Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Perete umed

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#37
MCM84

MCM84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 24.09.2014

View Postigor06, on 06 februarie 2016 - 20:38, said:

Da, polistiren.

A venit saptamana asta constructorul si se pare ca problema este de la usa. Conform spuselor lor, se pare ca usa nu este fixata tocmai corect si intra aer de afara, care in contact cu peretele din interior (mai cald) formeaza condens. Urmeaza sa vina saptamana viitoare si sa rezolve problema.
Oricum am de gand ca in urmatoarele 2 saptamani sa-mi inchid balconul si sper sa scap complet de aceasta problema Posted Image

Totusi problema mea nu este aceeasi cu cea a vecinului de sub mine. Eu fiind la utimul etaj am la ferestre un fel de "pervaz" din tabla. Cand ploua/ninge se pare ca apa intra pe sub acest "pervaz" si ajunge la vecinul pe perete. Din fericire, la mine nu e nici o problema.

Igore, eu bag mana-n foc ca problema e izolatia cu polistiren si doar in planul doi celelalte probabile defecte de constructie.
Eu zic asa: ii lasi pe baieti sa faca ce zic ei pe acolo, dupa care o sa vezi ca problema tot o sa persiste. Pana atunci strangi bani, iar dupa ce s-au terminat toate solutiile, dai polistirenul jos de pe apartement, urmand sa-l inlocuiesti cu o izolatie care lasa peretele sa respire.

#38
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Nu e de la polistiren mai mult ca sigur.
Eu am intalnit situatia si cu si fara polistiren.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate