Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 

maguay

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
slykk

slykk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 22.10.2015
a auzit cineva de aceasta firma? am dat caautare pe googlle si am vazzut ca e firma romaneasca. si am inteles ca faabrica si in romania ceea ce e ceva super tare..are cineva produse de la aceasta firma, am primit premiu o tableta maguay myway 10 ed. destuul de buna. procesor intel quad core 1.2ghz 1gb ram si nu stiu ce sa fac, sa o vand sau sa o pastrez. astept pareri despre aceasta firma

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ai impresia ca a ajuns Ro sa produca tablete ? Poti sa crezi ca USA produce Iphoane, dar Romania nu produce nimic.....poate consum.

Edited by pasilla, 29 October 2015 - 21:02.


#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Vinde-o pana nu e prea tarziu.

#4
slykk

slykk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 22.10.2015
ma refer ca le asambleaza. am inteles ca adambleaza laptopuri in romania. pan a. azi nu am auzit de firma asta. o fi cceva de capul ei sau e un allview in devenire

nu am garantie nu am nimic la ea. nici bon fiscal nimic. e primita premiu, si totusi aare procesor intel quad. core care e destul de bun...

Edited by slykk, 29 October 2015 - 21:07.


#5
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004
Nici asta, am laptop maguay (de serviciu). Il gasesc pe aliexpress la 500$. Nimic nu se produce/asambleaza aici, sunt convins ca nici literele nu sunt facute in romania, sunt branduite acolo

#6
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postslykk, on 29 octombrie 2015 - 21:05, said:

ma refer ca le asambleaza. am inteles ca adambleaza laptopuri in romania. pan a. azi nu am auzit de firma asta. o fi cceva de capul ei sau e un allview in devenire

nu am garantie nu am nimic la ea. nici bon fiscal nimic. e primita premiu, si totusi aare procesor intel quad. core care e destul de bun...

Poate 'asambleaza' un stick (abtipild , sa nu fie confuzie)), produs in alta parte. Nu cred ca asambleaza procesoare facute la Dabuleni si display-uri de la Plescoi. Trebuie sa te uiti la ce suport acorda pravalia respectiva. Poate sa fie si mama marcii, daca nu are suport, o iei in freza la prima problema.

Edited by pasilla, 29 October 2015 - 21:14.


#7
slykk

slykk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 22.10.2015
si totusi daca stie cum sa isi trateze clientii,daca respecta garantiile,daca ofera preturi acceptabile pe piesele de schimb(nu ca la utok la care daca spargi displayul unui telefon platesti mai mult pe reparatie decat pe un telefon nou) isi va face un renume si va fura clienti de laa allview uttok evolio...poate si samssung si assus (ca tot"produce" laptopuri)

Edited by slykk, 29 October 2015 - 21:16.


#8
internetmax

internetmax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 10.02.2015
Utilizat Desktop Maguay. Funcționează foarte bine.

Dar, având în vedere că doar le „asamblează”, ce ar putea să meargă prost?Posted Image

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ar putea sa se dezlipeasca eticheta cu sigla de pe carcasa.

Edited by gumball3000, 29 October 2015 - 21:27.


#10
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
pastreaza tableta frate, nu o vinde. maguay e firma veche, eu am auzit demult de ei. inainte de allview, utok, etc.
suna la ei si vezi daca iti pot oferi garantie daca tot e noua, le explici cu ai dobandit-o.
http://www.maguay.ro/despre-noi
eu daca as avea bani as cumpara un laptop de la ei.

#11
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014
Am avut unul d-ăsta. Mi-a plăcut, până a "crăpat" din senin. L-am dus la service şi mi-au zis că n-au ce-i face, că s-a defectat placa de bază şi n-are rost/nu se poate repara.

#12
slykk

slykk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 22.10.2015
rich1974: si mie mi se pare o firma mult mai serioasa decat utok allview evolio. nu rezista atata timp daca nu oferea produse de calitate si nu reapecta garantia. aviz celor care au spus ca nu produce/asambleaza nimic acolo scrie ca a fost prima firma din europa de SE care a fabricat un ultrabook. printre laptopurile lor cred ca mai sunt produse/asamblate si de ei.partea cea mai importanta e sa isi respecte clientii.

Edited by slykk, 29 October 2015 - 21:41.


#13
slykk

slykk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 22.10.2015
treaba e ca pe internet nu apare nimic legat de modelul acestei tablete. ma intreb daca se gasesc piese de schimb pentru ea,.

#14
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postslykk, on 29 octombrie 2015 - 22:02, said:

treaba e ca pe internet nu apare nimic legat de modelul acestei tablete. ma intreb daca se gasesc piese de schimb pentru ea,.

Daca pe site-ul lor nu apare modelul, ce mai vrei ?

#15
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
am pus mana si inca lucrez cu multe laptop-uri maguay
dual core vechi de 5-6 ani, functional vorbind merg toate foarte bine si nu au avut defectiuni (in afara de 2 hdd-uri decedate, dar aceste nu le-as pune, s-au plimbat destul de mult..)
calitatea constructiei e slabuta, tastatura proasta, butoane care abia se mai apasa, ecran execrabil dar in rest merg excelent :)
culmea, bateriile inca rezista 5-10 minute, poate si mai bine

#16
slykk

slykk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 22.10.2015
problema e ca nu gasesc nimic in legatura cu tableta asta nici pe siteul lor. se farama ...pa. asa daca o vand cred ca iau 4....5mil pe ea ca e destul de buna...procesor intel quad core 1.2ghz 1gb ram ecran mare 10 inch.

#17
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
dar nu ar fi mai bine sa suni la ei sa vezi despre ce e vorba?

#18
slykk

slykk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 22.10.2015
ar fi o. idee sa sun la ei. garantie nu cred ca imi vor da dar macar sa stiu daca gasesc piese de schimb pentru aceasta tableta. la prima vedere se misca foarte. bine,procesorul e foarte bun,bateria dupa 2 incarcari tine aprox 6 ore de butonat non stop (cand am primit.o era incarcata la maxim si. nu m.a tinut decat 30min) momentan toate bune si frumoase. :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate