Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 

Sunt nebun?

- - - - -
  • Please log in to reply
1357 replies to this topic

#55
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Stai departe...fara comunicari...si face 2 face... iar timpul ala nu se reduce la cateva luni....

#56
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

 Mr_Who, on 29 octombrie 2015 - 19:23, said:


Foarte frumos, dar omu' vrea sa-l ajute lumea cu niste sfaturi, nu sa-i planga de mila.

Se pare ca i-ai inteles dilema; ce-l sfatuiesti sa faca? Posted Image


Păi de sfătuit îl sfătuiesc (cred că am să-i dau cel mai bun sfat, dar fără să auziţi voi :P), numai dacă îmi promite că ne va ţine la curent.

#57
b0stan

b0stan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 29.03.2015
da-i cu acid sulfuric pe fata dujmancei, si gata, voila!

#58
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Nu esti nebun, esti doar infidel.

#59
SEBI_FREE

SEBI_FREE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 29.10.2015

 bumpocbum, on 29 octombrie 2015 - 19:25, said:

Stai departe...fara comunicari...si face 2 face... iar timpul ala nu se reduce la cateva luni....
Cateva luni e mult... Mai mult de 10 zile nu a mers "izolarea"...


 Laberta, on 29 octombrie 2015 - 19:26, said:

Păi de sfătuit îl sfătuiesc (cred că am să-i dau cel mai bun sfat, dar fără să auziţi voi Posted Image), numai dacă îmi promite că ne va ţine la curent.
De regula ma tin de promisiuni. Singura problema ar fi sa-mi fie jena de situatie insa, fiind un "anonym" aici cred ca as putea trece si peste!

Edited by SEBI_FREE, 29 October 2015 - 19:32.


#60
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Din cate povestesti inca nu ai inselat-o pe sotie. Mici flirturi nevinovate cu X. Incearca sa o eviti, cat inca nu e prea tarziu.  X o face intentionat, stie ca iti place de ea, ti-a intrat sub piele. Sau spune-i tipei direct sa isi vada de xda ei, sa te lase in pace, ca ai familie. Cred ca X nici nu vrea mai mult de la tine, daca iti cunoaste situatia, doar se joaca cu tine.
Gandeste-te de doua ori inainte. Doar tu stii ce ai de facut. Fiecare dintre noi poate ar actiona in alt mod.
Cert e ca sotia ta nu merita asta, dupa 20 de ani de casnicie.

#61
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Cand ti-am citit prima postare mi-a fost ia de tine insa citind asta

 SEBI_FREE, on 29 octombrie 2015 - 19:16, said:

Si da, sotia stie ceva insa nu chiar tot pentru ca am incercat sa o protejez.
m-ai linistit. E aiureala, ce-i aia ''stie ceva insa nu chiar tot"? Femeile iarta mai usor o partida de sex sportiv decat tradarea sentimentala, cum de ai o viata calma acasa in continuare? Ce stie?

In fine, ignora intrebarea. Distractie placuta pe forum :)

#62
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

 SEBI_FREE, on 29 octombrie 2015 - 19:31, said:

Cateva luni e mult... Mai mult de 10 zile nu a mers "izolarea"...



De regula ma tin de promisiuni. Singura problema ar fi sa-mi fie jena de situatie insa, fiind un "anonym" aici cred ca as putea trece si peste!


Eu zic să încerci să te imaginezi pe tine cu tipa asta peste 5-6 ani. Şi în acelaşi timp şi pe soţia ta cu copilul tău.
Apoi imaginează-te pe tine cu familia ta, fără tipă, tot peste 5-6 ani. Fă comparaţie. Dar încearcă să judeci la rece.

#63
DraculescuDraculescu

DraculescuDraculescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 31.07.2015

 MembruAnonim, on 29 octombrie 2015 - 19:31, said:

X o face intentionat, stie ca iti place de ea, ti-a intrat sub piele.
X s-ar putea chiar sa isi doreasca un mic santaj; e suficient sa il filmeze odata cand baga vaporul in port si dupa o sa devina papusica ei.

#64
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Nu esti nebun esti ...varza...ca sa nu zic altfel ! Ai o familie minunata si tu te c..i pe ea pentru o "gaura" ! Orice "alta" femeie cand e interesata iti da impresia ca te "intelege" ! Am mai auzit prostia asta de la multi dilii ! Te intelege pana te casatoresti cu ea sau depinzi de ea ! Dupa ...se schimba treburile radical ! Ia-ti nevasta , discuta cu ea despre cum ar trebui sa eliminati monotonia , ce schimbari si-ar dori si ea in relatie , ce lucruri noi vreti sa faceti in viata si veti deveni ...ca noi ! Ai grija mai mult de copil pentru ca esti idolul lui /ei !
In principiu fa cateva dusuri reci , da-ti 50.000(un minim) de pumni in cap , recomandabil si cateva lovituri cu capul in perete(cu forta maxima) si ...fii fericit alaturi de o familie cum FOARTE GREU vei gasi !

Edited by FAP, 29 October 2015 - 19:41.


#65
SEBI_FREE

SEBI_FREE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 29.10.2015

 Laberta, on 29 octombrie 2015 - 19:35, said:



Eu zic să încerci să te imaginezi pe tine cu tipa asta peste 5-6 ani. Şi în acelaşi timp şi pe soţia ta cu copilul tău.
Apoi imaginează-te pe tine cu familia ta, fără tipă, tot peste 5-6 ani. Fă comparaţie. Dar încearcă să judeci la rece.
Multumesc! O sa incerc sa aprofundez cand sunt mai linistit! Iar eu cu X nu m-as vedea vreodata in postura de sot-sotie!

 DraculescuDraculescu, on 29 octombrie 2015 - 19:37, said:

X s-ar putea chiar sa isi doreasca un mic santaj; e suficient sa il filmeze odata cand baga vaporul in port si dupa o sa devina papusica ei.
Nu e cazul!

 FAP, on 29 octombrie 2015 - 19:38, said:

Nu esti nebun esti ...varza...ca sa nu zic altfel ! Ai o familie minunata si tu te c..i pe ea pentru o "gaura" ! Orice "alta" femeie cand e interesata iti da impresia ca te "intelege" ! Am mai auzit prostia asta de la multi dilii ! Te intelege pana te casatoresti cu ea sau depinzi de ea ! Dupa ...se schimba treburile radical ! Ia-ti nevasta , discuta cu ea despre cum ar trebui sa eliminati monotonia , ce schimbari si-ar dori si ea in relatie , ce lucruri noi vreti sa faceti in viata si veti deveni ...ca noi ! Ai grija mai mult de copil pentru ca esti idolul lui /ei !
In principiu fa cateva dusuri reci , da-ti 50.000 de pumni in cap , recomandabil si cateva lovituri cu capul in perete(cu forta maxima) si ...fii fericit alaturi de o familie cum FOARTE GREU vei gasi !
Multumesc! Sunt constient de riscuri si cred ca asta ar fi o solutie.

#66
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,281
  • Înscris: 05.06.2002
cu toate ca tu sustii ca atractia nu-i de natura sexuala eu zic ca e chiar foarte sexuala. asa sunt femeile, cand plac un barbat se pricep de minune sa-i dea senzatia ca-l inteleg cel mai bine.

P.S. si n-ai nici pe draq la masarda, doar ti-a sucit una mintile. asta nu are nimic a face cu psihiatria, se inscrie in normalul cel mai normal.

Edited by Fane, 29 October 2015 - 19:49.


#67
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

 SEBI_FREE, on 29 octombrie 2015 - 18:43, said:

Nu se pune problema ca "ma face de bani" ca nu e cazul. Avem amandoi cat ne trebuie pentru o viata normal. Si nici amanta nu pot sa o numesc pe "X" pentru ca, cel putin pentru mine, amanta presupune si sex pe langa altele ori aici nu a fost cazul. Si aici iarasi vad o problema... Nu ma atrage din punct de vedere sexual, sau nu inca ci e ceva mai subtil.


Singura subtilitate de aici e ca tu crezi ca esti indragostit de X, iti face bine probabil in etapa asta a vietii sa crezi ca te mai poti indragosti - si inca nu orice fel de indragosteala, ci ceva care sa nu implice nimic fizic, chestii subtile, pentru oameni subtiri si evoluati...
Nu, nu esti indragostit. Daca ai fi, ai vrea sa o aperi cat de cat in fata celor care au numit-o deja curva, pitipoanca, gaura etc, fara sa stie absolut nimic despre ea.
Zici ca sexual nu te atrage, visezi tu asa la ceva ca in Maitreyi, dar nu ai bagajul emotional si cultural necesar sustinerii acestui vis.
Asa ca vezi-ti de sotie si de copil, e pacat sa iti faci sotia sa sufere, cu atat mai mult cu cat nu esti indragostit de X.

#68
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Plecand de la ideea ca nu-i troleala ( mira-m-as Posted Image ) lucrurile trebuie atent analizate. Faci o balanta . Bune si rele cu sotiue , bune si rele cu amanta , bune si rele cu toata familia . Dar cinstit , pui totul pe o hartie ( si dupa aia o scanezi si o postezi aici sa ne distram si noi pe week-end ) .
Prietene , cei mai mari dusmani ai nostri  suntem noi insine . Cel mai mult si mai mult ne pacaleste propriul creier , nu intentiile altora de a ne disimula realitatea. Asta-i nasol ....dar este si bine , pentru tine de noi sa ii intoarcem " favoarea " creierului . DAca din listele combinate reiese ca ar fi totusi indicat sa nu risti o ruptura de familie , daca familia este OK si te simti implinit ( indiferent de inseamna asta ...este o chestie foarte personala " implineala " asta ) , este cazul sa incepi sa te pacalesti , spre binele tau , ca este cazul sa uiti de bunaciune ( presupun ca-i mai buna decat sotia , altfel esti fraieri sa o inseli cu una mai nasoala ) . Chestia se face greu si in timp , dar executata corect da niste rezultate de ai sa te uimesti pe tine . Intai ii gasesti niste hibe . Trebuie sa aiba ...e femeie , ce naiba ...toate au hibe ! Dupa aceea ii analizezi hibele si te gandesti cum te-ar afecta pe termen lung . Oamenii nu se schimba iar defectele se acutizeaza odata cu trecerea timpului , asa ca ce nu iti place acum , o sa urasti mai tarziu . Senzatia trebuie sa vina de la tine , ca altfel te roade intrebarea ...cum ar fi ? Apropos , sotia are cont pe softpedia ? Daca nu , fa-i unul ....cine stie, poate iti da un raspuns interesant , fara sa stie cine esti  Posted Image .
Sau , o alta varianta , ca sa scapi de o obsesie ...cedeaza-i , dom'le ! Stai o tura ( dar fara sa stie sotia ...ca daca afla si are temperament te paraseste ...daca afla si nu te paraseste ...e o bleaga si nu merita sa stai cu ea  ) . Deci ca sa scapi de ...." cum ar fi ? " ...incearca si afla . Dupa aia ne povestesti cu lux de amanunte cate alunite are pe fund , daca ti-a dat negi genitali sau vreo mancarime ....daca ti s-a inrosit nasul de  la alergia la parul ei pubian ...intelegi tu . Doar asa putem sa iti fim de folos ...daca ne spui tot Posted Image .

#69
SEBI_FREE

SEBI_FREE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 29.10.2015
Sigur ca are parti rele! Am incercat sa ma gandesc la alea insa tot acolo ajung! Eu vreau/sper sa nu ma mai gandesc deloc la ea.
Si multumesc inca o data pentru pareri!
Cel putin mi-au mai descretit fruntea.
Va tin la current. Promit. Marea mea teama e ca si peste ceva timp voi fi in aceeasi stare. Sper sa fie doar o teama.

#70
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

 SEBI_FREE, on 29 octombrie 2015 - 18:21, said:

Buna!
Povestea mea suna cam asa:
Sunt casatorit de aproape 20 ani, am o sotie minunata si o fetita la fel, si simt ca ma duc naibii pe zi ce trece.
Mi s-a pus pata pe o femeie si, de mai bine de un an incerc sa mi-o scot din minte. Problema e ca nu reusesc ca altfel nu as fi ajuns sa scriu aici. Sunt constient ca sotia mea nu merita asa ceva, e o femeie deosebita, ne-am casatorit din dragoste, tin la ea foarte mult, nu ne-am desparti nici in ruptul capului insa, de ce sa fie totul asa de simplu?
Si mai mult decat atat deja ma cunoaste, cand ma vede intors pe dos stie de ce sunt asa si sunt foarte des in ultima vreme.
Cealalta e si putin smechera! A vazut ca nu pot sa o uit asa usor si, parerea mea e ca exploateaza situatia: daca incerc sa o ignor, evident ca mi-e destul de aiurea dar, sa spunem ca intr-o saptamana ma echilibrez eu cumva. Ei, exact cand pot spune ca mi-e mai bine face ea ceva sa ma provoace si o luam de la capat. Desigur ca as putea "rupe" toate mijloacele de comunicare insa nu am taria necesara.
M-am saturat de cercul asta vicios. Simt ca nu mai sunt normal. Nu ma mai pot concentra la lucrurile cu adevarat importante, mi-am pierdut increderea in mine, nimic din ce ma atragea candva nu ma mai intereseaza. E cumplit.
In mintea mea explicatia pentru felul in care m-am atasat de sa-I spunem X este ca imi place cum gandeste, cum vorbeste, am impresia ca e exact genul de om cu care m-as potrivi date fiind exigentele mele la aceasta varsta. Fizic vorbind e sub sotia mea. Insa asta nu e sufficient ca sa ma vindec...
Puteti sa ma faceti in toate felurile. Stiu, merit, insa faptul ca recunosc, si ca incerc sa fac ceva, mi se pare un pas in fata. Chiar daca nu e sufficient e ceva... .
Orice parere e binevenita. La fel si eventualele injurii. Poate imi intra mintea la loc...
- Copii, v-am explicat ca Pamantul este rotund.
Ce se intampla daca sapi o groapa in mijlocul pietei, si sapi, si sapi...
- Unde ajungi ?
- La spitalul de nebuni, Domnule !Acolo ar trebui sa te trimita sotia.Zici ca e frumoasa,o iubesti( discutabil) dar ti-a luat mintile o iluzie pe care nici macar nu o cunosti ,dar crezi ca sunteti compatibili.e de rasul lumii:))).Ai grija sa nu ramai si fara nevasta ,ca si rabdarea ei o avea o limita,ca la iluzie din ce spui nu ai sanse,probabil doar se joaca cu tine pe post de momeala Posted Image)) Daca nu te potolesti uite asa ai sa ajungi:)))
Posted Image

Attached Files


Edited by isisceanoua, 29 October 2015 - 20:01.


#71
tecalto

tecalto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 18.06.2007
N-am citit toate paginile topicului insa, am un sfat foarte simplu: mergi la un psiholog! O sa te ajute sa-ti dai seama ce vrei de fapt, nu din prima sedinta, dar deja dupa doua-trei sedinte.

P.S Asta nu inseamna ca esti nebun ci inseamna doar ca ai nevoie de ajutor ca sa treci peste o situatie pe care nu o poti gestiona singur. Nu-i nici o rusine.

#72
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

 SEBI_FREE, on 29 octombrie 2015 - 19:56, said:

Sigur ca are parti rele! Am incercat sa ma gandesc la alea insa tot acolo ajung! Eu vreau/sper sa nu ma mai gandesc deloc la ea.
Si multumesc inca o data pentru pareri!
Cel putin mi-au mai descretit fruntea.
Va tin la current. Promit. Marea mea teama e ca si peste ceva timp voi fi in aceeasi stare. Sper sa fie doar o teama.
Viziteaza psihologul!:)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate