Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

S7 Edge - discutii generale

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
13357 replies to this topic

#8875
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,721
  • Înscris: 31.12.2013

View Postrobylup, on 27 iunie 2017 - 08:50, said:


in locul, dar vezi ca esti cobai, te freaca cu update-uri zilnic. Eu am renuntat la beta
Până va vin idei mai bune o las baltă...

#8876
justexpect

justexpect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 28.07.2007
A aparut update ORO

Attached Files



#8877
justexpect

justexpect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 28.07.2007
Are patch de securitate 1 iunie.

#8878
vss

vss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 25.10.2006
BTU e inca in concediu, ca deh e vara ! :)

#8879
bogdan109

bogdan109

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 21.02.2007

View Postvss, on 27 iunie 2017 - 15:30, said:

BTU e inca in concediu, ca deh e vara ! :)
Da, chiar ma gandeam si eu ce-i cu ei. Am observat ca dau update-ul in acelasi timp cu NEE de pe S5+(nici asta nu a primit update de securitate din aprilie).

#8880
vss

vss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 25.10.2006

View Postbogdan109, on 27 iunie 2017 - 15:42, said:

Da, chiar ma gandeam si eu ce-i cu ei. Am observat ca dau update-ul in acelasi timp cu NEE de pe S5+(nici asta nu a primit update de securitate din aprilie).

Da, din cate se pare nu doar S7e sufera de intarzieri din partea BTU, e ceva generalizat, or fi dat "faliment" ! Posted Image

Edited by vss, 27 June 2017 - 16:47.


#8881
geo741

geo741

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2007

View PostTomkaten, on 26 iunie 2017 - 23:31, said:

Random pics:

Ai camera de la sony, sau de la samsung, pe telefon? Pozele mele nu ies asa de bune, si am camera de la samsung...

#8882
chiri091

chiri091

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 27.03.2015
Salut , am revenit . Astazi am facut retur la S7  si am luat resigilatul S7 edge . Din punct de vedere estetic are 2 zgarieturi superficiale pe spate ( lucru care nu ma dereanjeaza ca o sa ii pun husa)  care se vad doar in lumina soarelui in rest este ca nou, m-am mirat si eu sa fiu sincer ,mai ales  camera care spre uimimrea mea avea o folie de protectie  pe ea ( au mai trecut prin mana mea 2 s7 noi si nici unul nu avea folie de protectie pe camera , poate ma puteti voi lamuri si asa vin toate edge-urile  ) . In rest inca nu-mi pot da cu parerea , il simt destul de caldut dar asta din cauza ca prima zi, update-uri , sincronizari. Ceea ce ma supara este ca mi se pare un oarecare ''lag'' comparativ cu 7-le, cel putin cand se faceau update-urile la aplicatii era evident si deranjant, spre exemplu am vrut sa schimb poza din Samsung Themes, si a durat cateva secunde sa se miste animatia aia pana sa faca schimbarea... poate sunt eu putin sceptic din cauza ca este resigilat. Sunt curios si bateria cum se comporta
Design-ul si ecranul mai mare este un + , imi plac. Nu stiu dupa ce ii pun husa cum va fi, sper sa vad si bateria mai mare in actiune.
In rest concluziile o sa vina mai pe parcurs, poate mai ma puteti lamuri voi

Edited by chiri091, 27 June 2017 - 18:35.


#8883
estadrian

estadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 05.08.2005
Telefonul meu are senzor samsung si cam asa ies pozeleAttached File  20170604_185624.jpg   71.28K   82 downloadsAttached File  20170604_185607.jpg   155.51K   79 downloads

#8884
estadrian

estadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 05.08.2005
Si totusi, sunt momente cand nu focuseaza cum trebuie sau cand vizualizez poza se vede blurata.

La cate review-uri am citit despre telefon, cum ca are cea mai performanta camera, uneori sunt dezamagit de calitatea pozelor. Poate am asteptari prea mari. Iar camera din fata este sub orice asteptari. Ori e problema de hardware, ori software, dar pozele sunt foarte slabe calitativ.

Edited by estadrian, 27 June 2017 - 19:27.


#8885
Codrin1989

Codrin1989

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 29.04.2017

View Postchiri091, on 27 iunie 2017 - 18:26, said:

Salut , am revenit . Astazi am facut retur la S7  si am luat resigilatul S7 edge . Din punct de vedere estetic are 2 zgarieturi superficiale pe spate ( lucru care nu ma dereanjeaza ca o sa ii pun husa)  care se vad doar in lumina soarelui in rest este ca nou, m-am mirat si eu sa fiu sincer ,mai ales  camera care spre uimimrea mea avea o folie de protectie  pe ea ( au mai trecut prin mana mea 2 s7 noi si nici unul nu avea folie de protectie pe camera , poate ma puteti voi lamuri si asa vin toate edge-urile  ) . In rest inca nu-mi pot da cu parerea , il simt destul de caldut dar asta din cauza ca prima zi, update-uri , sincronizari. Ceea ce ma supara este ca mi se pare un oarecare ''lag'' comparativ cu 7-le, cel putin cand se faceau update-urile la aplicatii era evident si deranjant, spre exemplu am vrut sa schimb poza din Samsung Themes, si a durat cateva secunde sa se miste animatia aia pana sa faca schimbarea... poate sunt eu putin sceptic din cauza ca este resigilat. Sunt curios si bateria cum se comporta
Design-ul si ecranul mai mare este un + , imi plac. Nu stiu dupa ce ii pun husa cum va fi, sper sa vad si bateria mai mare in actiune.
In rest concluziile o sa vina mai pe parcurs, poate mai ma puteti lamuri voi
Salut.Ai facut o alegere buna dar ma mir ca zici ca ai lag.Mie imi functioneaza perfect.Ce CSC ai?Atentie la ce husa iti iei ,ti-as recomanda sa nu iti iei husa acea stil carte(oglinda) nu stiu cum se numeste dar si-a luat varul meu si dupa prima zi de utilizare pe ecran a aparut o zgarietura

#8886
Codrin1989

Codrin1989

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 29.04.2017

View Postestadrian, on 27 iunie 2017 - 19:24, said:

Si totusi, sunt momente cand nu focuseaza cum trebuie sau cand vizualizez poza se vede blurata.

La cate review-uri am citit despre telefon, cum ca are cea mai performanta camera, uneori sunt dezamagit de calitatea pozelor. Poate am asteptari prea mari. Iar camera din fata este sub orice asteptari. Ori e problema de hardware, ori software, dar pozele sunt foarte slabe calitativ.

View Postestadrian, on 27 iunie 2017 - 19:24, said:

Si totusi, sunt momente cand nu focuseaza cum trebuie sau cand vizualizez poza se vede blurata.

La cate review-uri am citit despre telefon, cum ca are cea mai performanta camera, uneori sunt dezamagit de calitatea pozelor. Poate am asteptari prea mari. Iar camera din fata este sub orice asteptari. Ori e problema de hardware, ori software, dar pozele sunt foarte slabe calitativ.

View Postestadrian, on 27 iunie 2017 - 19:24, said:

Si totusi, sunt momente cand nu focuseaza cum trebuie sau cand vizualizez poza se vede blurata.

La cate review-uri am citit despre telefon, cum ca are cea mai performanta camera, uneori sunt dezamagit de calitatea pozelor. Poate am asteptari prea mari. Iar camera din fata este sub orice asteptari. Ori e problema de hardware, ori software, dar pozele sunt foarte slabe calitativ.
Eu sunt super multumit de pozele facute cu s7 edge,am avut si s8 si iphone s6 plus si dintre toate cele mai frumoase si cele mai reusite sunt cu  s7 edge.Nu stiu cum sa atasez aici poza facuta cu s7 edge,ca ti-as arata sa vezi

#8887
estadrian

estadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 05.08.2005
Am zis ca sunt situatii in care nu focuseaza. In rest e super tare

Ce ma deranjează foarte tare e camera frontala. Ori am eu o problema hardware su software. Camera frontala face poze foarte  slabe calitativ

#8888
chiri091

chiri091

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 27.03.2015
@Codrin1989 : Vad ca au incetat, probabil eram eu sceptic + sincronizaarile si update-ul aplicatiilor  , cine stie... In materie de husa , o sa-i omor design-ul telefonului de dragul protectiei  si o sa merg pe o husa de UAG . Si revin cu intrebarea , ati avut folie de protectie pe camera telefonului ?

#8889
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Era vizibila folia de pe camera ?

#8890
chiri091

chiri091

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 27.03.2015
Initial nu mi-am dat seama ca ar exista, chiar eram dezamagit ca era zgariat tare folia de pe camera, am dat greut jos . Ceea ce ma mirat e ca camera e impecabila , de asta intreb

#8891
Tomkaten

Tomkaten

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 27.06.2006

View Postestadrian, on 27 iunie 2017 - 18:43, said:

Telefonul meu are senzor samsung si cam asa ies pozele

Pozele ies foarte bine, din ce vad. Cred ca ai asteptari prea mari de la un senzor cat unghia de la degetul mic.

Senzorii de la Sony sunt cam tot pe-acolo, poate au detalii o idee mai bune, dar au si color cast. Totusi, vorbim de diferente infime, care dispar oricum daca prelucrezi poza.

#8892
estadrian

estadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 05.08.2005
Dar totuși ce parere aveti despre camera frontala? Cum ies pozele? Eu nu folosesc camera pentru selfie, dar ma irita faptul ca face poze foarte slabe, blurate si sterse

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate