Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Canalele Digi Sport 1 și Digi Sport 2 au intrat în măsurile de audiențe. Care au fost cifrele în prima zi cu date oficiale

- - - - -
  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#19
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Ieri nu a fost o zi proasta pentru Digi Sport pentru ca au dat meciuri in direct de la calificarile pentru Euro 2016.

#20
Daniellone

Daniellone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 25.09.2006

View PostKalman2007, on 13 octombrie 2015 - 17:03, said:

Cum dracu face insa audienta sport.ro? Nici macar nu se poate numi canal de sport. Fata de sport.ro Digisport trebuia sa aiba cel putin de 4 ori mai multa audienta.

Explicatia e simpla. Pe national: Digisport 34.000, sport.ro 30.000. Pe urban: Digisport 30.000, sport.ro 12.000.

Audienta sport.ro provine in majoritate din mediul rural: 18.000 pentru sport.ro fata de doar 4.000 pentru Digisport.

Edited by Daniellone, 13 October 2015 - 17:15.


#21
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View Postcristinel07, on 13 octombrie 2015 - 17:08, said:

Ce acoperire are Sport.ro?
Știi răspunsul! :) Mirarea mare este de ce are audiență? Cred că cea mai mare audiență o fac în rețeaua UPC! Rețelele mici au și Dolce în grilă!
PS: Cei de la Dolce, în aceste rețele mici, când se joacă un meci din campionatul românesc îl codează!Sau cel puțin la meciurile mai importante! La restul competițiilor nu! Totuși dacă dau în reluare meciul nu-l codează!

#22
Aly25

Aly25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 28.04.2014
Kalman 2007,poate Dolcesport e in grila altor operatori mai mici,nu Digisport,ca Rcs Rds,cere banii grei pentru cele 4 canale.

#23
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
Si Digisport exista la operatorii mici deci acopera peste 2,5 mil. abonati in toata tara. Dolcesport nu acopera nici 20% poate.

#24
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Sa se desfiinteze Digi Sport, zic. Audienta mica.

#25
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 06.04.2005

View PostCeltic, on 13 octombrie 2015 - 16:51, said:

Cand vad ca gunoiul de protv e pe primul loc la audiente imi dau seama ca in tara asta sunt enorm de multi tampiti si semianalfabeti. La fel si cu antenele.

View PostAly25, on 13 octombrie 2015 - 16:55, said:

digiparturile atat merita,ca audientaPosted Imagemai ales ca Rcs Rds isi bate joc de abonati,modificand dupa bunul plac grila de programe,unii dintre abonati se razbuna pe posturile din ograda Rcs Rds.Eu personal urmaresc Look TV si Look Plus,cand e meci de Liga 1 sau Cupa Ligii.

Doamen cate tampenii pot spune uni aici pe forum..... voi chiar nu cititi ce scrieti sau cum?

In alta ordine de idei as fi curios daca sunt masurate si variantele HD sau nu.

#26
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View PostKalman2007, on 13 octombrie 2015 - 17:11, said:

De asemenea Digisport este in grila mai multor cablisti mici, deci partea cu acoperirea cam cade Posted Image
Daca ar fi vorba de Dolcesport atunci poti sa zici ca nu prea are acoperire ca vorbim de cablu tv.
Digisport nu cred că este în grila la rețelelor mic și dacă s-ar găsi acele rețele fac parte din trust( sub o formă sau altă :)) și au grilă aproape identică!
În schimb Dolcesport se află în grila multor operatori mici! Am călătorit astă-vară prin mai multe județe și am avut ocazia să aflu: Buzău, Ialomița, Constanța, Teleorman, Vâlcea! În aceste județe sunt câteva rețele de mici dimensiuni ( au câteva comune, între 7-12, cu aproximație) în grilă cărora se regăseau Dolcesport 1 și 2 , plus Lookplus! Digisport nu!

#27
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
Eu am vazut grila (unde stau eu) unde exista atat Digisport cat si Dolcesport si asta in analogic. Posted Image

Ce sanse sunt ca Digisport sa intre in lista must carry? Unii ar face infarct :lol:

Edited by Kalman2007, 13 October 2015 - 17:30.


#28
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View Postcristinel07, on 13 octombrie 2015 - 17:13, said:

Ieri nu a fost o zi proasta pentru Digi Sport pentru ca au dat meciuri in direct de la calificarile pentru Euro 2016.
Da, așa este, dar totuși fiind luni ( nici iarba,etc ;)), lumea obosită, naționala calificată, etc! Și cine știe, poate nu sunt mulți interesați de programul lor! :)

#29
pahai

pahai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 23.07.2005
Pentru cei interesati de modul in care functioneaza serviciul de masurare a audientelor TV, furnizat de compania Kantar Media, punem astazi la dispozitie datele oferite publicitatii de ARMA.
Conform acestora, peoplemeterele sunt instalate in 1200 de gospodarii la nivel national in Romania, iar Kantar monitorizeaza astfel emisia pentru 59 de posturi TV membre ale ARMA, 24 de ore din 24.....http://www.reportervirtual.ro/2013/03/cum-functioneaza-sistemul-de-masurare-a-audientelor-tv-in-romania.html
Nu stiu ce sa zic, dupa mine ar trebui sa dea niste procente la audienta, nu numar de persoane, sau gresesc? adica tu monitorizezi 1200 de gospodarii si vii si anunti ca la PROTV se uita 700 de mii de persoane? eu inteleg din asta ca ei au presupus un numar de televizoare aflat in functiune pe un anumit segment orar, nu?

#30
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Nu sunt masurate (inca), Digi Sport 3 si Digi Sport 4. Mai erau cateva mii, in plus.

#31
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View PostKalman2007, on 13 octombrie 2015 - 17:26, said:

Eu am vazut grila (unde stau eu) unde exista atat Digisport cat si Dolcesport si asta in analogic. Posted Image

Ce sanse sunt ca Digisport sa intre in lista must carry? Unii ar face infarct :lol:
Tu ești mai norocos! :)
Și eu i-aș vrea pe cei de la Dolce în grilă!
Totuși eu mă întreb dacă nu se pot face măsurători în rețeaua digitală fără acele aparate!?

Edited by matyred, 13 October 2015 - 17:36.


#32
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 06.04.2005

View Postpahai, on 13 octombrie 2015 - 17:30, said:

Pentru cei interesati de modul in care functioneaza serviciul de masurare a audientelor TV, furnizat de compania Kantar Media, punem astazi la dispozitie datele oferite publicitatii de ARMA.
Conform acestora, peoplemeterele sunt instalate in 1200 de gospodarii la nivel national in Romania, iar Kantar monitorizeaza astfel emisia pentru 59 de posturi TV membre ale ARMA, 24 de ore din 24.....http://www.reportervirtual.ro/2013/03/cum-functioneaza-sistemul-de-masurare-a-audientelor-tv-in-romania.html
Nu stiu ce sa zic, dupa mine ar trebui sa dea niste procente la audienta, nu numar de persoane, sau gresesc? adica tu monitorizezi 1200 de gospodarii si vii si anunti ca la PROTV se uita 700 de mii de persoane? eu inteleg din asta ca ei au presupus un numar de televizoare aflat in functiune pe un anumit segment orar, nu?

Incepem din nou? S-a mai discutat de multe ori, asa se face PESTE TOT IN LUME inclusiv la sondaje de opinie de aia ii spune sondaj nu ai cum sa intrebi toata populatia odata.

Edited by danielavram, 13 October 2015 - 18:01.


#33
Celtic

Celtic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 24.12.2004
Mi se pare foarte mare audienta postului care se vrea a fi de sport, sport.ro, dar care nu transmite niciun fel de sport, sunt patru ametiti care se strang la o masa intr-un studio cat o camara de muraturi si vorbesc despre sportul pe care il transmit altii.
Ei transmit emisiuni cu unii care mananca viermi, emisiuni cu faze haioase de pe youtube, facute de altii Posted Image , niste 'gale' de bataie cu tractoristi si ciobani de pe la tara.
Nu transmit cu exceptia unui singur meci de CL si ala de anul asta primit pomana de la dolce, nimic din competitiile care conteaza. Nici de afara nici din Romania. Sunt fix facuti dupa chipul si asemanarea fratilor de la protv, o televiziune manea.

Edited by Celtic, 13 October 2015 - 18:27.


#34
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007

View PostCeltic, on 13 octombrie 2015 - 16:51, said:

Cand vad ca gunoiul de protv e pe primul loc la audiente imi dau seama ca in tara asta sunt enorm de multi tampiti si semianalfabeti. La fel si cu antenele.

Ce-i, bre, nu-ti plac cocalarii? Ai vrea sa avem o tara numai de doctori docenti? Eu prefer sa fie si cativa tampiti in jur, mai trebuie cineva sa dea si cu sapa, sa care cu cârca. Nu putem sa stam toti la birou! Posted Image
Asa ca lasa-l pe Maruta sa bata mingea... pardon, sa "educe" cocalarii! Posted Image

In alta ordine de idei, ma mira locul 2 pe care il are sport.ro. Un alt canal de cocalari, cu can-canuri din lumea sportiva. DigiSport 1&2 sunt 2 canale conduse de stelisti. Nu se pot abtine sa comenteze un meci fara sa zica ceva de FeCeSeBe.
"Sa-l urmarim acum pe X, jucator care acum 12 ani a fost in probe la steaua, dar nu a fost pastrat in lot". Si alte questii de genul asta. Si cand pierd oile, e inmormantare in platou. Fata lui Naum cand pierde stana - nepretuita!

Edited by DeuxEx, 13 October 2015 - 18:29.


#35
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,131
  • Înscris: 10.03.2012
Digi Sport a intrat in masurarea audientelor tv

#36
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
vad ca se uita ca mai sunt si pe dth(satelit)  vreo 2 milioane si ceva de abonati:  de ce nu e luat in calcul si satelitul?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate