Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 

Pareri Lenovo B50-80.

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
euxirius

euxirius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 15.08.2007
Salutare dragi colegi.Am achizitionat de curand laptopul din titlu.As dori sa aflu de la voi,expertii,ce parere aveti despre acest sistem.Configuratia este: procesor i5 2.2,RAM 4GB,HDD 500 GB,VGA ATI Radeon Exo R5 M330,s.a.In viitor as dori sa ii inlocuiesc HDD-ul cu un SSD si sa ii mai pun 4 sau 8 GB RAM.

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Cat timp nu spui de unde si la ce pret, parerea mea e buna.

(Sper ca nu pentru jocuri l-ai luat.)

#3
euxirius

euxirius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 15.08.2007
Nu prea ma interesează jocurile.Prețul a fost 1900 de lei.

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,828
  • Înscris: 07.06.2014
a fost la eshit in oferta

#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Jalnic de scump fiindca ai cumparat hardware de care nu ai nevoie(acel radeon).Deasemenea, ce varianta ai,aia cu ecran fhd sau ala anemic si prost la 1366x768?

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Amuzant, vrea pareri dupa ce l-a cumparat deja... Pai modelul ala era la 1500 lei la cel.ro varianta cu i3-5005u, 1Tb, windows
Ce alte pareri mai vrei?
Nu era cazul de i5, asa iti mai ramaneau bani sa pui acum si un ssd

Trebuia sa te axezi pe ceva cu N2940, N3550, i3-5005u si fara placa video dedicata

#7
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
http://www.cel.ro/la...-fingerprint-l/
cu inca 100 e i5

#8
euxirius

euxirius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 15.08.2007
E varianta FHD.Asta e acum,mi-am luat-o,se mai întâmplă.

#9
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,939
  • Înscris: 26.05.2007
este o investitie buna i5 avand in vedere progresele software pe viitor......este un laptop bun, constructie solida ( tipic Lenovo ) + sistem de ventilatie/racire buna avand in vedere spatiul generos evacuare aer cald si grosimea laptopului.

#10
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,939
  • Înscris: 26.05.2007
PS : ai suport oficial pentru Win 7 / 8.1 / 10 pe 32 sau 64 bit Posted Image .

#11
euxirius

euxirius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 15.08.2007
Multumesc @ChemTeacher.Am vazut pe situl oficial al celor de la "Lenovo ca au suport inclusiv pentru Win 7.Eu am instalat Win 8.1,se misca foarte bine.Pana acum s-a comportat bine,racirea am observat ca e destul de ok,pana acum nu s-a incins si nici macar aer cald nu a evacuat.Mai am un Asus putin mai vechi,dar care si cand te uiti pe YouTube se incinge,nu mai spun ca daca ii dau un film FHD zici ca e tigaie pusa la incins pe aragaz.

#12
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Asa erau procesoarele mai vechi, nu conta ca pe laptop scria Asus, Toshiba sau Lenovo.

#13
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 22.11.2006
e ok. Daca ai sa vrei sa te joci ceva mediu pe viitor ai sa poti face asta. Pretul nu e deosebit, nu e nici mare nici mic.

#14
euxirius

euxirius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 15.08.2007
Sunt multumit de el.Nu sunt vreun gamer înrăit,foarte rar mai joc half life sau CS.In timp,adica acum de sărbători, as vrea sa ii schimb HDD-ul cu un SSD si sa ii mai pun încă 4 sau 8 Gb RAM.Ce SSD recomandati sa acizitionez?asta e ceva nou pentru mine si nu ma pricep.am văzut ca e in functie de dimensiunea HDD-ului,grosime,lățime.Si încă ceva, nu as vrea sa renunt definitiv la HDD,as vrea sa il folosesc in continuare ca spatiu de stocare si fără a renunta la unitatea optica daca se poate.

#15
laury

laury

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 22.06.2007
Depinde ce buget ai la ssd.
Recomand samsung 850 evo 120GB,iar pentru hard disk un rack sa-l faci extern.
Spor la butonat.

#16
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,939
  • Înscris: 26.05.2007

 euxirius, on 23 noiembrie 2015 - 16:09, said:

Sunt multumit de el.Nu sunt vreun gamer înrăit,foarte rar mai joc half life sau CS.In timp,adica acum de sărbători, as vrea sa ii schimb HDD-ul cu un SSD si sa ii mai pun încă 4 sau 8 Gb RAM.Ce SSD recomandati sa acizitionez?asta e ceva nou pentru mine si nu ma pricep.am văzut ca e in functie de dimensiunea HDD-ului,grosime,lățime.Si încă ceva, nu as vrea sa renunt definitiv la HDD,as vrea sa il folosesc in continuare ca spatiu de stocare si fără a renunta la unitatea optica daca se poate.
Poate o sa descurajeze un pic manualul de dezasablare ! Atentie ca pierzi garantia = risc asumat !
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vUEyiJUIxX8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cPsxi5z6NEM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17
euxirius

euxirius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 15.08.2007
@laury multumesc pentru răspuns.
@ChemTeacher am vorbit cu un băiat de la magazinul de unde am cumpărat laptopul despre acest lucru si mi-a zis ca daca vreau sa mai montez RAM si SSD, sa le duc laptopul împreună cu aceste componente lor si îl trimit ei la service sa le monteze fără costuri suplimentare.

#18
euxirius

euxirius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 15.08.2007

 laury, on 23 noiembrie 2015 - 18:49, said:

Depinde ce buget ai la ssd.
Recomand samsung 850 evo 120GB,iar pentru hard disk un rack sa-l faci extern.
Spor la butonat.

  Sigur se potrivește acel Samsung la laptopul meu?Nu de alta,dar luni vreau să îl achiziționez.Si încă ceva,ce RAM recomandați?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate