Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Volumul nu functioneaza normal

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
Salut.
Am o problemă cu sonorul.
Am un Asus X550 și slider-ul de volum din mai multe aplicații nu funcționează normal (ex: Winamp, Yotube pe Chrome). Merge până la 50%, dar când ajunge pe 50% e defapt 100%... sper că mă înțelegeți :). Dacă dau mai sus nu se simte nici o diferență.
O altă problemă, tot cu volumul: dacă ascult muzică pe winamp la volum normal --> pun pauză --> deschid o melodie pe youtube --> pun pauză și la asta --> dau play pe winamp și volumul ajunge subit la maxim.
În seara asta m-am gândit să reinstalez driverul audio, am luat unul de windows 8, dar nu a rezolvat nimic... mi-a băgat și un program numit Waves MAXXAudio de care nu știu cum să scap, că nu are uninstaller.
Ceva sugestii?

#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Comentariu mutat din topicul Windows 10 "Threshold" - RTM.
Acesta este un topic pentru discutii generale referitoare la Windows 10. Acolo erai off-topic.

In plus, Microsoft nu ofera suport pentru laptopuri produse de Asus, deci ai postat gresit in aria Windows. Exista subaria de laptopuri din subforumul Hardware unde poti discuta liber despre drivere pentru modelul tau de laptop.

De asemenea, problemele cu volumul din Winamp nu privesc subaria Windows 10, deoarece WinAmp nu este o aplicatie integrata de Microsoft in Windows. De altfel este o aplicatie foarte veche, practic abandonata inca din vremea lui Windows XP si care nu este compatibila cu Windows 10. Pentru probleme legate de WinAmp exista subaria de Software din Windows.
Era si topicul Compatibilitate software Windows 10. In primul rand dezinstaleaza aceasta aplicatie.

Pentru Chrome gasesti topic dedicat la Freeware (din Software). Iar pentru problema legata cu sliderul de volum din YouTube sub Chrome gasesti deja discutii pe subforumul My Digital Life.
Este o problema care tine strict de YouTube, desi pe alte browsere decat Chrome pare sa nu se manifeste.

Despre cum dezinstalezi programul "Waves MAXXAudio" ar fi trebuit sa deschizi un topic separat. Inainte de a te juca cu drivere oare de ce nu ai creat un Restore Point? Probabil ca programul s-a instalat odata cu intregul pachet de drivere si atunci va trebui sa dezinstalezi acest pachet.

Mai intai verifica functionarea volumului in aplicatiile preinstalate in Windows 10 (cum ar fi Windows Media Player), apoi in aplicatii 3rd party compatibile Windows 10 (exista destule gratuite in Windows Store) sau mergi pe cele clasice: Media Player Classic - Home Cinema, VLC Media Player, Clementine etc.

Pentru YouTube incearca alte web browsere: Edge, Internet Explorer, Mozilla Firefox etc. si verifica daca exista aceeasi problema.

Edited by _-_, 11 October 2015 - 09:59.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate