Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 

Allview A6 Duo

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
CondreaVali

CondreaVali

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 01.01.2016

View Posttudor75, on 30 noiembrie 2015 - 10:39, said:

Nu exista inlocuire de telefon. Dupa 24 de ore, toate pleaca in service, indiferent de defectul invocat de catre client. Se poate inlocui produsul doar in primele 24h de la achizitionare.
Din regulamentul postat de @slai:
"3. Obiectul Regulamentului
Obiectul regulamentului il constituie stabilirea conditiilor in care clientii, pot returna produse achizitionate din reteaua Altex. Produsele defecte nu fac obiectul prezentului  regulament."
Deci, in garantie cu el, din pacate.
Acum un an mi s-a stricat iPhonul si mi l-au i locuit cu unul nou, pe loc.

Edited by CondreaVali, 08 January 2016 - 10:15.


#38
firewind

firewind

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 16.11.2006
Am primit si eu acum 2 zile un A6Duo comandat de black friday anu trecut, 249 Ron la altex. Pana acum, îmi place. Se misca bine, aspectuos, subțire. Am instalat câteva aplicații, un joc, Asphalt 8, se mișca ok. Singura problema, facebook messenger il antarzie rău, am dezinstalat aplicația. Display-ul e ok, bateria tine de dimineața pana seara cu net wifi,sau undeva la 7 ore cu net 3g digi. Butoanele capacitive nu sunt iluminate, are timp estimativ la baterie, autonomie si durata încărcare. Vine cu folie pe ecran.
Pana acum, sunt mulțumit de el, sper sa nu am experiente neplăcute.
Sunt la al 3-lea allview, un a4you care l-am transformat in camera supraveghere ip, un a5smiley, care mergea groaznic, brum in convorbire si crash la browser pe net, tot camera ip a ajuns. :)

Edited by firewind, 14 January 2016 - 16:20.


#39
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Mutat-ti facebook-ul pe un browser. Nu e mare diferenta fata de varianta din aplicatie. Nu-mi place deloc aplicatia facebook. Pe opera beta mi-am bagat facebook-ul. Opera beta nu ruleaza in fundal daca iesi din aplicatie prin butonul dedicat.

#40
firewind

firewind

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 16.11.2006
Am mutat fb pe browser (uc browser)
, am băgat un card de 32gb clasă 10, până acum merge totul ok. O să văd duminică cum se poate roota, am mai mult timp liber. Camerele sunt praf, la lumină zilei fac poze medii calitativ, însă seara/noaptea sunt praf.

Edited by firewind, 16 January 2016 - 18:48.


#41
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
UC BROWSER e super dar ruleaza in prin plan dupa ce iesi. Nu inteleg de ce. Eu am Opera beta care nu ruleaza in fundal cand iesi. Pe aia ti-o recomand. Uc browser e mai misto si are o gramada de poze care le poti seta direct ca wallpaper. Sunt misto rau. Am si eu uc browser dar am pe lenovo o aplicatie preinstalata si dau boost si o dezactiveaza.

#42
firewind

firewind

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 16.11.2006
Am băgat CMBrowser (asta nu ruleaza in fundal, merge excelent si e tare mic) pentru facebook, am instalat word, excel, adobe acrobat reader, call recorder, call blocker, speakephone ex, mxplayer, asphalt8. Comparat cu un Samsung Galaxy Core Prime, e superior la toate capitolele, viteza, rezolutie, luminozitate display, mai puțin poze și volum sonerii. Suna foarte încet, la volum maxim comparat cu alte telefoane.

Edited by firewind, 23 January 2016 - 13:44.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate