Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Cafeneaua Telekom (permanently closed)

* * * * * 21 votes
  • This topic is locked This topic is locked
71240 replies to this topic

#31069
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008

View PostNimcid25, on 15 august 2018 - 22:42, said:

Acum am înțeles.. Posted Image))
Eu  mai am..

Nu, dar D.C.C.O. doarme în pantofi în timp ce unii vând droguri de ANI buni pe lângă școli și licee, iar după apare un ofițer antidrog și spune că fenomenul ia amploare. Oare de ce? D.C.C.O. e preocupat cu cercetarea unor CĂ****ATURI ce se pot petrece accidental, la fel și S.C.C.I.-ul. Când cardul meu a fost clonat, D.I.I.C.O.T. nici nu a reușit să-i prindă vreodată. La fel și aici, procurorii țin cu dinții de dosare de că***at, se afirmă cu numărul de dosare, iar cei ce necesită o atenție sporită, sunt clasați încă din faza incipientă. Vorba lui Puya: „probe apar, probe dispar, depinde cât cașcaval are tati-n buzunar”. Sincer să fiu, decât să ai treabă cu sistemul judiciar românesc, mai bine te faci călugăr sau devii pustnic.
Sincer să fiu, tind cred că majoritatea ofițerilor și magistraților sunt corupți încă de la angajare, iar când vine vorba de anchetă, fraierii sunt cercetați atent, în timp ce șmecherii își văd liniștiți de afaceri.

Îmi mai povestește tatăl meu de cazuri. Prinzi hoțul, ai amprentele lui pe mașină, casetofon etc și judecătorul îi clasează dosarul din lipsă de probe. Adică, acel individ nu are nicio treabă cu mașina aceea, dar amprentele lui sunt în interiorul mașinii și nu sunt probe.

#31070
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,574
  • Înscris: 20.10.2006

View PostNeaceasca85, on 16 august 2018 - 00:03, said:

Munca? Ce e aia? De Luni in cazul meu. Posted Image
Chiar asa, ce ai prefera daca ai avea de ales, munca sau tigari?

#31071
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,888
  • Înscris: 14.10.2008
Ce alegeri tampite. Cred ca munca.

Intre munca si somn, evident ca somn, munca e cel mai bun somnifer.

Ca preferinte la bauturi sunt mai apropiat de bauturile feminine, acele tarii dulci gen lichior, afinata, visinata. Sheriddans rulz, lapte+cafea, specific Revelioanelor 2012 (ala ar putea fi denumit Revelionul fibrei optice) si 2013.

Am luat guri de JB (zis jibiu pe aici) in speranta calmarii durerii de gat cand incepuse gripa asta tampita aflata acum la final, astazi am baut o bere. Iarna la raceala/gripa ii dau calumea cu tzuica fiarta.

Faydee a lansat ieri (astazi) o melodie noua, se numeste Habibi sau ceva de genul, in thumbnail apare fumezand narghilea (hookah), imi plac orientalismele si arabismele, imi place narghileaua ca simbol arabesc, dar nu ca sa fumez. Posted Image

Asa pot zice ca am inhalat un fel de narghilea la Caciulata ani de zile, acei aerosoli cu hidrocortizol si menta, pentru sinuzita, varianta moderna, aparatul nebulizator, chiar aduce a narghilea.

Pe celalalt forum, bucuresteanul iubitor de viscole a spus in vara 2012 "...sau ca mine 32 in camera la ora 21, am si racit de la aerul conditionat si nu mai am voie sa-l folosesc", ete ca eu nu am dat vina pe AC la aceasta viroza adusa din Antalya si am si trecut-o cu succes fara a sista folosirea AC-ului, in stare febrila imi era si mai cald dar nu prea suportam sa stau direct sub el, doar cand eram transpirat imi placea.

Deci AC-ul nu musca nici daca esti racit/gripat, in Romania AC la gripa sau cand esti transpirat e ca si cum ai lua foc, nici geamul sa nu-l deschizi cand e cineva racit.

Edited by Neaceasca85, 16 August 2018 - 02:54.


#31072
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 11.02.2016

View PostLunaCrystal, on 15 august 2018 - 22:16, said:

Stai linistit, altii m-au copiat deja si le pare rau ca nu au facut-o mai devreme.

Momentan...
In curand o sa le para rau ca au facut asta. ;)

#31073
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018
Dependenta de net, tutun si distractii.
Combinatia perfecta pentru unele minti bolnave...

Edited by danutz21, 16 August 2018 - 07:40.


#31074
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 11.02.2016
A zis omu' ca nu e dependent (momentan :naughty: )
Daca un om bea si fumeaza ocazional nu inseamna ca-i nebun :)


#31075
alchimistul2100

alchimistul2100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 875
  • Înscris: 03.05.2006
3G Telekom si Orange, la serviciu, semnal -51 dBm

#31076
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,574
  • Înscris: 20.10.2006

View Postheinz, on 16 august 2018 - 08:02, said:

A zis omu' ca nu e dependent (momentan :naughty: )
Daca un om bea si fumeaza ocazional nu inseamna ca-i nebun :)
Si nici nu voi fi dependent de alcool sau tigari, de net sunt dependent pentru ca il folosesc si in scop profesional ;)

View Postheinz, on 16 august 2018 - 06:48, said:

Momentan...
In curand o sa le para rau ca au facut asta. ;)
De ce crezi asta?

View PostNeaceasca85, on 16 august 2018 - 02:52, said:

Ce alegeri tampite. Cred ca munca.

Intre munca si somn, evident ca somn, munca e cel mai bun somnifer.

Ca preferinte la bauturi sunt mai apropiat de bauturile feminine, acele tarii dulci gen lichior, afinata, visinata. Sheriddans rulz, lapte+cafea, specific Revelioanelor 2012 (ala ar putea fi denumit Revelionul fibrei optice) si 2013.

Am luat guri de JB (zis jibiu pe aici) in speranta calmarii durerii de gat cand incepuse gripa asta tampita aflata acum la final, astazi am baut o bere. Iarna la raceala/gripa ii dau calumea cu tzuica fiarta.

Faydee a lansat ieri (astazi) o melodie noua, se numeste Habibi sau ceva de genul, in thumbnail apare fumezand narghilea (hookah), imi plac orientalismele si arabismele, imi place narghileaua ca simbol arabesc, dar nu ca sa fumez. Posted Image

Asa pot zice ca am inhalat un fel de narghilea la Caciulata ani de zile, acei aerosoli cu hidrocortizol si menta, pentru sinuzita, varianta moderna, aparatul nebulizator, chiar aduce a narghilea.

Pe celalalt forum, bucuresteanul iubitor de viscole a spus in vara 2012 "...sau ca mine 32 in camera la ora 21, am si racit de la aerul conditionat si nu mai am voie sa-l folosesc", ete ca eu nu am dat vina pe AC la aceasta viroza adusa din Antalya si am si trecut-o cu succes fara a sista folosirea AC-ului, in stare febrila imi era si mai cald dar nu prea suportam sa stau direct sub el, doar cand eram transpirat imi placea.

Deci AC-ul nu musca nici daca esti racit/gripat, in Romania AC la gripa sau cand esti transpirat e ca si cum ai lua foc, nici geamul sa nu-l deschizi cand e cineva racit.
Ahahaha, deci totusi iti place munca cat de cat. Eu as zice ca aproape sigur ai alege tigarile dupa ce ai incerca.

Si mie imi plac bauturile alea :D iau si vodka, dar deregula doar sub forma de cocktail.

Cu narghilea e exagerare, mai ales sa mergi in Turcia si sa nu te atingi de ea ... practic sa fi la originile ei. Si nu trebuie sa fi fumator ca sa iti placa, ba chiar narghilea e mai placuta pentru nefumatori si fumatorii ocazionali. Nu te mananca.

Normal ca e vrajeala faza cu racit si aerul conditionat si dat vina pe el pentru raceala/nefolosit ca sa treaca raceala. Ahahaha :)) practic de ar fi asa ar trebui cine nu are aer conditionat sa nu raceasca niciodata.

Edited by LunaCrystal, 16 August 2018 - 10:10.


#31077
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,888
  • Înscris: 14.10.2008
Pai domle, iarna raceste oricine de la frigul natural de afara si vara racesc doar cei care au AC. Dar am vazut raceli vara la unii fara AC. Sau domle, pentru ca bei rece vara.

AC-ul deranjeaza pe cei care au deja anumite afectiuni, nevralgii, probleme dentare, hernii de disc la spate, asa zisa trezire intepenit de spate ca a adormit cu AC-ul in functiune. Iar femeile mai au si anexita, raceala la ovare, iar cand au ciclu pot fi mai sensibile la caldura sau frig.

Cumnata-mea se teme si de ovare cand e curent de aer, chiar si iarna, zice mereu ca nu am cum sa stiu cat de tare dor ovarele. Vara la AC imi zice de spondiloza, e friguroasa dar vrea imbracaminte cat mai tinereasca si sumara vara, mereu fara maneci, pe cand eu nu suport maiourile sau tricourile fara maneci. Dezbracat doar cand sunt singur, in rest tricou cu maneca scurta de fatza cu altii, exceptand plaja unde slip fara manecuta.

***************************************************

Pozele facute de IT-ist in interiorul desktopului meu Asus la curatarea de prafulescu.

Attached Files


Edited by Neaceasca85, 16 August 2018 - 12:01.


#31078
Rao633

Rao633

    Setting the stage to ride into the sunset

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,935
  • Înscris: 21.10.2014
Salutare! Puteti sa-mi recomandati un Service IT profi din Bucuresti? Sa fie oameni seriosi si priceputi.

Multumesc cu anticipatie!

Edited by Rao633, 16 August 2018 - 12:29.


#31079
alchimistul2100

alchimistul2100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 875
  • Înscris: 03.05.2006
Incearca la Megatech, 11 Iunie colt cu Gramont, aproape de Parcul Carol. Sunt pe piata cel putin din 2003, cand i-am remarcat eu. Cunosc oameni care au fost multumiti de ei

#31080
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
😂😂

Attached Files



#31081
Rao633

Rao633

    Setting the stage to ride into the sunset

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,935
  • Înscris: 21.10.2014

View Postalch3mist, on 16 august 2018 - 13:35, said:

Incearca la Megatech, 11 Iunie colt cu Gramont, aproape de Parcul Carol. Sunt pe piata cel putin din 2003, cand i-am remarcat eu. Cunosc oameni care au fost multumiti de ei
Notat, mersi mult!

#31082
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,888
  • Înscris: 14.10.2008
Uptime:  236d 19h 41m

#31083
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,574
  • Înscris: 20.10.2006
Hehehe, incepe lumea sa se sature de fiberNOlink, ia uite scadere de 2% pe rezidential si 14,4% pe bussines la Digi. Scadere si pe servicii mobile.

#31084
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
@NeaCeașcă'85: Le-a dat la temelie cu uptime-ul…
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jo-wgGpxLmw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31085
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,574
  • Înscris: 20.10.2006
Din nou pana de curent pe una din strazile Costinestiului nu e curent de 2 minute. Mrr

Edit: In continuare nu e curent de peste 20 de minute in zona Istambul Kebap. Back-up rulz!!!

Edited by LunaCrystal, 17 August 2018 - 00:19.


#31086
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 21.03.2014
Beneficii angajați Deutsche Telekom: https://www.telekom....us/our-services

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate