima bleaga nu te bagi in activitati riscante. si daca te bagi si mori cand iti bat mascatii la usa, se cheama riscurile meseriei. RIP.

#78
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Apropo, de unde știi că mascații nu au greșit adresa?
Știi tu sigur că omul acela era traficant de țigări.  Nu?  Ești sigură sigură.

#79
Sucre-Bolivar88

Sucre-Bolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 06.12.2015
majoritatea romaniilor sunt ancorati in gandirea orientala unde cuvantul stapanului este lege, fara fineturi legate de legi sau proceduri, plus ca este  placut sa vezi cum altii care au reusit in viata sufera, este un fel de razbunare a celor mici si slabi. De asta are dna succes marseaza pe imagine si pe discreditare plus ca are concursul sri care controleaza si judecatori, asa ca poate rezolva usor cazuri cu mare priza la public.

Edited by Sucre-Bolivar88, 21 April 2016 - 23:02.


#80
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013
probabil avea un stoc urias de tigari netimbrate pentru uzul personal. asta incerci sa-mi spui, nu? ei, atunci se justifica pe undeva si boala de inima, se stie ca fumatul astupa arterele.

#81
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postchique, on 21 aprilie 2016 - 22:56, said:

n-am spus asta, am spus ca daca ai inima bleaga nu te bagi in activitati riscante. si daca te bagi si mori cand iti bat mascatii la usa, se cheama riscurile meseriei. RIP.

Mascații îți fac praf ușa și intră peste tine.
Dacă peste tine vor intra unii la ora 6 dimineața, iar un malac de 100 de kile îți va da un picior în spate și vei zbura 7 metri pe burtă,  să știi că așa îți trebuie.
Precis ai făcut tu ceva, odată.  Dacă au intrat mascații, precis ești vinovată.

View Postchique, on 21 aprilie 2016 - 22:58, said:

probabil avea un stoc urias de tigari netimbrate pentru uzul personal. asta incerci sa-mi spui, nu? ei, atunci se justifica pe undeva si boala de inima, se stie ca fumatul astupa arterele.

Sau poate nu avea și mascații au confundat adresa.
Poți să știi exact?

#82
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013
nu poti sa stii. in acest caz, ghinion. (eu am citit ca s-a gasit un stoc mare de tigari netimbrate la adresa tipului, deci de avut, avea)

Edited by chique, 21 April 2016 - 23:01.


#83
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostSucre-Bolivar88, on 21 aprilie 2016 - 22:57, said:

este  placut sa vezi cum altii care au reusit in viata sufera, este un fel de razbunare a celor mici si slabi.

Din păcate ai scris un mare adevăr.

View Postchique, on 21 aprilie 2016 - 23:01, said:

nu poti sa stii. in acest caz, ghinion.

Păi atunci de ce să ne facem griji.  Rămâne cum am stabilit, dă-l dracu.    Autoritățile sunt perfecte.  Nu au cum greși.

#84
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013
tomaso, sorry, dar devii tot mai necitibil. la nivel de argumentatie de sucre, ca sa zic asa. well, daca asta iti doresti...

Edited by chique, 21 April 2016 - 23:04.


#85
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Nu  stiu eu de ce nu au sunat aia , familia si vecinii . Da stiu ca exista oameni care la vederea organelor nu stiu cum ii cheama cu buletinul in mana de spaima . Si organul acolo era ditamai oamenii de 2 metri  si lati cat usa aia sparta . Poate s-au pierdut cu firea , nu stim  .Dar stim  sigur ca unul din ei putea da un telefon ,era un om ,nu un caine . Recent pompierii au scapat o vrabiuta dintr-un cablu in care se agatase .Si catei din puturi si matze din fantani . Dar un om ? Un simplu telefon ca avea cine sa dea dintre ei ,ala oricum nu mai misca ca sa-l pazeasca tot plutonul .

#86
adcamo

adcamo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,022
  • Înscris: 12.02.2009

View Posttomaso, on 21 aprilie 2016 - 22:32, said:



Am pata pusă pe tot ce Ă®nseamnă instituție din această țară.
ĂŽn mod egal, fără favoritisme. Așa că poți fi liniștit din partea asta.
Tocmai de aia,pt ca ai pata pusa nu mai gandesti decât subiectiv.
Dc nu putem vedea ce vezi tu ? Pt ca nu avem ideile preconcepute pe care le ai si judecam la rece,fără incarcatura emotionala.
Portretul pe care l ai făcut celor ce apreciază DNA mi se pare total fals si departe de realitate.
Si daca a votat omul cu Iohanis,care e treaba ? L a considerat o alegere mai buna decât Ponta.
A3 si ce ai mai zis nu sustin DNA decât când le convine si oricum alea sunt trompete de partid nu surse de informare.
Ce treaba oi avea cu radumiki care e mai echilibrat decât poti fi tu intr o suta de vieti nu pot pricepe,dar nu mi bat capul...
Ca moderator imi aduci aminte de @mossoti :)
Una peste alta,DNA,desi nu e perfect,e instrumentul care a transformat Romania din cloaca din anii 2000 intr o tara rezonabil de corecta.

#87
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013

View PostgingisKHAN2015, on 21 aprilie 2016 - 23:07, said:

Nu  stiu eu de ce nu au sunat aia , familia si vecinii . Da stiu ca exista oameni care la vederea organelor nu stiu cum ii cheama cu buletinul in mana de spaima . Si organul acolo era ditamai oamenii de 2 metri  si lati cat usa aia sparta . Poate s-au pierdut cu firea , nu stim  .Dar stim  sigur ca unul din ei putea da un telefon ,era un om ,nu un caine . Recent pompierii au scapat o vrabiuta dintr-un cablu in care se agatase .Si catei din puturi si matze din fantani . Dar un om ? Un simplu telefon ca avea cine sa dea dintre ei ,ala oricum nu mai misca ca sa-l pazeasca tot plutonul .

deci nevasta si vecinii spun ca s-au rugat de mascati sa sune la salvare si aia n-au vrut. eu asta am citit in presa. unde-i logica in toata scena asta?

si apropos, cine a sunat pana la urma la salvare? (pariez ca tot mascatii, ca ailalti erau ocupati sa acuze si sa se jeluiasca.)

#88
Sucre-Bolivar88

Sucre-Bolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 06.12.2015

View Postadcamo, on 21 aprilie 2016 - 23:08, said:

Tocmai de aia,pt ca ai pata pusa nu mai gandesti decât subiectiv.
Dc nu putem vedea ce vezi tu ? Pt ca nu avem ideile preconcepute pe care le ai si judecam la rece,fără incarcatura emotionala.
Portretul pe care l ai făcut celor ce apreciază DNA mi se pare total fals si departe de realitate.
Si daca a votat omul cu Iohanis,care e treaba ? L a considerat o alegere mai buna decât Ponta.
A3 si ce ai mai zis nu sustin DNA decât când le convine si oricum alea sunt trompete de partid nu surse de informare.
Ce treaba oi avea cu radumiki care e mai echilibrat decât poti fi tu intr o suta de vieti nu pot pricepe,dar nu mi bat capul...
Ca moderator imi aduci aminte de @mossoti Posted Image
Una peste alta,DNA,desi nu e perfect,e instrumentul care a transformat Romania din cloaca din anii 2000 intr o tara rezonabil de corecta.
1,2,3 si ...Posted Image

#89
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Cred ca nici nu aveau aia telefoane . http://www.voceatran...olitistii-casa/

#90
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postadcamo, on 21 aprilie 2016 - 23:08, said:

nu mi bat capul...
Ca moderator imi aduci aminte de @mossoti Posted Image

Aș vrea eu să pot fi ca Maestrul Mossoti, dar nu am nici talentul lui și nici spiritul.
Oricum, îți mulțumesc, pe mine mă onorează comparația.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate