Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 

prima mea masina sa fie?(sh clasa mica)

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
LEGOLAS1979

LEGOLAS1979

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 30.01.2006
salutare la toata lumea


as vrea si eu un sfat

ma gandesc sa/mi iau o masina> acu ipotezele ar fi urmatoarele

va fi prima masina pe care o conduc de cand am luat permisul
nu am familie...copii....
second hand

sa fie pana in 5 000 sau max. max.  6000 euro dar sa fie ceva care sa ma impresioneze ca sa dau 6000
din clasa mica...preferabil....ca sa aibe un consum cat mai redus de combustibil....
as prefera  sa fie in 4 sau 5 usi
fiabila.....sa nu am de reparat la ea toata ziua....
voi face cam 1 000 de km pe luna
nu am preferinte diesel sau benzina....


acu....eu am luat in considerare la un moment dat si cielo...dar consuma f mult.....si parca nu se potriveste cu ce as avea eu nevoie
matizul mi se pare prea nesigur si sensibil

ce imi place mult este Fiat punto jtd.....ma gandeam sa fie de prin 2 000 ....ce parere aveti?sunt scumpe piesele? e scump de intretinut?
m/am mai gandit la Opel corsa tot de prin 2000 dar parca nu prea vad anunturi cu 5 usi si cred ca e mai scumpa

mai da/ti/mi si voi alte idei ....cu plusuri si minusuri pt fiecare masina

va multumesc

#2
mdc

mdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 05.08.2005
Ia in considerare si Skoda Fabia. Modelele pe motorina consuma destul de putin si fiabilitatea e ridicata.
Renault Clio si Peugeot 206 cred ca s-ar mai incadra in pret.

#3
tzukicomi

tzukicomi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.04.2006

View PostLEGOLAS1979, on Jan 30 2006, 19:29, said:

salutare la toata lumea
as vrea si eu un sfat

ma gandesc sa/mi iau o masina> acu ipotezele ar fi urmatoarele

va fi prima masina pe care o conduc de cand am luat permisul
nu am familie...copii....
second hand

sa fie pana in 5 000 sau max. max.  6000 euro dar sa fie ceva care sa ma impresioneze ca sa dau 6000
din clasa mica...preferabil....ca sa aibe un consum cat mai redus de combustibil....
as prefera  sa fie in 4 sau 5 usi
fiabila.....sa nu am de reparat la ea toata ziua....
voi face cam 1 000 de km pe luna
nu am preferinte diesel sau benzina....
acu....eu am luat in considerare la un moment dat si cielo...dar consuma f mult.....si parca nu se potriveste cu ce as avea eu nevoie
matizul mi se pare prea nesigur si sensibil

ce imi place mult este Fiat punto jtd.....ma gandeam sa fie de prin 2 000 ....ce parere aveti?sunt scumpe piesele? e scump de intretinut?
m/am mai gandit la Opel corsa tot de prin 2000 dar parca nu prea vad anunturi cu 5 usi si cred ca e mai scumpa

mai da/ti/mi si voi alte idei ....cu plusuri si minusuri pt fiecare masina

va multumesc

Daca e prima ta masina si n-ai experienta cu reparatu si locatiile cele mai bune de reparat iti recomand masina din clasa mica pe benzina. Motoare ok, fara noxe, ai si optiuni.
Poti alege: Corsa, Fiesta, Polo pana in 6000 euro, neaparat cu optiuni.
Punto JTD euro3 - 86 cai e bestie pe sosele, papa 5.5 daca mergi nebuneste, un cuplu beton la clasa ei.
Daca e bun (il testezi cu mecanici) merita. Sa nu faci insa greseala de revizii la reprezentanta Fiat. Pe langa ca majoritatea sunt pe langa subiect te taxeaza de plangi (nu scapi fara 10 milioane nici in ruptul capului).
Succes

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate