Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

kruger - moderator habotnic religios pe Religii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
35 replies to this topic

#19
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View Postkruger, on 09 octombrie 2015 - 23:58, said:



Intrebare: Cine e habotnic, unul care aproba/practica venerarea unui lemn sau a unei bucati de cadavru, sau unul care spune ca Dumnezeu asociaza idolatria cu pacatul curviei?

Lemnul la care te referi se numeste icoana.

Venerarea la care te referi se numeste inchinare in fata unei icoane.

A asemana inchinarea in fata unei icoane cu curvia se numeste habotnicie.
Si ti-ai aratat-o iar.

Continuam cu demonstratiile tale impotriva ta? Posted Image

#20
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,307
  • Înscris: 05.08.2015

View Postkruger, on 09 octombrie 2015 - 23:58, said:

Cine e habotnic, unul care aproba/practica venerarea unui lemn sau a unei bucati de cadavru, sau unul care spune ca Dumnezeu asociaza idolatria cu pacatul curviei?

:lol:

Aici nu-i vorba de icoane. Au topic dedicat.

Aici e vorba de tine.

Faptul ca-ti aduci ideologia si aici, pentru un observator neutru ar fi un indicator suficient cu privire habotnicia unuia sau a altuia.

Si cum am stabilit ca aici nu-i vorba de altii ci chiar de tine "ghici ciuperca cine-i?"

#21
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View Postkruger, on 09 octombrie 2015 - 23:58, said:

Si totusi, nu ai negat ca idea pe care am exprimat-o acolo (ca Dumnezeu aseamana idolatria cu pacatul curviei) ar fi adevarata. Ma numesti habotnic pentru ca am zis-o, sau pentru ca as fi de acord cu ea?




kruger, nu am de unde sa stiu cu siguranta ce crede Dumnezeu.
Asta o faceti doar tu si cu Tudorel666.
De fapt, doar tu, ca pe Tudorel666 l-ai banat de mult pentru batut campii :D

#22
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View PostMount_Yerrmom, on 10 octombrie 2015 - 00:02, said:

Posted Image

Aici nu-i vorba de icoane. Au topic dedicat.

Nici nu te intrebam de icoane, ci de "habotnicie" pentru ca she_wolf m-a numit in repetate randuri asa.

(singuri aratati ca nici sa urmariti o discutie nu puteti)


View Postshe_wolf, on 10 octombrie 2015 - 00:05, said:

kruger, nu am de unde sa stiu cu siguranta ce crede Dumnezeu.
E plina Biblia de locuri in care Dumnezeu numeste idolatria curvie (vrei sa le pun aici?), dar daca n-ai citit Biblia, normal ca n-ai de unde sa stii. Oricum,  observ ca asta nu te impiedica de la a-ti da cu parerea pe aria de Religie si a te crede superioara celor care chiar au citit-o si iti dau texte din ea.


View Postshe_wolf, on 10 octombrie 2015 - 00:02, said:

Lemnul la care te referi se numeste icoana.
Asa si?

View Postshe_wolf, on 10 octombrie 2015 - 00:02, said:

Venerarea la care te referi se numeste inchinare in fata unei icoane.
Asa si?

Stiu ca va place sa folositi si termeni precum "Cinstirea moastelor" , dar asta nu inseamna ca si restul lumii trebuie sa se ia dupa voi. Un observator neutru nu vede altceva decat o gramada de oameni calcandu-se in picioare ca sa pupe o bucata de cadavru semiputrezita (craniu, mana, organe). Si are 100% dreptate sa fie dezgustat de ce vede.

Voi spuneti icoane, altul poate spune "chip cioplit" si ambii ar avea dreptate. Iar eu spuneam ca inchinarea la icoana este inchinarea la chip cioplit, care este idolatrie (dupa regulile din Biblie) si deci asemanata cu pacatul curviei aici, aici, aici si in multe alte locuri din Biblie.

Edited by kruger, 10 October 2015 - 00:30.


#23
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,307
  • Înscris: 05.08.2015

View Postkruger, on 10 octombrie 2015 - 00:15, said:

Nici nu te intrebam de icoane, ci de "habotnicie" pentru ca she_wolf m-a numit in repetate randuri asa.

Habotnic sau bigot este acela care e cu obstinatie devotat viziunii proprii asupra unui subiect si care ii trateaza pe cei care nu se inscriu in viziunea proprie despre acel subiect cu intoleranta.

Asta este definitia.

Asa cum tu aplici echivalenta ortodox = iconar = idolatru = curvar si dai vina pe God, ca el o zice, nu tu, ar trebui sa nu te deranjeze ca esti numit habotnic si/sau bigot plecand de la definitia din dictionar.

Dar stai, ne fiind vorba de "cuvantul lui God", dictionarul poate fi rastalmacit, nu?

Doar "cuvantul lui God" e limpede si clar si imuabil.

Si zici ca nu esti bigot?

Quote

mai ales a unuia cu nickname si avatar care vorbesc singure despre "owner"...

Avatarul meu e awesome, ca si mine. Limiteaza-te la combaterea ideilor si abtine-te de la a incalca regulamentul atacand persoana.

Edited by Mount_Yerrmom, 10 October 2015 - 00:30.


#24
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Adica Mount_Yerrmom is Mount your mom ? Posted Image

#25
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,307
  • Înscris: 05.08.2015
Esti off.

Totusi, "rid" vine de la "ruptured intervertebral disc"?

#26
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postkruger, on 09 octombrie 2015 - 23:58, said:

Sa nu-ti inchipui nici pentru un moment ca imi pasa de intoleranta voastra, mai ales a unuia cu nickname si avatar care vorbesc singure despre "owner"...
daca era sa nu-ti pese atunci nu te luai de avatar
esti in stare sa te iei de orice, numai sa nu admiti ca ai insultat pogon pe aria ortodoxa, pe toti cei care incercau sa aiba o alta opinie decat a ta
pacat, te-am sustinut ca moderator insa esti motivul pentru care nu mai dau pe arie
la ce bun, avand in vedere ca in calitate de moderator incalci regulamentul softpediei si in loc sa sanctionezi clonele cu nume apropiate cu ale altor useri softpedia tu stai de vorba cu ele

#27
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
E clar, te`ai simtit atacat fara s`o fi facut`o. Kruger are boii acasa, tu nu.

#28
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View PostOriginalCopy, on 09 octombrie 2015 - 23:44, said:

Aici amesteci capra cu varza. Una e moderarea, alta e expunerea de opinii - caci surpriza, si moderatorii sunt oameni, si ei au opinii. Basca ca acea arie mai e si una de opinii.

Lucrul pe care ar trebui sa te intrebi ar fi daca el modereaza partinitor din cauza propriilor opinii: adica atunci cand apasa pe butoane ca "inchide topic" sau "warn user" deoarece nu ii convine ce se vorbeste.

Daca e asa, atunci vorbim despre un "conflict de interese", sau mai degraba de un subdezvoltat personal.

DAR

Moderatorii de pe softpedia sunt dezvoltati personal, maturi, si fac diferenta intre moderare (care se face pe baza unui regulament scris, nu unul arbitrar), si opinare.


Pai, uita-te putin in istoricul meu de warn.
Ai sa vezi 3 zile de suspendare date de kruger si ai sa vezi si postarea pt. care am primit cele 3 zile: pentru ca am zis unui habotnic care in mod repetat m-a jignit, ca este prost (nu am comentat, desi, la acelasi tip de abatere, sectantilor lui nu le da nimic sau le da doar cate un punct de avertizare, asa, de ochii soacrei)
Azi, kruger mi-a zis ca God zice despre mine ca-s curva si ca daca nu-mi convine, sa-i zic lui God, nu lui. Deci, nu-si va da singur un suspend, presupun, iar de God cred ca-i e cam frica sa-l suspende Posted Image.

De asemenea, tocmai a dat alte 3 zile de suspend altui user, pentru ca i-a replicat ca daca el il numeste curvar, biblic vorbind, atunci el, kruger, ar putea fi numit retardat, tot biblic vorbind (se gaseste un citat biblic pt. orice jignire, nu-i problema). Jignire contra jignire, dar doar unul sta pe bara, deh, suspendatul nu are legatura directa cu God...

Acum sa-mi spui tu daca vorbim despre un moderator dezvoltat personal, matur samd.

View Postkruger, on 10 octombrie 2015 - 00:15, said:

Voi spuneti icoane, altul poate spune "chip cioplit" si ambii ar avea dreptate. Iar eu spuneam ca inchinarea la icoana este inchinarea la chip cioplit, care este idolatrie (dupa regulile din Biblie) si deci asemanata cu pacatul curviei aici, aici, aici si in multe alte locuri din Biblie.

Posted Image Cum e posibil sa continui sa justifici o jignire grava cu citate BIBLICE, in secolul 21? Zici ca suntem in ceva republica islamica, zau, nu-mi vine sa cred ce se intampla....
Faptul ca esti moderator pe Religii nu ar trebui sa iti dea voie sa jignesti, aratand Biblia ca document care sa iti sustina jignirile. Se numeste bun simt elementar! Posted Image

Edited by she_wolf, 10 October 2015 - 01:21.


#29
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,307
  • Înscris: 05.08.2015
Hai sa facem un test.

Kruger, este adevarat ca God iti vorbeste prin scripturi?

Fii sincer!

#30
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Eu nu inteleg: daca nu sunteti religiosi si nici nu va intereseaza biblia atunci de ce o tot ardeti pe aria Religie?

#31
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006
Daca altcineva in afara de mount, think sau shewolf are nevoie de parerea mea pe topicul asta, sa-mi scrie pe PM. Nu de alta, da' imi rezerv dreptul de a alege oamenii care pot sa imi piarda din timp.

#32
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,307
  • Înscris: 05.08.2015

View Postkruger, on 10 octombrie 2015 - 01:10, said:

Daca altcineva in afara de mount, think sau shewolf are nevoie de parerea mea pe topicul asta, sa-mi scrie pe PM. Nu de alta, da' imi rezerv dreptul de a alege oamenii care pot sa imi piarda din timp.

Iar nu discuti ideile.

Si preferi sa discuti persoanele.

#33
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View PostFriskey, on 10 octombrie 2015 - 01:08, said:

Eu nu inteleg: daca nu sunteti religiosi si nici nu va intereseaza biblia atunci de ce o tot ardeti pe aria Religie?



Ca sa combatem habotnicia celor printre care traim zi de zi in viata reala, a celor care cred ca pot zice si face orice pentru ca.... asa scrie in Biblie?!? E un motiv suficient de bun? :habarnam:

#34
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Bine, bafta!

#35
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Postshe_wolf, on 10 octombrie 2015 - 01:15, said:

Ca sa combatem habotnicia celor printre care traim zi de zi in viata reala, a celor care cred ca pot zice si face orice pentru ca.... asa scrie in Biblie?!? E un motiv suficient de bun? Posted Image

Raspunsul corect este:
"Sa aducem cearta fara respect pentru credinciosi si pe alte forumuri!"
Asa faceti si in viata reala? Mergeti in biserici si va certati acolo cu credinciosii?

Consideri ca esti penalizata pe nedrept? Scrii la "abuzuri".
Kruger e om si ARE DREPTUL sa creda ce vrea muschii lui si sa-si spuna opinia.

Mai de mult cand am discutat cu un moderator in privat am venit cu parerea ca, in cazul in care intervii ca moderator sa ai posibilitatea sa ai o clona vizibila, de exemplu, Kruger sa intre cu nick-ul Moderator12 si sa se stie cine e Moderator12. In rest, cand intra cu Kruger, e utilizator si ARE SI EL DREPTUL sa-si scrie opinia.

Eu astora necredinciosi care intrati pe forumul de religie sa va dati voi cu parerea vis-a-vis de credinciosi, v-as suspenda cel putin o data pe saptamana. Exemplu:

View Postshe_wolf, on 09 octombrie 2015 - 22:54, said:

Abia ce si-a dat obstescul sfarsit Tudorel666, care ne relata conversatiile lui cu Dumnezeu  si ii ia locul kruger, unul din moderatorii de pe Religii, care e de parere ca Biblia e o carte .......

Faptul ca e moderator nu are nici o importanta
Parerea lui scrisa acolo nu poate fi considerata jignire.
Nu-ti place, il combati pe textul lui sau mergi UNDE-TI PLACE.

Ce feedback folositor aduci tu aici?
Efectiv incepi o discutie FARA SFARSIT pe baza de religie, dincolo de forumul de religie.
Vezi ca forumul ala nu e in Schengen si n-ai viza pentru asa ceva

#36
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Jignirile/atacul la persoana se pedepsesc!
Multumim ca ati trecut pe la noi!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate