Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Tancul T-34-85

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
267 replies to this topic

#181
xerelem

xerelem

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.09.2016
inca nu am primit niciun raspuns :) nici un mail nicio posta... nu ca ar fi ceva mare problema... am lasat comment pe facebook-ul lor dar nici acolo nu raspund. Naspa.

Am inceput colectie de robotul spion si tare ma bate capul sa iau si dacia 1300 :)

#182
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Daca e asa detaliata ca in clipul de prezentare, o sa coste cand va fi gata (daca o vor duce pana la capat, ma indoiesc) mai mult decat o Dacia 1300 adevarata. Posted Image

Edited by Ion_de_la_Raion, 14 February 2017 - 01:24.


#183
xerelem

xerelem

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.09.2016
tata, tati a luat o dacia 1310L acuma in stare OK de functionare... a costat 250 RON... da douasute cincizeci... Eu nu ma indoiesc, nu sunt deagostini sa o lase balta asa.

Am inceput tancul, sunt la 48.
Am inceput robotul spion, sunt la 2.
Am inceput dacia, sunt la numarul 0 :) inca astept lansarea :D

#184
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Bafta!

#185
xerelem

xerelem

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.09.2016
Hello,

am mai dat un mail ca nu venea posta. :) pai au expediato a doua zi, vineri am intrat in posesia stickerelor lipsa ;)

expeditor a fost BURDA care este distribuitor...

am intrebat la ei de intarzieri etc, au spus ca info detin eaglemoss. am intrebat de intarzieri la eaglemoss, au spus sa intreb la distribuitor :))

#186
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005
Stiati ca rusii au facut un film cu tancul asta ?
Se numeste White Tiger, productie 2012 . Il gasiti si pe net.
Tancul inamic este Tiger 1.

View PostIon_de_la_Raion, on 14 februarie 2017 - 01:18, said:

Daca e asa detaliata ca in clipul de prezentare, o sa coste cand va fi gata (daca o vor duce pana la capat, ma indoiesc) mai mult decat o Dacia 1300 adevarata. Posted Image
Si la final, dupa ce sta o luna prin vitrina il vor vinde pe OLX pentru un plin de benzina Posted Image. O sa fiu dispus sa dau 2 plinuri de benzina :).

Edited by tehnics, 20 February 2017 - 18:52.


#187
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Sigur ca stiam , Bielo Tigr . Cu sergentul care isi revine miraculos  dupa ce este facut praf si ars in tancul sau .Fain film .

#188
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Posttehnics, on 20 februarie 2017 - 18:52, said:

Stiati ca rusii au facut un film cu tancul asta ?
Se numeste White Tiger, productie 2012 . Il gasiti si pe net.
Tancul inamic este Tiger 1.


Si la final, dupa ce sta o luna prin vitrina il vor vinde pe OLX pentru un plin de benzina Posted Image. O sa fiu dispus sa dau 2 plinuri de benzina Posted Image.

Da de unde. Dupa ce o vor fi montat, vor cere 10.000 lei pe ea, ca e piesa de colectie. Daca un nene cere 11.900 euro pe o Dacia 1300 din 1972 pe olx...

https://www.autovit....orm#xtor=SEC-81

Edited by Ion_de_la_Raion, 20 February 2017 - 19:51.


#189
xerelem

xerelem

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.09.2016
azi vine numarul 50 de la tanc :) asteptam :D maine robotelul :D yeeeeeeeeeeeey

#190
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005

View PostIon_de_la_Raion, on 20 februarie 2017 - 19:50, said:

Da de unde. Dupa ce o vor fi montat, vor cere 10.000 lei pe ea, ca e piesa de colectie. Daca un nene cere 11.900 euro pe o Dacia 1300 din 1972 pe olx...

https://www.autovit....orm#xtor=SEC-81
Lasa-i sa ceara...eu mai mult de doua plinuri de benzina nu ofer. Dupa ce vor cere 3 ani de zile, vor accepta si 2 plinuri de benzina. Trust me...been there, done that.
Valoarea tancului scade in timp...plinul de benzina nu.

View PostGingisHan2015, on 20 februarie 2017 - 19:40, said:

Sigur ca stiam , Bielo Tigr . Cu sergentul care isi revine miraculos  dupa ce este facut praf si ars in tancul sau .Fain film .
Cam slabut filmul sincer. Intr-adevar tema e calumea mai ales ca eu sunt bagat cu World of Tanks Blitz si mi-a placut dar scenariul si actorii cam lasa de dorit.

Edited by tehnics, 21 February 2017 - 18:39.


#191
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Posttehnics, on 21 februarie 2017 - 18:37, said:

Lasa-i sa ceara...eu mai mult de doua plinuri de benzina nu ofer. Dupa ce vor cere 3 ani de zile, vor accepta si 2 plinuri de benzina. Trust me...been there, done that.
Valoarea tancului scade in timp...plinul de benzina nu.

Mneah... la fel cum scade valoarea casetofoanelor, care devin din ce in ce mai scumpe, pe masura ce trece timpul ? Dimpotriva, o sa ceara si 15.000. Crezi ca s-ar desparti cineva dupa toata munca si toata teama ca vor ramane cu tancul neterminat dupa ce au bagat o gramada de bani, cu mai putin de cat au dat pe el ? No way. Dar iti spun, cea mai mare frica a lor acum e ca vor ramane cu tancul pe jumatate, dupa ce au bagat vreo 2000 lei si aia vor sista revista. Atunci chiar ca vor plange cu lacrimi de crocodil, ca nu vor lua pe tanc nimic.

Au fost fraieri astia cu revista, trebuia sa bage in pungi piese random, ca aia cu fotbalistii de la Panini, asa facea lumea schimb si terminau vreo 2-3 tancurile si alea aveau valoare. :) Asa, o sa fie 200 tancuri facute pe jumatate, de zici ca le-a bombardat Wehrmachtul. :)

Edited by Ion_de_la_Raion, 21 February 2017 - 19:14.


#192
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005

Quote

Mneah... la fel cum scade valoarea casetofoanelor, care devin din ce in ce mai scumpe, pe masura ce trece timpul ?
Trebuie sa te rezumi la valoare nu la cantitatea de bani. Pai un boombox Sharp acum 20 de ani dadeai un salariu poate chiar doua. Acum cu un sfert de salariu il cumperi. Deci unde e scumpirea aia ? Doar un colectionar va da o caciula de bani pe un obiect in rest e doar hobby, pasiune sau uneori chiar prostie.
Exact asa si cu Dacia lu nenea ala. Daca vrei putem sa facem si un pariu ca nu o da in juma de an...poate nici intr-un an.
Stiu, munca, pasiunea, microbul, hobby-ul si toate aste valoreaza mult, dar valoreaza pentru cel care a lucrat dar pentru cel care vrea sa cumpere...nu exista acel sentiment asa ca pentru cumparator nu are valoare asa mare...si ma crezi sau nu, dar cumparatorul face pretul, nu vanzatorul...indiferent ca e licitatie sau pret fix.

Edited by tehnics, 21 February 2017 - 23:55.


#193
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Posttehnics, on 21 februarie 2017 - 23:54, said:

Pai un boombox Sharp acum 20 de ani dadeai un salariu poate chiar doua. Acum cu un sfert de salariu il cumperi.

ll cumperi pe naiba. Pe un Sharp GF-777z se cere 1000 dolari. Uite si tu pe olx, pe audioweb, okazii, ebay, etc. cat se cer pe ele. Si tine cont ca sint folosite.

#194
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005

View PostIon_de_la_Raion, on 22 februarie 2017 - 00:36, said:

ll cumperi pe naiba. Pe un Sharp GF-777z se cere 1000 dolari. Uite si tu pe olx, pe audioweb, okazii, ebay, etc. cat se cer pe ele. Si tine cont ca sint folosite.
Eu am mai spus...lasa-i sa ceara. Poate sa ceara si 10 000 de coco din partea mea. Daca unu cere 1000 vine altul si cere 1200 dar cate din tranzactiile alea se finalizeaza la preturile cerute ? In realitate acele cass-deck-uri nu mai valoreaza asa mult pentru mine. Ca tu esti dispus sa dai 1000 de coco pe asa ceva e alta treaba dar in principiu doar colectionarii dau sume mari pe asa ceva.

Edited by tehnics, 22 February 2017 - 04:14.


#195
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Aici e problema. Sint multi colectionari, care-mi fac mie concurenta, nostalgicului din mine. :D

#196
Nienor

Nienor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.03.2016

View Postxerelem, on 20 februarie 2017 - 11:46, said:

Hello,

am mai dat un mail ca nu venea posta. Posted Image pai au expediato a doua zi, vineri am intrat in posesia stickerelor lipsa Posted Image

expeditor a fost BURDA care este distribuitor...

am intrebat la ei de intarzieri etc, au spus ca info detin eaglemoss. am intrebat de intarzieri la eaglemoss, au spus sa intreb la distribuitor Posted Image)
ai primit si pe cel de la statia radio?

#197
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005

View PostIon_de_la_Raion, on 22 februarie 2017 - 12:24, said:

Aici e problema. Sint multi colectionari, care-mi fac mie concurenta, nostalgicului din mine. Posted Image
Posted Image

Edited by tehnics, 22 February 2017 - 19:47.


#198
xerelem

xerelem

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.09.2016

View PostNienor, on 22 februarie 2017 - 19:11, said:

ai primit si pe cel de la statia radio?


da da :) a venit totul :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate