Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Lamuriti-ma shi pe mine!

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Symba

Symba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.08.2005
Spuneti-mi va rog ce reprezinta un telefon mobil CDMA (e adevarat ca nu are cartele in el) shi care sunt diferentele fata de unul GSM.
Motivul intrebarii se trage de aici.
Intrebarile care mi-au aparut:
1. Ce inseamna telefonie fixa shi cyt este ea de fixa? (In Romania este asha ceva?)
      La relatii clienti mi-au spus ca se va vace instalarea terminalelor de telefonie fixa CDMA numai in locurile unde nu e posibila instalarea telefonului obishnuit cu fir (localitati indepartate e.t.c.)  shi mobilitatea terminalului este redusa de catre "Tehnologie", nu pot ieshi cu el in strada, dar posibil il voi putea muta in alta odaie...
2. Daca nu este cartela cum se "leaga"numarul de telefon?
3. Voi putea sa leg numarul de un telefon mobil CDMA pentru a avea posibilitatea deplasarii (macar in raza localitatii) unde este semnal CDMA.

Mersi anticipat!

P.S.
Cer scuze daca am pus intrebari stupide, dar in Moldova este prima oferta ce tine de CDMA.

#2
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Symba, studiaza cu atentie site-ul de mai jos. Vei gasi raspuns la multe din intrebarile tale legate de CDMA.
http://www.zapp.ro/a...News&newsId=547

#3
HolyGigi

HolyGigi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 30.06.2005

 Symba, on Jan 19 2006, 23:36, said:

Spuneti-mi va rog ce reprezinta un telefon mobil CDMA (e adevarat ca nu are cartele in el) shi care sunt diferentele fata de unul GSM.
Motivul intrebarii se trage de aici.
Intrebarile care mi-au aparut:
1. Ce inseamna telefonie fixa shi cyt este ea de fixa? (In Romania este asha ceva?)
      La relatii clienti mi-au spus ca se va vace instalarea terminalelor de telefonie fixa CDMA numai in locurile unde nu e posibila instalarea telefonului obishnuit cu fir (localitati indepartate e.t.c.)  shi mobilitatea terminalului este redusa de catre "Tehnologie", nu pot ieshi cu el in strada, dar posibil il voi putea muta in alta odaie...
2. Daca nu este cartela cum se "leaga"numarul de telefon?
3. Voi putea sa leg numarul de un telefon mobil CDMA pentru a avea posibilitatea deplasarii (macar in raza localitatii) unde este semnal CDMA.

Mersi anticipat!

P.S.
Cer scuze daca am pus intrebari stupide, dar in Moldova este prima oferta ce tine de CDMA.



1. Telefonia fixa in CDMA nu e chiar fixa... Se foloseste insa un telefon similar celui fix (ca in linkul de la masterboy) cu care esti probabil obisnuit de acasa, dar, daca vrei, telefonul il poti lua cu tine oriunde. Mai multe info poti gasi aici.
2. Numarul "se leaga" de telefon folosindu-se ESN-ul telefonului (electronic serial number). Cand tu activezi un numar, el se va autentifica in retea pe baza acestui ESN.  
3. Poti face o redirectionare, daca asta vrei, pe un alt telefon, dar nu poti avea acelasi numar pe 2 telefoane  ;)

#4
Symba

Symba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.08.2005
Mersi mult la toți!!!
Cu ajutorul link-urilor am dat de capat ce ofera Zapp la voi și probabil cam aceași v-a face MTC nostru.

Încă o dată mersi l-a toți!!!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate