Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Problema receptionare HD receiver Digi

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
dobro13

dobro13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 02.02.2009
Salut
Am o problema legata de receptionarea oricarui post HD pe televizorul care este conectat la un receiver de la Digi. La televizorul din cealalta camera (care nu are receiver, este conectat direct la cablul TV) merg toate programele HD. Care ar fi problema? Am resetat si receiver-ul la setarile din fabrica, m-am chinuit (poate nu destul) pe la setarile receiver-ului si ale televizorului dar degeaba. Va multumesc

#2
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,067
  • Înscris: 20.06.2009
Nu găsește doar canalele HD sau nu găsește canalele digitale deloc? Cum e legat receiver-ul la televizor, prin ce cablu? Evident, bănuiesc că STB-ul e un model HD, nu?

#3
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 24.05.2014
Problema pare a fi la semnal!Suna la relatii clienti!03XX400401(XX-prefixul orasului in care te afli).
P.S.Verifica totusi cablurile,mufele,distribuitorul de semnal,etc,înainte de a suna!Se pare ca ai o problemă la cablul coaxial din camera unde ai montat receiverul HD sau la cel HDMI care iti asigura legatura intre receiver si tv!

Edited by mediasettv, 26 December 2015 - 19:59.


#4
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
Scoate receiverul de tot si vei avea HD si acolo. Eu asa am facut. Probabil ai pachetul minim (25 lei) si d-aia nu ai HD-urile. Elimina-l de tot ... receiver merita tinut doar daca ai programe platite in plus fata de grila normala.

#5
narcis90

narcis90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 07.07.2009
Salut! Cine imi poate spune cum rezolv lipsa sunetului si subtitrarii cand dau sa vizionez un film prin player-ul decodorului hd? (apas pe menu - media player - video - filmul pe care vreau sa-l vad) si merge doar video, fara sunet sau subtitrare. Multumesc!

#6
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 04.09.2006
Ce tip de decodor ai?
Cel  mai probabil fișierul pe care vrei să-l vizionezi are un format de sunet nesuportat de către media player (DTS, posibil și AC3).
Referitor la subtitrare, ca să poată fi citită de către player fișierul extern de subtitrare trebuie să aibă același nume cu cel al filmului. Dacă are același nume cu filmul și cu toate astea nu poți viziona subtitrarea e posibil să fie o problemă cu formatul subtitrării sau cu tipul de codare al fișierului (ANSI, Unicode....), de obicei unele playere au probleme cu fișierele unicode.

Edited by Syneweap, 20 January 2016 - 13:34.


#7
Ciprian-nechita

Ciprian-nechita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.09.2016
Salut

Am si eu o problema: mi se schimba canalele de la televiziune singure fara sa pun mana pe telecomanda. Cei de la rds imi tot fac reinitializari in sistem si degeaba. Mi-au schimbat si reciverul..
Aveti idee ce se intampla?

#8
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,445
  • Înscris: 29.04.2010
Ai fantome in casa 😂😂😂😂😂😂😂😂😂

#9
Ciprian-nechita

Ciprian-nechita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.09.2016
Hehehe

Baietii de la tehnic mi-au spus ca si altii au avut probleme asta.

Hehehe

Baietii de la tehnic mi-au spus ca si altii au avut probleme asta.

#10
valy277

valy277

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 04.01.2013

 Ciprian-nechita, on 06 septembrie 2016 - 15:23, said:

Salut

Am si eu o problema: mi se schimba canalele de la televiziune singure fara sa pun mana pe telecomanda. Cei de la rds imi tot fac reinitializari in sistem si degeaba. Mi-au schimbat si reciverul..
Aveti idee ce se intampla?
E posedată casa.😀😀😀😀

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate