Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 

Nu pot accesa Facebook-ul in nici un browser

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
NechiforLaurentiu

NechiforLaurentiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.09.2015
Nu cred ca tii informatiile alea pe partitia cu Windows.Nici un stick de 4 GB nu ai?Lasa ce ai vazut pe Google, nu se stie niciodata de unde sare iepurele.

#20
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
inregistreaza-te cu alt cont si vezi daca face tot asa

#21
kriss_kringle

kriss_kringle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 15.11.2008
Nu am partitii deloc.Totul e la gramada in (C:).

#22
kriss_kringle

kriss_kringle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 15.11.2008

 androholic, on 30 septembrie 2015 - 18:00, said:

inregistreaza-te cu alt cont si vezi daca face tot asa
Nu vreau sa ma inregistrez cu alt cont.Vreau sa imi mearga cel pe care il am.Ori e blocata clasa mea de IP-uri,ori face cineva misto de mine sa e ceva din laptop.

#23
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

 kriss_kringle, on 30 septembrie 2015 - 18:18, said:

Nu vreau sa ma inregistrez cu alt cont.Vreau sa imi mearga cel pe care il am.Ori e blocata clasa mea de IP-uri,ori face cineva misto de mine sa e ceva din laptop.
Te înregistrai cu un cont de test. Dacă e vreo problemă cu contul tău actual....la asta nu te gândești?

#24
kriss_kringle

kriss_kringle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 15.11.2008
Mie nu mi se incarca Facebook deloc in Chrome,Chrome Canary,Explorer si Firefox.Daca e sa ma inregistrez cu alt cont,ar trebui s-o fac cu TOR Browser,dar nu rezolv nimic asa,pentru ca nu ma ajuta sa-mi mearga pe celelalte browsere.
Intrebarea mea e de ce nu imi merge Facebook in Chrome sau celelalte browsere daca pot intra prin Bluestacks?Pana la urma e acelasi IP de pe care ma conectez.

#25
Mos_Ilie

Mos_Ilie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,522
  • Înscris: 31.12.2006
Salut,

" Nu vreau sa ma inregistrez cu alt cont. "
Roagă un prieten, vecin sau coleg să intre pe FaceBook folosind contul lui.

" Dadeam scanari din cand in cand cu antivirusul si Malwarebytes ca sa vad daca am ceva dubios prin el. "
Asta înseamnă că nu ai un antivirus rezident pe laptop şi nu e exclus să fie puternic virusat.

Când ai verificat ultima oară cu Malwarebyte ?

Edited by Mos_Ilie, 30 September 2015 - 19:34.


#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Cauta cu google, sunt o gramada de sfaturi referitoare la problema ta.

https://support.mozi...uestions/936370

#27
kriss_kringle

kriss_kringle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 15.11.2008

 Mos_Ilie, on 30 septembrie 2015 - 19:31, said:

Salut,

" Nu vreau sa ma inregistrez cu alt cont. "
Roagă un prieten, vecin sau coleg să intre pe FaceBook folosind contul lui.

" Dadeam scanari din cand in cand cu antivirusul si Malwarebytes ca sa vad daca am ceva dubios prin el. "
Asta înseamnă că nu ai un antivirus rezident pe laptop şi nu e exclus să fie puternic virusat.

Când ai verificat ultima oară cu Malwarebyte ?
Am Kaspersky original si se updateaza zilnic.Am scanat cu el si Malwarebytes saptamana trecuta.Daca eram puternic virusat,cred ca imi gaseau ambele ceva.

 bumpocbum, on 30 septembrie 2015 - 21:38, said:

Cauta cu google, sunt o gramada de sfaturi referitoare la problema ta.

https://support.mozi...uestions/936370
Nu stiu daca ai vazut lista de solutii pe care le-am incercat in postarea originala si nu au fost de folos.Toate le-am gasit in diferite locuri prin Google.Daca te uiti atent,o sa vezi ca sunt foarte putine postari din 2015 despre problema asta si nici una nu are o solutie.Majoritatea sunt din 2011 incoace si se rezolvau cu clean cookies,cache,adaugarea https:// la inceput etc.La mine se pare ca e ceva mai serios din moment ce am incercat atatea lucruri si nu a mers nimic.

Edited by kriss_kringle, 30 September 2015 - 23:37.


#28
maddogg

maddogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 25.11.2004
Feisbucul asta iti da de mancare/face curatenie/ cartofi prajiti macar ?

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

 kriss_kringle, on 30 septembrie 2015 - 23:36, said:

Am Kaspersky original si se updateaza zilnic.Am scanat cu el si Malwarebytes saptamana trecuta.Daca eram puternic virusat,cred ca imi gaseau ambele ceva.
Nu stiu daca ai vazut lista de solutii pe care le-am incercat in postarea originala si nu au fost de folos.Toate le-am gasit in diferite locuri prin Google
"replacing www.facebook.com by facebook.com is working fine :) for now." Asta nu stiu daca ai incecercat. Oricum tot cu google o sa rezolvi problema. Din moment ce contul e bun si poti sa il accesezi de pe mobil atunci e clar ca problema e din calculator.

#30
sanyi_2005

sanyi_2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 25.12.2007
Incearca sa scimbi id ul calculatorului si mac ul

#31
kriss_kringle

kriss_kringle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 15.11.2008

 maddogg, on 01 octombrie 2015 - 01:09, said:

Feisbucul asta iti da de mancare/face curatenie/ cartofi prajiti macar ?
Da,imi da de mancare,desi nu multa.Eu desenez si prin Facebook ma contacteaza lumea in legatura cu portrete,desene de anatomie si alte job-uri.

 bumpocbum, on 01 octombrie 2015 - 08:01, said:

"replacing www.facebook.com by facebook.com is working fine Posted Image for now." Asta nu stiu daca ai incecercat. Oricum tot cu google o sa rezolvi problema. Din moment ce contul e bun si poti sa il accesezi de pe mobil atunci e clar ca problema e din calculator.
M-am uitat in setarile din Firefox,dar s-au schimbat in versiunea curenta si n-am gasit nimic care sa se potriveasca cu recomandarile lor.

 sanyi_2005, on 01 octombrie 2015 - 11:57, said:

Incearca sa scimbi id ul calculatorului si mac ul
Nu cred ca inteleg la ce te referi.Poti elabora putin?

#32
ColonelulCondoiu

ColonelulCondoiu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 919
  • Înscris: 01.10.2015
Accesezi link-ul secret numit delete my account si dai ok. O sa-ti apara o fereastra in care esti informat cate zile mai ai pana se sterge, te deloghezi si apoi dai din nou log in. Selectezi disable la acea optiune de delete si in mod normal ar trebui sa revina la normal, e practic un fel de hard reboot ptr contul tau. Bine, sigur asta nu e un procedeu valabil in ipoteza in care contul tau a fost compromis de un botnet sau daca ai fost victima unui social engineering.

#33
balios

balios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 27.06.2014


 kriss_kringle, on 01 octombrie 2015 - 14:48, said:

Nu cred ca inteleg la ce te referi.Poti elabora putin?

Exista metode sa iti schimbi atat ip-ul (un numar pe care ti-l atribuie providerul), cat si MAC-ul(numarul placii de baza. Imi faci un portet daca te rezolv cu ambele? :))

#34
adbuser

adbuser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.01.2015
Hotspot Shield. !!!
Try
Work 100 %

#35
kriss_kringle

kriss_kringle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 15.11.2008

 ColonelulCondoiu, on 01 octombrie 2015 - 19:43, said:

Accesezi link-ul secret numit delete my account si dai ok. O sa-ti apara o fereastra in care esti informat cate zile mai ai pana se sterge, te deloghezi si apoi dai din nou log in. Selectezi disable la acea optiune de delete si in mod normal ar trebui sa revina la normal, e practic un fel de hard reboot ptr contul tau. Bine, sigur asta nu e un procedeu valabil in ipoteza in care contul tau a fost compromis de un botnet sau daca ai fost victima unui social engineering.
Unde este acest link secret?

 balios, on 02 octombrie 2015 - 04:11, said:

Exista metode sa iti schimbi atat ip-ul (un numar pe care ti-l atribuie providerul), cat si MAC-ul(numarul placii de baza. Imi faci un portet daca te rezolv cu ambele? Posted Image)
Eu tot nu inteleg de ce pot intra pe Facebook prin Bluestack App Player si prin browsere nu.Ambele incearca sa acceseze site-ul de pe aceeasi conexiune de internet.Cineva mai priceput are vreo idee de ce s-ar putea intampla asta?
Observatia asta ma face sa cred ca nu e de la internet sau poate ca nu in totalitate,deci de ce ai recomanda sa schimb nr. de ip-uri si MAC-ul? Apropo,am gasit un program cu care se poate schimba MAC-ul usor si se numeste Technitium MAC Address Changer.

 adbuser, on 02 octombrie 2015 - 09:53, said:

Hotspot Shield. !!!
Try
Work 100 %
Multumesc,dar din pacate nu a mers.

Edited by kriss_kringle, 02 October 2015 - 16:48.


#36
adbuser

adbuser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.01.2015
Nu a mers? :o
Eu cand i-au ban ip pe diferite site-uri / jocuri imi merge ..

Banuiesc ca de la ip ar fi problema ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate