Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Banca Transilvania - opinii , pareri , impresii

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
10724 replies to this topic

#8695
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,082
  • Înscris: 15.08.2005
eu nu am prea mult rulaj in BT ca folosesc ING, Unicredit si Revolut ptr platile curente, asa ca nu ma incadrez la noile abonamente. si sa imi aduc aminte sa transfer in fiecare luna cate 300 lei iau nu vreau
asa ca o sa raman doar la BT24 web care costa 1 RON/luna si pastrez conturile existente la BT ca momentan alea nu au nici un comision de administrare

#8696
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,839
  • Înscris: 01.09.2006
Eu stiu ca neo web + mobile costa 5 lei pe luna.
Poate aia au confundat cu bt24, care e posibil sa mai adauge ceva, dar daca nu mai folosesti bt24 cred ca raman 5 lei.
Eu atata plateam pana sa trec la abonamentul gratuit.

#8697
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,713
  • Înscris: 13.03.2005
Am ales pachetul Salut si nu mai platesc nimic pentru acele aplicatii bancare: neoBT / BT24. singura chestie pentru a avea gratuit acest "pachet Salut" e sa fac un transfer in BT de minim 300 lei lunar.Bani care apoi ii fac top-up in revolut sau ii mut in alta parte direct de pe card, cu SelfPay sau Libra Journey. Plus ca asa am scapat si de aberatia cu comision de incasare 5 lei pe contul de lei BT.

Edited by wertyck, 30 January 2023 - 17:38.


#8698
Vulpoiul-Jhon

Vulpoiul-Jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 01.03.2016

View Postrexx, on 30 ianuarie 2023 - 12:44, said:

poat sa imi spuna cineva cat costa daca activez NeoBT web si respectiv NeoBT mobile?
Este gratis daca depui lunar 300 lei in cont. Eu nu am nici un pachet, dar.... depun la atm 300 lei.

#8699
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,713
  • Înscris: 13.03.2005
Cred ca ai pachet Salut, si nu stii...

#8700
Vulpoiul-Jhon

Vulpoiul-Jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 01.03.2016

View Postwertyck, on 30 ianuarie 2023 - 18:10, said:

Sigur nu am nici un pachet. Am fost sunat de cateva ori sa imi spuna avantajele pachetelor, dar am refuzat. Nu primesc bani pe acest card, transfer din el doar pe numar telefon catre alti detinatori cu BTPay, doar depun la atm express bani pe card si fac cumparaturi in Ro. Pentru primit bani pe card folosesc Libra si pentru plati in Europa tot Mastercard de la Libra, Pentru nici unul din carduri nu platesc comisioane.

#8701
smylle2u

smylle2u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 02.03.2007
Conditia minima de incasare a 300 lei pentru evitarea comisionului pentru Neo a aparut inainte de ultimele pachete de cont curent.
Diferenta faca de pachetul Salut este ca la cei fara pachet e eliminat doar comisionul lunar pentru accesul la Neo, incasarile se comisioneaza in continuare cu 5 lei.

#8702
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,713
  • Înscris: 13.03.2005
Pai e de prost gust sa nu faci un drum la BT sa activezi Planul Salut, pentru a scapa si de acel comision de 5 lei.

#8703
Vulpoiul-Jhon

Vulpoiul-Jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 01.03.2016

View Postwertyck, on 30 ianuarie 2023 - 19:01, said:

Nu e obligatoriu sa fac un drum la banca. Doar ar trebui sa activez butonul ”Vreau Salut” si cineva de la banca mă sună si se poate semna contract la distanta prin email. Dar.... efectiv, nu primesc bani pe acest card decat daca vin din transfer pe numar din BTPay.

#8704
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,082
  • Înscris: 15.08.2005
apropo, daca activezi planul salut ai gratuit si bt24 web si resp bt24 mobile sau gratuitatea se refera doar la neobt?

#8705
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,839
  • Înscris: 01.09.2006
Eu cand am intrebat in agentie mi-au zis initial ca e si bt24 gratis, dupa care s-au mai contrazis intre ei si au zis ca de fapt nu e.
Ca sa fiu sigur, l-am dezactivat ...

Oricum, cel putin aplicatia de mobil bt24 avea cateva lipsuri fata de neo, asa ca nu imi folosea la nimic ...

#8706
adrian8572

adrian8572

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 28.04.2011

View Postwertyck, on 30 ianuarie 2023 - 17:31, said:

Am ales pachetul Salut si nu mai platesc nimic pentru acele aplicatii bancare: neoBT / BT24. singura chestie pentru a avea gratuit acest "pachet Salut" e sa fac un transfer in BT de minim 300 lei lunar.Bani care apoi ii fac top-up in revolut sau ii mut in alta parte direct de pe card, cu SelfPay sau Libra Journey. Plus ca asa am scapat si de aberatia cu comision de incasare 5 lei pe contul de lei BT.

Și eu am plătit comision 2.50 RON din aplicația Bt24 când am făcut transfer către Trezoreria din Constanta, nu mai plătesc acel comision dacă activez pachetul Salut? Te duci cu buletinul la agenția BT, ii spui ca vrei sa activezi pachetul Salut, atât?

#8707
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,067
  • Înscris: 20.06.2009
Plățile rămîn în continuare comisionate, doar comisioanele de încasare se anulează.

#8708
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Mai primește cineva eroare în BT Pay, la adăugare card virtual, ceva cu "procesul de autentificare nu a fost finalizat?"

Edited by Vlad_22, 31 January 2023 - 13:26.


#8709
tibi_72

tibi_72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 30.09.2007
Pana la urma a aflat cineva daca, atunci cand iti faci abonamentul de cont curent SALUT, mai platesti serviciul de Internet Banking BT24  (1 leu) si Mobile Banking BT 24 (4 lei)?
Abonamentul se poate face si on-line sau trebuie mers si stat la coada intr-o unitate BT?

#8710
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Din ce văd la ei pe site, aparent nu. Adică, nu știu, poți alege card Visa sau MC Omnipass la deschidere, posibil să te lase să alegi și ce cont vrei, în procesul de înregistrare.

Edited by Vlad_22, 31 January 2023 - 15:58.


#8711
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,226
  • Înscris: 05.01.2006
@daria02: trebuie să ceri să-ți oprească cele BT24 și să primești hârtie că le-au oprit. Din câte știu doar la BT poți adăuga acel pachet "Salut" și opri BT24 - la opțiunea de a fi sunat doar vei fi direcționat către o unitate BT (din câte mi s-a zis dar n-am "testat")

Edited by Ravy, 31 January 2023 - 16:11.


#8712
satellite_pro

satellite_pro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 27.03.2019
Mi-au apărut și mie azi, cardurile virtuale in BT Pay. Pana la urma dacă optezi pentru un card virtual deschide și cont atasat? Sau il atașează contului deja existent?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate