Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scaun auto

La mulți ani @ranit6996!

La mulți ani @Ciubex!

Reparat difuzor membrana hartie, ...
 Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte

Sfat achizitie casti gaming 300-3...
 Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...

Caut firma pentru lucrare bucatar...
 Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"

Alternativa la Oppo Find X5 in ac...
 

Vodafone intarzie livrarea telefoanelor luate cu C-T

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
236 replies to this topic

#19
Alex871

Alex871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.01.2012
Ar trebuii sa suni la OPC!intr-un cuvant e dreptul tau....ai folosit ceva legal...daca e sa o luam asa....si de la ei din magazin!

#20
pukurealid

pukurealid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 31.12.2011
Părerea mea e ca de când au început suspendările la concurenta s a împuțit de tot treaba. Cine a apucat sa și ia pana pe 15 ianuarie nu a avut probleme. .....

#21
pepino88

pepino88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.12.2015
Ei sunt acoperiți pentru că au scris că vor da telefoanele IN LIMITA stocului disponibil .... și surpriză s-a terminat stocul cu vechituri de telefoane . ce nesimțite ! Nu te lasă să cumperi din tot ce au ci doar din stocul lor special oferit pt această promoție... Stoc de 3 telefoane care surpriză dar s-a terminat .
Te pup papa! Ce jegoși!

#22
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 13.01.2013
Come on boys, eu sunt de 15 ani pe Vodafone stiu cat de nesimtiti si indiferenti sunt, ei cand ajung in pana mare de clienti sunt in stare sa ti dea nelimitat la 7 euro cu tva nelimitat cum i au dat unui prieten, cum au putina "erectie" de clienti cum fac arogante, nu e vina lor ci doar a noastra Posted Image
Le prevad cat de curand un declin mai mare decat Telepom Posted Image
Pana si pulifricilor de la *222 le au crescut arogantele si le vorbesc la clienti in scarba, doar ieri ce am dat de o gioarsa platita din banii nostri, ei au impresia ca la *222 e fun zone, unde iti iei clientii peste picior, deh, indianul ala chiar n are nicio amprenta pe companie.
Poate o sa fie Vodafone RRo, sper ca intelegeti aluzia.

Edited by xperia_ray, 27 January 2016 - 02:46.


#23
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
@Vodafone_Helper un raspuns oficial la problema din topic?
Se pregateste marea teapa Vodafone si nu se mai livreaza, punctele neutilizate devenind astfel inutile si voucherele generate deasemenea inutile?

#24
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Eu am înțeles ca se verifica fiecare cod în parte, s-a fraudat cumva sistemul.


#25
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,221
  • Înscris: 15.05.2008
de unde a iesit cu fraudarea sistemului
dureaza 2h generarea unui cod,credeam ca in acele 2h se face acea verificare
mie mi s-a spus ca sunt multe comenzi si s-a decalat,dar si asta nu prea tine asa mult,de atatea zile nu este unu care sa spuna ca a primit comanda facuta dupa data de 19-20 ianuarie

#26
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salutare!

Va rugam sa ne trimiteti prin mesaj privat numarul pe care ati achizitionat telefonul si numarul de comanda pentru a putea verifica situatia.
In momentul de fata, dureaza intr-adevar aproximativ 14 zile livrarea dispozitivelor, din cauza unui numar foarte mare de comenzi.

Multumim!

#27
snakemic

snakemic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.08.2007

 florentin84, on 26 ianuarie 2016 - 20:22, said:

Am plasat si eu o camanda folosind un cod promotional pe data de 22.01.2016.
In comanda plasata apare undeva unde apare reducerea de care am beneficiat:
"Ai ales utilizarea unui cod promotional, livrarea produsului se va face in maxim 14 zile."
L-am trimis si un email sa vad de ce nu am primit telefonul si mi s-a raspuns ca vodafone verifica codul promotional apoi abia dupa aceea va transmite comanda, mentionand textul enuntat mai sus.
Le-am spus ca am mai comandat in trecut telefon folosind un cod promotional dar nu a durat mai mult de 2 zile la care mi s-a spus ca verificarea codurilor este ceva recent introdus.


La fel am patit si eu. Acum am deja doua comenzi la ei....si nimic. In trecut au livrat a doua zi.

#28
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015
Inteleg ca toata lumea si-a lichidat punctele in perioada asta, avand in vedere ca nu se mai pot produce facil si e un flux mare de comenzi. Sau cel putin asta inteleg eu din raspunsul Vodafone. Dar totusi 14 zile e enorm.

 iulian93, on 27 ianuarie 2016 - 10:45, said:

Eu am înțeles ca se verifica fiecare cod în parte, s-a fraudat cumva sistemul.
nu cred ca putea fi fraudat sistemul, in mod normal nu aveai cum sa pacalesti sistemul ca ai X puncte si sa genereze voucher in functie de acel X.
iar daca s-a facut asa ceva, a fost inside job.

Edited by mmm3, 27 January 2016 - 12:07.


#29
cyborg692

cyborg692

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 277
  • Înscris: 10.01.2016

 Vodafone, on 27 ianuarie 2016 - 11:12, said:

Salutare!

Va rugam sa ne trimiteti prin mesaj privat numarul pe care ati achizitionat telefonul si numarul de comanda pentru a putea verifica situatia.
In momentul de fata, dureaza intr-adevar aproximativ 14 zile livrarea dispozitivelor, din cauza unui numar foarte mare de comenzi.

Multumim!
Va dati seama ce "fraude" ati provocat celorlalti operatori ?

#30
mitza93

mitza93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 18.04.2010
Da,s-a facut frauda adaug cateva printscreen-uri! Nu postez link pentru a nu se considera spam,am gasit link-ul pe o pagina de facebook!

Attached Files

  • Attached File  1.png   56.02K   230 downloads
  • Attached File  2.PNG   52.43K   222 downloads
  • Attached File  4.PNG   56.72K   196 downloads
  • Attached File  3.PNG   58.84K   192 downloads
  • Attached File  5.png   59.41K   186 downloads

Edited by mitza93, 27 January 2016 - 12:57.


#31
rotchel2016

rotchel2016

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 26.01.2016
Na aia da treaba tot romanu strica tot

#32
andreistamate

andreistamate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 07.01.2016
Nu s-a facut nicio frauda, asta e scornita de vodafone ca sa ne dea teapa!
Eu mai aveam cateva cartele de nelimitat, dar nici nu le mai incarc acum, ce sa mai dau 6 euro aiurea mai ales ca se aude ca nici nu se mai incarca cu nelimitat. Eu am facut o comanda de pe data de 19 si tot astept, iar la Relatii cu sclavii imi ma ia la misto niste idioate cu limba de lemn ! si pe facebook toti se plang ca nu le-au venit comenzile!

#33
mmm3

mmm3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,766
  • Înscris: 14.09.2015

 mitza93, on 27 ianuarie 2016 - 12:48, said:

Da,s-a facut frauda adaug cateva printscreen-uri! Nu postez link pentru a nu se considera spam,am gasit link-ul pe o pagina de facebook!
Atat de prosti au fost incat lasa posibilitatea de modificare a punctelor in interfata web... nu cred asa ceva...
Nici nu stiam ca exista pe site posibilitatea de a transfera.
Inseamna ca ala a fost motivul pentru care 2777 a fost down cateva zile. Pana repara prostia.

Oricum nu il vad bine pe ala care a facut asta... e chiar caz penal.

#34
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Chiar crezi ca cei care au știut de bug si-au dat datele reale sau adresa reală?!
Oricum fiecare avem de așteptat zile bune până vin comenzile.

#35
rotchel2016

rotchel2016

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 26.01.2016
Asteptam ce sa facem

#36
ionutpaunbuzau

ionutpaunbuzau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 11.08.2015
Oricum nu prea mai poti fura un telefon fara sa fi identificat de operatorl de telefonie. Cum ai bagat cartela in el in secunda 2 esti reperat pe harta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate