Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...
 

Accident usor

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Postgigiipse, on 28 august 2015 - 08:21, said:

Masina aia nu e proprietatea service-ului si in orice moment ai voie sa-ti iei masina. Sub nici o forma nu au cum sa refuze eliberarea masinii, cu sau fara plata. Se poate face plangere penala pentru asa ceva. Stiu si ei asta si nu vor lasa sa degenereze situatia. Este vina exclusiva a service-ului si acum incearca sa o dreaga. Reparatia nu se face fara accept de plata. Si-au facut-o cu mana lor. Clientul si-a exprimat dorinta ca facture sa fie platita de asigurare, service-ul stia, nu au urmat procedura. In caz de refuz va mai dura, nu poti sa o iei pe loc, pana faci plangere politie si pana se rezolva. Nu te intimida, se rezolva repede.

Masina ai dus-o la service de buna voie, nu ti-a furat-o nimeni.
O vrei inapoi? Nu politia rezolva treaba asta, ci curtea. Dai in judecata.
Cum am spus politia nu se ocupa cu pizza delivery si nici cu prostii d-astea.

View Postmannix_geo, on 28 august 2015 - 11:20, said:

Gata,am rezolvat problema. Pentru ca reparatia era pe casco,cu regres,constatatorul trebuia sa-mi spuna ca nu pot repara masina pana nu au copie dupa RCA vinovat,nu a spus nimic,chiar m-a condus in birou la service pt. programare,cand au terminat masina si-au dat seama de greseala.
In final am platit 100 euro fransiza si au facut dosar pt. autor necunoscut,asa am in ctr. de casco pt.autor necunoscut,am luat masina si duminica plec in concediu,de asta ma incurcau si nu era timp.

Rezolvare gresita, din care cel nevinovat o sa plateasca.
Tu sa actionezi in justitie CASCO la anu cand o sa-ti mareasca taxa pentru ca ai avut un accident.
Asta daca poti demonstra ca le-ai dat informatiile referitoare cu cel care ti-a lovit masina

#20
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
In contractele casco exista o clauza in care asiguratul ESTE OBLIGAT SA OFERE DREPTUL DE REGRES IN CAZUL IN CARE NU ESTE EL VINOVAT DE PAGUBA. Si asta   PRIN ACTE DOVEDITOARE.
Colegul a avut noroc ca inspectorul a fost neglijent si nu a consemnat in scris pe nota de constatare toate actele necesare inchiderii dosarului.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate