Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 

al doilea porc mort - ochi scos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
94 replies to this topic

#19
varzamurata

varzamurata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 12.02.2014
nu am vecini in zona, sunt la 10 case distanta de mine, sunt cam singur in zona ..
Nu am camera web sa pun ..

#20
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
Dihorii nu ataca porci. E super dubios si creepy.

#21
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Destul de urat.
Nu vreau sa intru pe alte planuri de discutie, dar cunosc un caz asemanator, dar nu cu ochii ci cu cate o unghie de la picior.

#22
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Poate e vreun veterinar pe aici si a mai vazut ceva asemanator sa iti zica ce se intampla.

#23
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
Ce sa ii zica, 2 porci morti cu un ochi scos, crezi ca e o boala care face un ochi sa explodeze? :)

#24
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
Atunci doar pe topicul de Paranormal sa gaseasca explicatie.

#25
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
De fapt, o camera, cum s-a mai zis. Ca se intampla ceva fizic acolo, nu metafizic.

#26
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,328
  • Înscris: 09.09.2006
Prima chestie pe care cred că ar trebui s-o afle colegul este cauza reală a morții animalelor. Sunt o grămadă de animale care trăiesc bine-mersi fără un ochi, deci cauza morții e altceva. Acel altceva ar trebui aflat.
Dacă nu sunt evidente cauze externe (răni, sângerări, etc) atunci trebuie să fie o cauză internă (gen otrăvire), apoi văzut ce și cum anume s-ar fi putut produce acea cauză.
Teoria e bună, dar mi-e teamă ca n-o să-l ajute mult pe colegul nostru păgubit...

#27
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
^teoria ta (cauza interna gen otravire) este buna. una la fel de buna este urmatoarea: ia un porc din aia ramasi si bate-l pana toarna tot! Posted Image sigur a vazut ceva.

Edited by a3ds, 24 October 2015 - 11:11.


#28
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,328
  • Înscris: 09.09.2006
Mă mai gândeam la o înjunghiere prin ochi > cauza morții: brain damage, dar nu sunt sigur de nivelul sângerării în cazul ăsta și cât de ușoară este penetrarea cutiei craniene.
New series: CSI pig!
Îmi cer scuze colegului @varzamurata dacă fac prea mult haz de necazul lui, dar cred că și cu și fără miștourile mele, săracii porculeți nu mai învie...

#29
OutOfMind

OutOfMind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 04.06.2012

 varzamurata, on 24 octombrie 2015 - 08:41, said:


Primul porc era moale, cald, ceea ce inseamna ca nu murise cu mult timp in urma , si la fel, era tras dintre semenii lui unde se ingramadeau de frig , asta dovedeste ca nu a murit de boala iar apoi a venit ceva si a halit ci ca l-a atacat direct, porcul cel mai mare .
Dimineata asta, da, porcul era rece, țapăn, deci a murit aseara .

In principiu ma intereseaza ce animal este acela .. ce ar putea face asa ceva ? Dihor oare ?

Pai daca l-a tras vreun animal, trebuie sa existe si alte urme pe corpul purcelului. Cate kg avea?
Poate i-au ciugulit ciorile ochiul expus, evident nu si cel de pe partea aflata in contact cu solul.

#30
varzamurata

varzamurata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 12.02.2014

 anoniymus, on 24 octombrie 2015 - 10:44, said:

Destul de urat.
Nu vreau sa intru pe alte planuri de discutie, dar cunosc un caz asemanator, dar nu cu ochii ci cu cate o unghie de la picior.

Orice informatie este binevenita

#31
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,834
  • Înscris: 10.12.2006
Ori s-a dus el acolo sa moara, o fi facut vreun fel de criza, ori dupa ce a murit l-au impins ceilalti porci, ma gandesc ca nici porcilor nu le place sa doarma cu mortaciuni. Apoi au venit sobolanii.

#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dormi acolo si vezi ce se intampla. Nu ai cum sa afli pe un forum ce se intampla in cocina ta.

Edited by MembruAnonim, 24 October 2015 - 17:41.


#33
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,598
  • Înscris: 21.02.2006
Și mâine la știrile de la ora cinci: "Un bărbat a fost găsit mort intr-o cocina cu un ochi scos..."

#34
thisbeatishot

thisbeatishot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 24.10.2015
Au murit de frig. Bucura-te totusi si de vestea buna: ai sobolani.

#35
varzamurata

varzamurata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 12.02.2014
Revin cu informatii .
Dupa noaptea ce a trecut, al 3-lea porc da semne de bolnavie si avea o muscatura ( intepatura mai mult ) la gat . A murit azi in final .
Am pus o cursa cu porcul mort in interior si nici o ora nu a trecut ca deja ochiul ia fost scos .
Deocamdata am lasat porcul in cursa cu celalat ochi in sus pentru a veni la el, daca maine nu gasesc "dihania" prinsa pun camere !
Cusa e asa de sensibila ca si daca tipi langa ea se declanseaza , testat de mine , am strigat la un membru al familiei si cursa s-a declansat .
Revin cu alte inf. cand le voi avea , pana atunci orice sfat este binevenit .

La ce am zis mai sus iese din discutie ca porcul era deja mort cand dihania ia spart ochiu . De ce ? Pentru ca primii 2 aveau sange iar acesta deja mor nu . Concluzia ? Primii 2 erau vii si a curs sange , iar la cel mort nu .

#36
thisbeatishot

thisbeatishot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 24.10.2015
Eu dormeam demult cu ei in pat stiind ca ceva ii omoara....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate