Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Vreo solutie pt Hiperhidroza?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
anonimsafie

anonimsafie

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.07.2018
buna! locuiesc in austria de 3 ani. venind acasa si uitandu-ma intamplator in ziar, am gasit un articol despre HIPERHIDROZA care zicea ca pt persoanele suferinde de aceasta afectiune exista un tratament care nu presupune efectuarea a nici unui fel de operatie ci consta in folosirea energiei electromagnetice ,,elektromagnetischer Energie(Mikrowellen)''. mai intai se injecteaza in axile o injectie (anestezie) pentru a nu simti nici o durere apoi se efectueaza tratamentul care dureaza aproximativ 60 de minute. mai departe scrie ca la 80 % dintre pacienti ajunge un singur tratament. prin aceasta procedura glandele sudoripare nu se mai pot regenera iar rezultatul este de durata. cel care efectueaza genul acesta de proceduri este un medic dermatolog privat din LEONDING (in orasul LINZ). scrie la el pe site caci corpul nostru detine mai mult de 4 milioane de glande sudoripare dintre care axilele au doar 2 %, acest lucru neafectand functia de racire a corpului. MIRADRY se numeste dispozitivul cu care se realizeaza procedura. v-am scris pt ca si eu am avut o problema asemanatoare. am inceput sa folosesc ODABAN iar asta mi-a redus transpiratia considerabil.  in schimb, am inceput sa transpir foarte tare in zona inghinala. cam asa se intampla... daca blocam o zona, atunci glandele sudoripare din alte parti ale corpului devin mai active  dar macar in alte zone nu pute :))))) tratamentul asta e valabil doar pentru axile si nu stiu cat costa, nu am vazut sa fi scris undeva, fiind medic privat, o consultatie cred ca costa undeva la 100 euro... o sa las niste poze ca sa vedeti articolul din ziar si aparatul ala Miradry.(cunoasterea limbii germane prezinta un avantaj).. deci repet, nu fac reclama, am scris aici doar in speranta ca o sa pot ajuta pe cineva... eu inca caut solutii la problema mea... e uimitor cat de repede evolueaza tehnologiile din toate domeniiile pt a ne face viata mai usoara ... totusi mai intai puteti incerca Odabanul si daca nu merge, puteti incerca si varianta asta ...  va las linkul medicului          http://www.hautarzt-...ing.at/miradry/

Attached Files



#38
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Eu pentru hiperhidroză folosesc clorură de magneziu și diatomită. Nu o vindecă de tot dar ameliorează situația, nu mai plouă din palme.

#39
cati_101

cati_101

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.06.2019
Mi-am facut un deodorant simplu dupa reteta
http://produse-cosme...t-cu-alaun.html
A fost ok. Poti adauga si  decalact.
http://produse-cosme...lact-10-ml.html

#40
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Am rezolvat în sfârșit problema mea cu hiperhidroza, fără operație, fără doctori. Culmea, rețeta o am de la un șofer, nu de la medici, care m-au dezamăgit și mi-au oferit doar soluții invazive și scumpe.
Se pune un bulgăre de var nestins cam cât mingea de pingpong într-un vas cu apă caldă (atenție la ochi!) și se țin picioarele și mâinile 20 de minute. Pentru subraț și zona inghinală ai înmuiat hârtie de bucătărie în lighean și am făcut niște comprese. Se repetă tratamentul când hiperhidroza revine și efectul tratamentului ține tot mai mult. După 3 sau 4 ture am ajuns deja la 4 zile fără transpirație. Este important ca după tratament să nu se spele zonele tratate ci să se tamponeze pe un prospop. După ce pielea se usucă, se poate folosi crema hidratantă preferată.

Este incredibil cum după zeci de ani de chin am ajuns să scap de acest calvar. îmi stricasem scrisul, igiena pantofilor era o durere, tricourile se distrugeau de la spălatul zilnic și în zona inghinală ajungeam uneori vara să mă opăresc.

PS: subiectul ține mai degrabă de dermatologie.

Edited by benis, 11 February 2023 - 22:40.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate