Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 

Judecatoarea Camelia Bogdan - linsajul la care este supusa din partea media securistului voiculescu!

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
707 replies to this topic

#73
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Și nu era suficient să-i dea în judecată pentru calomnie? Pentru un magistrat este nevoie de mecanisme suplimentare de protecție? Dacă spun ceva despre Iohannis, maximul ce poate face, este să mă dea în judecată, dar dacă spun ceva despre un magistrat, acesta trebuie să aibă încă vreo câteva organisme care să-l apere?

Edited by neur0, 28 March 2016 - 19:48.


#74
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015
Judecatoarea asta devine din ce in ce mai dubioasa... Fara nicio legatura cu Voiculescu, cand te gandesti ca poti ajunge sa te judece orice nebun(a)...dupa cum a dormit noaptea. Ceva e putred rau in sistemul de justitie. Eu nu inteleg de unde  atata "muieret", in primul rand, sper sa nu fiu considerat misogin, dar fara suparare, niciodata nu am avut incredere in "impartirea dreptatii" facuta de unele femei.

Edited by ipopovici11, 28 March 2016 - 22:13.


#75
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

 ipopovici11, on 28 martie 2016 - 22:12, said:

Judecatoarea asta devine din ce in ce mai dubioasa... Fara nicio legatura cu Voiculescu, cand te gandesti ca poti ajunge sa te judece orice nebun(a)...dupa cum a dormit noaptea. Ceva e putred rau in sistemul de justitie. Eu nu inteleg de unde  atata "muieret", in primul rand, sper sa nu fiu considerat misogin, dar fara suparare, niciodata nu am avut incredere in "impartirea dreptatii" facuta de unele femei.

De ce devine dubioasa Camelia Bogdan?

De ce o femeie nu ar putea sa dea sentinte corecte in justitie?  De ce ar putea fi mai bun un barbat?

Pentru mine, o astfel de gandire este demna de evul mediu!

#76
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,879
  • Înscris: 27.06.2006

 zardato, on 29 martie 2016 - 07:25, said:

Pentru mine, o astfel de gandire este demna de evul mediu!

Pentru mine, o astfel de gandire este demna de evul contemporan, epoca "gadea", perioada "spalatul pe creier".



#77
Vox13

Vox13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 05.11.2011
Presedintele asta ,cu  2 neuroni in cap ar trebui sa o decoreze pe Camelia Bogdan .Ar da un semnal  corect si puternic in societatea noastra plina de hoti si curve .O femeie care se bate cu un sistem de securisti  ,fara nici   un sprijin   ar trebui  trecuta in cartea eroilor neamului .Un barbat  ,roman, nu e in stare  sa faca treaba asta .

#78
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

 gabicen, on 29 martie 2016 - 07:56, said:

Pentru mine, o astfel de gandire este demna de evul contemporan, epoca "gadea", perioada "spalatul pe creier".
Stiu, dar cu toate astea incerc sa imping discutia, schimbul de mesaje pe un fagas unde se si argumenteaza cat de cat logic, de asta si pun intrebari.

#79
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

 zardato, on 29 martie 2016 - 07:25, said:

De ce devine dubioasa Camelia Bogdan?
sa ajungi sa sustii/crezi ca statul, victima in proces, a mituit o judecatoare, angajata a lui, ca sa il defavorizeze pe varanescu dan...trebuie sa fii penibil de prost.

daca judecatoarea nu face parte din spalatii latrinelor (mustatea, costiniu..pana si terceanu..cititi in semnatura mea)..brusc devine din ce in ce mai dubioasa. mai ales ca l-a trimis la puscarie pe tata lor. e dubioasa universului. in curand o s-o scoata galmea ca facea trafic pe clisura dunarii.

judecatorii buni sunt aia de scapa penalii rosii de puscarie...si ce-or mai fi spalati de holera 3.

cacarind justitia, deinigrand-o...e singura cale  (a antitezei) de a spala curu patronului voiculescu dan. asta e ordinu', cei ce fac sluj pentru morman...il executa cu sfintenie. ei vor spala cururile tuturor penalilor, cu precadere ale celor din tabara lor, fraternizand si injurand la unison...DNA..care saraca, parca ea i-ar fi pus sa fure si sa hoteasca miliarde.

Edited by christig, 29 March 2016 - 16:27.


#80
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

 Vox13, on 29 martie 2016 - 08:48, said:

Presedintele asta
... care lua apărarea Antenei 3 în fața fiscului...

#81
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

 Vox13, on 29 martie 2016 - 08:48, said:

Presedintele asta ,cu  2 neuroni in cap ar trebui sa o decoreze pe Camelia Bogdan

O putem compara cu Stela Popescu ca sa primeasca decoratie? Posted Image

#82
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

 neur0, on 29 martie 2016 - 16:25, said:

... care lua apărarea Antenei 3 în fața fiscului...

se apara pe sine de cacastoare care in scunda 2 l-ar fi umplut de dejectii. mai ales ca are si unde. ramane sa-i lucreze pe la spate. cu fiscu..cu dna-u...pana se alage prafu de deontologii minciunii.

#83
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015

 Vox13, on 29 martie 2016 - 08:48, said:

Presedintele asta ,cu  2 neuroni in cap ar trebui sa o decoreze pe Camelia Bogdan .Ar da un semnal  corect si puternic in societatea noastra plina de hoti si curve .O femeie care se bate cu un sistem de securisti  ,fara nici   un sprijin   ar trebui  trecuta in cartea eroilor neamului .Un barbat  ,roman, nu e in stare  sa faca treaba asta .

Ptr ce sa decoreze ma o dubioasa?
Se bate fara niciun sprijin? Haide las-o incolo de telenovela...s-o sprijine cum? Ca in calitate de judecator, tai si spanzuri cum ai chef, nu vezi? Nu te trage nimeni la raspundere.
Eroii neamului? Patetic, penibil...
Da, probabil ca barbatii judecatori nu prea raspund la comenzi politice atat de usor...

Edited by ipopovici11, 01 April 2016 - 20:42.


#84
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,879
  • Înscris: 27.06.2006

 ipopovici11, on 01 aprilie 2016 - 20:40, said:

Ptr ce sa decoreze ma o dubioasa?
Se bate fara niciun sprijin? Haide las-o incolo de telenovela...s-o sprijine cum? Ca in calitate de judecator, tai si spanzuri cum ai chef, nu vezi? Nu te trage nimeni la raspundere.
Da, probabil ca barbatii judecatori nu prea raspund la comenzi politice atat de usor...


Nu te trage nimeni la raspundere ca "barbat" judecator zici?

"Judecătorul lui Voiculescu”, Stan Mustaţă, a fost condamnat la 10 ani şi 8 luni de închisoare

Procurorii Direcţiei Naţionale Anticorupţie susţin că judecătorul Stan Mustaţă discuta des cu mulţi dintre complicii săi despre dosarul lui Dan Voiculescu. Anchetatorii susţin că interceptările scot la iveală faptul că magistratul era dispus să-l ajute pe Dan Voiculescu cu o soluţie favorabilă în dosarul privatizării Institutului de Cercetări Alimentare.

„Boraciu Ion i-a solicitat detalii inculpatului Mustaţă Stan despre dosarul penal privind pe inculpatul Voiculescu Dan: „…şi de aia m-am… îi faci amânare… cerere, nu? ", „Cine-i număru' unu acolo, tu sau… ? ", iar judecătorul l-a lămurit că era el conducea completul de judecată: „Eu. Mă dau....”.

În acelaşi timp, membrii grupării infracţionale erau îngrijoraţi de faptul că dosarul lui Dan Voiculescu ar putea să le strice afacerile şi să nu mai poată negocia sentinte pe bani.

„Boraciu Ion: Tu nu poţi să-i faci la dosarul ăla vânt, să nu-l mai ai?
Stan Mustaţă: Păi, asta-i fac!"

surse: digi24, gandul
===

Nu este asa ipopovici11 ca, daca dan voiculescu & gasca aferenta, nu erau condamnati de judecatoarea Camelia Bogdan (dupa arestarea lui Stan Mustata), pupancuristii varanului  habar nu aveau ca in Romania exista si femei "judecatoare" care pot fi linsate mediatic de niste slugi ale lui felix?

Chiar este "dubioasa" Camelia Bogdan: cum si-a permis ea sa-l bage la zdup pe 10 ani pe varan si in plus sa-i ceara vreo 60 milioane de euro pentru finantare scoli, spitale, pentu mamicile care isi cresc copiii acasa si pentru marirea pensilor (asta este varianta Alina Gorghiu care vrea ca banii recuperati de la borfasi sa fie folositi in scopuri bune).

Edited by gabicen, 01 April 2016 - 21:56.


#85
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

 Vox13, on 29 martie 2016 - 08:48, said:

Presedintele asta ,cu  2 neuroni in cap ar trebui sa o decoreze pe Camelia Bogdan .Ar da un semnal  corect si puternic in societatea noastra plina de hoti si curve .O femeie care se bate cu un sistem de securisti  ,fara nici   un sprijin   ar trebui  trecuta in cartea eroilor neamului .Un barbat  ,roman, nu e in stare  sa faca treaba asta .
De cand unul cu 2 neuroni in cap premiaza una cu 0 neuroni , mega penibila si sluga sistemului ??? Se bate cu securistiiPosted Image ???
Care e limita tupeului ???

Edited by FAP, 01 April 2016 - 22:34.


#86
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

 FAP, on 01 aprilie 2016 - 22:32, said:

Care e limita tupeului ???
in celula la rahova...numara pana la 60 j da meleoane... Posted Image

#87
NightWish72311

NightWish72311

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 26.12.2013
Boraciu Ion i-a solicitat detalii inculpatului Mustaţă Stan despre dosarul penal privind pe inculpatul Voiculescu Dan: „…şi de aia m-am… îi faci amânare… cerere, nu? ", „Cine-i număru' unu acolo, tu sau… ? ", iar judecătorul l-a lămurit că era el conducea completul de judecată: „Eu. Mă dau....”.

„Boraciu Ion: Tu nu poţi să-i faci la dosarul ăla vânt, să nu-l mai ai?
Stan Mustaţă: Păi, asta-i fac!"

Ce-i asta frate?Primele chestii sunt fragmente fara sens iar in in a doua parte nici nu este inregistrat un dialog din care sa reiasa ca este vorba despre acest dosar.Este o prostie.Anchetatorii nu trebuie sa sustina ca interceptarile scot la iveala.Interceptarile trebuie sa scoata la iveala si atat.Clar,fara nimic dubios,totul sa fie absolut sigur si facut cu mandat eliberat in urma unor suspiciuni serioase.Iar punctele alea de suspensie trebuie sa dispara.Asta ar trebui sa fie valabil pentru absolut orice tip de dosar,nu doar in cazul asta.Ca acum comentati da' daca v-ar baga cineva la puscarie pentru furt de exemplu in baza unei tampenii de genu' ati striga de vi s-ar rupe corzile vocale si celorlalti li s-ar rupe altceva...

Stai asa...altceva:

"Anchetatorii susţin că interceptările scot la iveală faptul că magistratul era dispus să-l ajute pe Dan Voiculescu cu o soluţie favorabilă în dosarul privatizării Institutului de Cercetări Alimentare."

Daca in interceptarile alea penibile Stan Mustata spune ca-i face vant dosarului,sa nu-l mai aiba,cum poate sa-l ajute pe Voiculescu?Ca trebuie sa aiba dosarul ca sa poate sa se joace,nu?
Intrebarile astea ar avea raspuns daca ar fi fost postat tot dialogul,fara modificari deci eu mi-am format o opinie despre interceptarile alea : o prostie.

Edited by NightWish72311, 02 April 2016 - 10:09.


#88
Sucre-Bolivar88

Sucre-Bolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 06.12.2015

 NightWish72311, on 02 aprilie 2016 - 10:03, said:

Boraciu Ion i-a solicitat detalii inculpatului Mustaţă Stan despre dosarul penal privind pe inculpatul Voiculescu Dan: „…şi de aia m-am… îi faci amânare… cerere, nu? ", „Cine-i număru' unu acolo, tu sau… ? ", iar judecătorul l-a lămurit că era el conducea completul de judecată: „Eu. Mă dau....”.

„Boraciu Ion: Tu nu poţi să-i faci la dosarul ăla vânt, să nu-l mai ai?
Stan Mustaţă: Păi, asta-i fac!"

Ce-i asta frate?Primele chestii sunt fragmente fara sens iar in in a doua parte nici nu este inregistrat un dialog din care sa reiasa ca este vorba despre acest dosar.Este o prostie.Anchetatorii nu trebuie sa sustina ca interceptarile scot la iveala.Interceptarile trebuie sa scoata la iveala si atat.Clar,fara nimic dubios,totul sa fie absolut sigur si facut cu mandat eliberat in urma unor suspiciuni serioase.Iar punctele alea de suspensie trebuie sa dispara.Asta ar trebui sa fie valabil pentru absolut orice tip de dosar,nu doar in cazul asta.Ca acum comentati da' daca v-ar baga cineva la puscarie pentru furt de exemplu in baza unei tampenii de genu' ati striga de vi s-ar rupe corzile vocale si celorlalti li s-ar rupe altceva...

Stai asa...altceva:

"Anchetatorii susţin că interceptările scot la iveală faptul că magistratul era dispus să-l ajute pe Dan Voiculescu cu o soluţie favorabilă în dosarul privatizării Institutului de Cercetări Alimentare."

Daca in interceptarile alea penibile Stan Mustata spune ca-i face vant dosarului,sa nu-l mai aiba,cum poate sa-l ajute pe Voiculescu?Ca trebuie sa aiba dosarul ca sa poate sa se joace,nu?
Intrebarile astea ar avea raspuns daca ar fi fost postat tot dialogul,fara modificari deci eu mi-am format o opinie despre interceptarile alea : o prostie.
astea-s maruntisuri, nu conteaza ca ii vinovat sau nu, conteaza ca vulgul sa fie multumit, ca s-a facut ,,dreptate,,

#89
stantudor

stantudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 12.06.2008

 christig, on 01 aprilie 2016 - 23:39, said:

in celula la rahova...numara pana la 60 j da meleoane... Posted Image

Vezi ca anaf-ul a evaluat terenul la 10 milioane. Dar camelia bogdan nu are de unde sa stie. Ea da sentinte politice.

 Vox13, on 29 martie 2016 - 08:48, said:

Presedintele asta ,cu  2 neuroni in cap ar trebui sa o decoreze pe Camelia Bogdan .Ar da un semnal  corect si puternic in societatea noastra plina de hoti si curve .

Asa e. Sa o decoreze ca a luat 10.000 lei de la partea ”vatamata” in proces. Ea era la Poiana Brasov iar in pontaj aparea la Curtea de Apel. Tare.

#90
alin8999

alin8999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 23.10.2015
Daca sunt nereguli de natura disciplinara cu Camelia Bogdan, Inspectia Judiciara si le va insusi si va sesiza CSM-ului pt a lua masurile pe care le crede.
Daca sunt doar simple speculatii va clasa sesizarile care o vizeaza pe Camelia Bogdan.

Edited by alin8999, 02 April 2016 - 11:14.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate