Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

CAL - intrebari

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
danyvs

danyvs

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.02.2013
Salut. Ca tot vine Craciunul, am zis sa imi iau si eu o pereche de casti. Deoarece nu am un buget foarte mare (200, maxim 250 de lei) si in urma multor review-uri am decis sa ma orientez spre mult laudatele Creative Aurvana Live (CAL). Le voi folosi pentru ascultat muzica atat pe strada, cat si acasa, pentru filme si, mai putin, pentru jocuri, dar poate si alte activitati. Totusi, am 2 intrebari:

1. Aceasta este cea mai buna alegere? Exista variante mai bune in acest buget?

2. Am observat ca la toate magazinele mai cunoscute pretul este in jur de 250 de lei. Nu am posibilitatea sa le cumpar direct din magazin, deci va trebui sa le comand de pe internet. Dintre AVstore, cel, OKTAL, evoMag si PC Garage, pe care il recomandati?

#2
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View Postdanyvs, on 29 noiembrie 2015 - 20:05, said:

Le voi folosi pentru ascultat muzica atat pe strada, cat si acasa, pentru filme si, mai putin, pentru jocuri, dar poate si alte activitati.
Gresit! Izolarea slaba nu permite ascultarea in conditii de volum scazut care sa nu afecteze iremediabil auzul (mai ales pe frecventele inalte la care CAL exceleaza) prin distrugerea cililor din organul Corti .

#3
valdan71

valdan71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.01.2006
Ne-ai pacalit, hotomanule! Daca in titlul topicului spuneai de casti, nu mai intram toti zootehnistii si iubitorii de animale aici Posted Image

Edited by valdan71, 29 November 2015 - 20:27.


#4
danyvs

danyvs

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.02.2013

View Post_-AppleS-_, on 29 noiembrie 2015 - 20:15, said:

Gresit! Izolarea slaba nu permite ascultarea in conditii de volum scazut care sa nu afecteze iremediabil auzul (mai ales pe frecventele inalte la care CAL exceleaza) prin distrugerea cililor din organul Corti .
Per total, pentru ce am eu nevoie, merita sau nu? Care alte optiuni ar fi pentru ce vreau eu, atat in, on si over-ear, dar care sa fie aproximativ in acest buget?

#5
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,734
  • Înscris: 23.04.2007

View Postvaldan71, on 29 noiembrie 2015 - 20:24, said:

nu mai intram toti zootehnistii si iubitorii de animale aici
Eu am intrat crezind ca e vorba de client access license     Posted Image

#6
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View Postdanyvs, on 29 noiembrie 2015 - 20:55, said:

Per total, pentru ce am eu nevoie, merita sau nu? Care alte optiuni ar fi pentru ce vreau eu, atat in, on si over-ear, dar care sa fie aproximativ in acest buget?
Pentru auditie acasa , eu zic ca merita CAL , pentru strada merge mai bine ceva in-ear ,eu am niste Soundmagic E10 si mi se par foarte bune , aproape la fel de bune ca si CAL, dar in-ear mi se par incomode.

#7
lucas22010

lucas22010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 31.01.2007

View Postdanyvs, on 29 noiembrie 2015 - 20:05, said:

Salut. Ca tot vine Craciunul, am zis sa imi iau si eu o pereche de casti. Deoarece nu am un buget foarte mare (200, maxim 250 de lei) si in urma multor review-uri am decis sa ma orientez spre mult laudatele Creative Aurvana Live (CAL). Le voi folosi pentru ascultat muzica atat pe strada, cat si acasa, pentru filme si, mai putin, pentru jocuri, dar poate si alte activitati. Totusi, am 2 intrebari:

1. Aceasta este cea mai buna alegere? Exista variante mai bune in acest buget?

2. Am observat ca la toate magazinele mai cunoscute pretul este in jur de 250 de lei. Nu am posibilitatea sa le cumpar direct din magazin, deci va trebui sa le comand de pe internet. Dintre AVstore, cel, OKTAL, evoMag si PC Garage, pe care il recomandati?
intr-o dilema asemanatoare am fost si eu, pana la urma am luat cal, dar le folosesc doar acasa si sunt excelente. nu stiu cum sunt afara, nu voi incerca.
cat despre magazin, care-i mai ieftin.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate