Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Dolce Sport si Digi Sport vor transmite 2 Sezoane din Formula 1

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,421
  • Înscris: 16.03.2011
Sa inteleg ca pretul cerut era mare? Nu de alta dar ies mai ieftin asa

#38
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Au fost negicieri intre Digi si Telekom. Asa au ajuns sa dea amandoi bani. Au stat ambii si au cazut de acord ca este mai bine asa.

#39
Miron59

Miron59

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 17.03.2013
cred ca mai bine negociau liga campionilor fotbalul este un fenomen astazi.Iar despre formula1 este un public tinta ca si tenisu de cimp .RDS daca se poate nu mai bagati umpluturi va rog

#40
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,418
  • Înscris: 04.08.2010
Cică s-a negociat şi pentru Champions League + Europa League. Efectele negocierilor le vom vedea în toamnă. :)

#41
Miron59

Miron59

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 17.03.2013
sincer nu mai am nici o speranta sunt penibili cei de la RDS 4 canale de sport si numai umpluturi cica liga2 de fotbal din romania, fotbal adevarat ce sa zic ABIA ASTEPT SA VAD MECIURILE

#42
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
eu sunt curios daca au luat impreuna drepturile, sau le-a luat unul din ei si le-a dat si celuilalt..

#43
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,418
  • Înscris: 04.08.2010
Varianta a 2-a. :)

#44
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010

View PostMiron59, on 17 martie 2016 - 09:04, said:

cred ca mai bine negociau liga campionilor fotbalul este un fenomen astazi.Iar despre formula1 este un public tinta ca si tenisu de cimp .RDS daca se poate nu mai bagati umpluturi va rog
Nu prea urmaresc eu F1, dar cu siguranta nu este de umplutura, peste tot in lume este o competitie premium.

#45
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006

View PostCipry7, on 17 martie 2016 - 09:09, said:

Cică s-a negociat şi pentru Champions League + Europa League. Efectele negocierilor le vom vedea în toamnă. Posted Image
Ce competitii primeste Dolce? Asta nu pentru a face o comparatie daca merita sau nu, cine castiga sau pierde, pentru ca daca ei se inteleg, eu nu fac parte din ecuatie, nu m-au invitat la negocieri. Vom primi tot fotbal sau numai fotbal?

#46
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
Deținătorul de Laliga,Cupa României,Liga 2, posibil Liga Campionilor la Handbal feminin și cine știe poate și al Ligii 1(?):) este RDS-ul! Și totuși aceleași competiții sunt și pe Dolce! Ceva a fost dat la schimb, chiar de anul trecut!

#47
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,418
  • Înscris: 04.08.2010

View Poststefan94, on 17 martie 2016 - 11:11, said:

Ce competitii primeste Dolce? Asta nu pentru a face o comparatie daca merita sau nu, cine castiga sau pierde, pentru ca daca ei se inteleg, eu nu fac parte din ecuatie, nu m-au invitat la negocieri. Vom primi tot fotbal sau numai fotbal?
Dolce va primi la schimb fotbal (Serie A şi Ligue 1) şi s-ar putea ceva tenis (turneele WTA cumpărate exclusiv de Digi Sport din 2017 şi până în 2021).

#48
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View Poststefan94, on 17 martie 2016 - 11:11, said:

Ce competitii primeste Dolce? [...]
De ce ai impresia ca intre cei doi operatori se fac doar schimburi de competitii? Poate ca in schimbul celor doua competitii, cei de la RDS ofera energie electrica. Posted Image

#49
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,065
  • Înscris: 20.06.2009
Mutăm și topicu' ăsta pe Zvonuri...? Că-i văd oarece tendințe de alunecare...Posted Image

#50
VH1

VH1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 09.01.2014

View Postcrislacor, on 17 martie 2016 - 11:29, said:

Mutăm și topicu' ăsta pe Zvonuri...? Că-i văd oarece tendințe de alunecare...Posted Image

Sezonul 2016 din Formula 1 debutează vineri dimineața, de la ora 07:30, pe Digi Sport 1.
Digi Sport a devenit în ultimii 5 ani cel mai imporant promotor din România pentru sporturile cu motor. Totul a culminat anul acesta, când canalele de televiziune ale trustului RCS-RDS vor aduce la noi în țară cel mai importante competiții premium din lume, oferind astfel iubitorilor de motorsport cel mai complet program de întreceri care a putut fi urmărit vreodată la noi.

Formula 1 revine în forță la Digi Sport, iar echipa Renault pregătește surprize inedite pentru fanii săi.
Stil nonconformist pentru echipa oficială Renault de a prezenta noua schemă de culoare a monoposturilor. Cei doi piloți, Kevin Magnussen și Jolyon Palmer, au făcut surf cu monopostul pe o placă de 7,5 metri, prefațând grand prix-ul australian.
Pictura monopostului francezilor este o interpretare modernă a culorilor originale Renault F1, încă din 1977.



http://www.digisport... revine pe Digi

Attached Files


Edited by VH1, 17 March 2016 - 11:45.


#51
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006

View PostCipry7, on 17 martie 2016 - 11:23, said:

Dolce va primi la schimb fotbal (Serie A şi Ligue 1) şi s-ar putea ceva tenis (turneele WTA cumpărate exclusiv de Digi Sport din 2017 şi până în 2021).
Ok. Multumesc de raspuns

View PostVenboteam, on 17 martie 2016 - 11:27, said:

De ce ai impresia ca intre cei doi operatori se fac doar schimburi de competitii? Poate ca in schimbul celor doua competitii, cei de la RDS ofera energie electrica. Posted Image
Crezi ca ma intereseaza ca ei fac schimb de timbre? Doream sa stiu daca mai intra ceva in grila tv.

#52
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009

View PostMiron59, on 17 martie 2016 - 09:19, said:

sincer nu mai am nici o speranta sunt penibili cei de la RDS 4 canale de sport si numai umpluturi cica liga2 de fotbal din romania, fotbal adevarat ce sa zic ABIA ASTEPT SA VAD MECIURILE

Vezi ca fotbalul din Liga 2 se vede si la Dolce, deci si ei sunt penibili!? Posted Image)

View Postmatyred, on 17 martie 2016 - 11:22, said:

Deținătorul de Laliga,Cupa României,Liga 2, posibil Liga Campionilor la Handbal feminin și cine știe poate și al Ligii 1(?)Posted Image este RDS-ul! Și totuși aceleași competiții sunt și pe Dolce! Ceva a fost dat la schimb, chiar de anul trecut!

Alaturi de Serie A, Ligue 1, mai este si Cupa Ligii Frantei. Posted Image

Edited by cristinel07, 17 March 2016 - 14:26.


#53
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
@cristinel07,Seria A și Ligue1 încă nu au fost date la Dolce din ce știu eu!
Poate le vor da din toamnă! Să mai reducă costurile, să mai primească ceva la schimb, etc!
Eu mă refeream că RDS-UL a dat ceva până acum celor de T! Competițiile pe care le-am numit în postul anterior! Le-au dat ca să reducă costurile!:) Aceeași chestie și cu T-ul care deține F1! Reducere de costuri! Probabil la fel se va întâmplă și cu UCL și EL! RDS-ul nu a fost interesată de această competiție, anul acesta! Habar n-am de ce?! Știu că au fost să participe la licitație pentru a lua pachetul FTA, care este deținut de PROtv, și apoi au renunțat! Canalul care era trecut în "licitație" era Digi24! Poate au considerat prețul prea mare! Am auzit, dar nu bag mâna-n foc :), că RDS-UL a dorit o colaborare cu T-ul la aceea licitație, dar neamțul nu a dorit!
Între timp este posibil ca neamțul să fi observat că nu prea le-a adus mari beneficii și ar fi mai bine să împartă costurile!


#54
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Eu unul m-as bucura ca in loc de fotbal, Dolce sa primeasca de la Digi niste Moto GP sau NASCAR. Dar cum bizonul mioritic vrea numai "Folbal", e putin probabil.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate