Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

KODI / XBMC

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
3324 replies to this topic

#1693
Xdrqgol

Xdrqgol

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 22.05.2022

View Postaudiosistem, on 11 septembrie 2022 - 16:26, said:

Verifica(pățit)câte deviceuri ai cu acces...șterge macar unul,introdu-ți datele,restart și...bafta!
Am verificat, daca vezi mai sus - am verificat laptop, pc, mobil = 3 device-uri , din 5 permise. AM verificat si acolo just in case, dar degeaba...

#1694
Xdrqgol

Xdrqgol

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 22.05.2022
AM verificat si parola, am schimbat tot , refacut, dezinstalat, refacut ...aceasi erroare...

#1695
Xdrqgol

Xdrqgol

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 22.05.2022
Mentionez ca digionline merge fara probleme

#1696
audiosistem

audiosistem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.11.2008

View Postcralin, on 11 septembrie 2022 - 14:24, said:

Ca sa nu ramii surprins/mirat de ce nu iti face play la stream, 19.2.8 iti arata pe ecran si in log-uri daca nu ai abonament valid.

Posted Image

Mai este inca o mizerie sub capota addon-ului legata de schimbatul de credentiale (username/parola) din setarile addon-ului care sint cache-uite de addon si care vreau de mult sa o rezolv in asa fel incit sa nu mai trebuiasca facute interventii manuale dupa schimbatul credentialelor in GUI.
Confirm...daca pe Gigi-l pot salva,pe kodi,intr-un build si transfera pe cateva deviceuri,la Voyo,s-a terminat.Deviceul(browser,app sau kodi)se bifeaza fiecare-n cont.Sper sa o poti rezolva!Daca ai aduce si continutul... :) Seara frumoasa!

#1697
Xdrqgol

Xdrqgol

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 22.05.2022
Are legatura daca sunt ambele active sau trebuie sa dezactivez digionline cand volosesc voyo si invers?

#1698
Xdrqgol

Xdrqgol

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 22.05.2022

View Postaudiosistem, on 11 septembrie 2022 - 16:32, said:

Confirm...daca pe Gigi-l pot salva,pe kodi,intr-un build si transfera pe cateva deviceuri,la Voyo,s-a terminat.Deviceul(browser,app sau kodi)se bifeaza fiecare-n cont.Sper sa o poti rezolva!Daca ai aduce si continutul... Posted Image Seara frumoasa!

Ma gandeam sa-mi fac un back-up , ce trebuie sa fac sa am un back up stabil ca mor de tot bag parola aia , dureaza o vesnicie? sa copiez continutul din userdata/TvOnline ? Mersi de ajutor

#1699
audiosistem

audiosistem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.11.2008
Acum am deschis...19.2.8...m-a umilit! https://archive.org/...logoro/Voyo.jpg

#1700
Xdrqgol

Xdrqgol

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 22.05.2022

View Postaudiosistem, on 11 septembrie 2022 - 16:52, said:

Acum am deschis...19.2.8...m-a umilit! https://archive.org/...logoro/Voyo.jpg

Da , mersi de confirmare - aceasi problema am si eu.

#1701
cralin

cralin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 18.09.2020
care aveti erorile respective, va rog sa activati debug loggin in addon si dupa ce a mai venit incao data eroare cu valid subscription sa-mi trimiteti log-urile de la addon si kodi.log.

ma mai uit si eu in jucarica mea.

Daca aveti careva cont doar cu abonament de test (din ala de 7 zile) care este inca valid, ma intereseaza log-urile de la addon rulind cu un astfel de abonament si cu debug logging activat..

Edited by cralin, 11 September 2022 - 17:04.


#1702
creativestar

creativestar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,385
  • Înscris: 24.10.2009
Se poate adauga in addon si TVR plus? Ca e gratis si au dat drumul la streaming.

#1703
cralin

cralin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 18.09.2020

View PostXdrqgol, on 11 septembrie 2022 - 16:54, said:

Da , mersi de confirmare - aceasi problema am si eu.

19.2.9 rezolva probelma.

Ma intereseaza in continuare daca are cineva log-uri cu addon-ul care face play la stream-uri folosind un cont care are activat doar abonament valabil pentru 7 zile.


View Postcreativestar, on 11 septembrie 2022 - 18:02, said:

Se poate adauga in addon si TVR plus? Ca e gratis si au dat drumul la streaming.

Ma uit sa vad ce se poate face si cu tvrplus.ro,. Nu promit nimic altceva.

View PostXdrqgol, on 11 septembrie 2022 - 16:38, said:

Ma gandeam sa-mi fac un back-up , ce trebuie sa fac sa am un back up stabil ca mor de tot bag parola aia , dureaza o vesnicie? sa copiez continutul din userdata/TvOnline ? Mersi de ajutor

Faci o copie la fisierele care le genereaza/foloseste addon-ul (https://github.com/c...d-on-data-files) in jucarica ta.
Dupa ce faci un reinstall la jucarica, copiezi inapoi in jucarica fisierele respective inainte sa instalezi addon-ul.

View PostGagr, on 11 septembrie 2022 - 10:54, said:

Salutare,

cum pot instala addon-ul lui Cralin pe amazon fire stick?...exista unde vre-un tutrorial?.
In Settings/File Manager/Add Source (Tabul din dreapta) ce adresa URL trebuie sa introduc?

mentionez ca sunt total noob in privinta Kodiului.

multumesc in avans pentru ajutorul vostru!

Ai citit ce scrie la Wiki ?

Edited by cralin, 11 September 2022 - 18:51.


#1704
audiosistem

audiosistem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.11.2008
19.2.9 :) Multumesc si felicitari!

#1705
Gagr

Gagr

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 19.08.2022
@Cralin

am citit, am incercat si nu mi-a iesit...:(...Pare ca linkul de download e gresit sau fara continut.

care dintre ele trebuie introduse?

https://github.com/c...releases/latest

sau

https://github.com/c...ro/releases   ?

#1706
Enzo0

Enzo0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 22.06.2013
Salutare,
Am si eu o problema cu, kodi când rulez filme mai mari imi tot apare eroarea cu spatiul de stocare aproape plin si cam la 20 min imi Inchide filmul.
A rezolvat cineva problema asta?

#1707
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 26.10.2021
Cu ce addon le rulezi?

#1708
Enzo0

Enzo0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 22.06.2013
Mrsp sarsaila

#1709
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,372
  • Înscris: 23.05.2003
Pãi combina-l cu Elementum ca sã nu downloadezi torentul ci sã-l vezi on-the-fly.

#1710
audiosistem

audiosistem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.11.2008

View PostEnzo0, on 11 septembrie 2022 - 20:15, said:

Salutare,
Am si eu o problema cu, kodi când rulez filme mai mari imi tot apare eroarea cu spatiul de stocare aproape plin si cam la 20 min imi Inchide filmul.
A rezolvat cineva problema asta?
Totul tine de setarile tale.Daca nu folosesti file...list,la setari>play cu Elementum/instalezi si Elementum cu plugin,burst,context,repo(https://elementum.surge.sh/)unde setezi la Which file to download/Only playback file...restart.Bafta! Daca te ajuta,uite aici un build deja setat(Elementum trebuie sa-l instalezi singur)preconfigurat. https://www.youtube....8FhCRPb4cN4vYZQ

Edited by audiosistem, 11 September 2022 - 21:14.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

5 user(s) are reading this topic

0 members, 5 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate