Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 

Numai aici despre Liga 1 România.

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
3136 replies to this topic

#2215
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Ori steaua ori fcsb? Posted Image

#2216
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
Crainicul stadionului a spus Steaua București de câteva ori. Ori nu putea să zică FCSB, ori era o chestie de marketing. Am văzut câteva minute din meci și s-a văzut destul de bine, la o rezoluție bună.

#2217
xitgl

xitgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 01.05.2018

View Postcristinel07, on 07 iulie 2018 - 12:37, said:

Ori steaua ori fcsb? Posted Image

Tot aia e, FCSB e Steaua! Toata lumea stie asta, normal sa zica Steaua crainicul stadionului

#2218
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012

View Postxitgl, on 11 iulie 2018 - 13:10, said:


Tot aia e, FCSB e Steaua! Toata lumea stie asta, normal sa zica Steaua crainicul stadionului
Spune asta instanțelor de judecată! :)

#2219
xitgl

xitgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 01.05.2018

View PostVla0d_, on 11 iulie 2018 - 17:23, said:

Spune asta instanțelor de judecată! Posted Image

nu ma intereseaza instantele de judecata :)))) si aberatiile lor de sentinte. Aici vorbim de sport, de continuitate, de palmares. E important DOAR ce zice UEFA, si acolo e clar, FCSB e fosta Steaua. Restul sunt povesti talpaniste ce prind la o mana de oameni :)))

#2220
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Liga I, Etapa 1

Vineri, 20.07, 21:00
CFR Cluj - Botoşani

Sambata, 21.07, 18:00
Hermannstadt - Sepsi

Sambata, 21.07, 21:00
Astra Giurgiu - FCSB

Duminica, 22.07, 18:00
Viitorul - Dunărea Călăraşi

Duminica, 22.07, 21:00
Dinamo Bucureşti - Voluntari

Luni, 23.07, 18:00
Gaz Metan Mediaş - Concordia Chiajna

Luni, 23.07, 21:00
Universitatea Craiova - CSM Iaşi

Edited by cristinel07, 11 July 2018 - 23:42.


#2221
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Programarea este la fel de slabă ca și în sezoanele precedente. Românii se culcă devreme pentru că a doua zi se trezesc devreme. Dacă mergi pe la ora 23 prin București, parcă ai merge pe la ora 3. Luminile/TV-urile stinse prin blocuri, puțini oameni pe stradă. Și pe topicul de CM de pe Arenă se plângeau colegii și colegele că meciul de aseară a fost pus prea târziu.

Meciurile de la ora 21:00 ar fi putut fi puse de la 20:00, pentru că românul de obicei mănâncă și se pune în fața TV-ului, apoi se culcă. Prin afară toate campionatele tari au meciuri puse și la prânz. Gaz - Concordia oricum face o audiență mică lunea la ora aia, mai bine îl pun sâmbătă sau duminică după amiază, așa te uiți și din plictiseală, că de obicei atunci nu ai ce vedea.

Vineri, 20.07, 20:00
CFR Cluj - Botoșani

Sambata, 21.07, 15:00
Gaz Metan Mediaș - Concordia Chiajna

Sambata, 21.07, 17:00
Hermannstadt - Sepsi

Sambata, 21.07, 20:00
Astra Giurgiu - FCSB

Duminica, 22.07, 17:00
Viitorul - Dunărea Călărași

Duminica, 22.07, 20:00
Dinamo București - Voluntari

Luni, 23.07, 20:00
Universitatea Craiova - CSM Iași

Mi s-ar părea mult mai ok așa din punct de vedere al audiențelor.

#2222
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017
Plus ca duminica pe la 15 îți vine să te duci la meci, pe stadion dacă ești prin apropiere, ma gândesc ca e mai bine decât sa te plimbi toată ziua prin Mall. Dar s-a văzut cât de mult le pasa de audiente sau de spectatori când lăsau meciuri sa se joace pe ninsoare sau ploi puternice, când noi abia avem câteva stadioane acoperite. Sau prin faptul ca sunt acceptate echipe în Liga 1 fără condiții... Cum e posibil sa avem o echipa în Liga 1 care nu are stadion propriu (Juventus București) sau cum li se permite unor echipe cu probleme financiare sa tot stea în Liga 1 dacă nu au un plan de viitor? Sau așteaptă sa falimenteze și sa iasă singure? Iar de Liga 2,nici nu mai are rost sa vorbesc...

#2223
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Pentru primele etape nu e cazul... Dar programarea meciurilor depinde mult si de meciurile programate din celelalte campionate, si cum televiziunile care transmiteau pana acum cel putin campionatele tari din Europa transmit si Liga 1...

Si nu mai zic de problema cu caldura. Vara e mult mai comod sa mergi la un meci pe la 21:00, 22:00, cand se mai lasa cat de cat racoarea, decat in timpul zilei. Plus ca si la ora 20:00 e inca foarte cald..

Edited by Vla0d_, 13 July 2018 - 13:19.


#2224
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Lasă că și seara se suprapun cu alte campionate. Temperaturile hai că nu au fost extrem de mari acum câteva zile când au făcut ei calendarul și nici acum nu se știe ce urmează, poate ploua oricând.

Cum zicea și Suporteru', ar fi și o ocazie bună să atragă oameni la stadion. Dacă sâmbătă sau duminică la 14-15:00 ar fi meci, chiar m-aș duce. Decât să mă duc în mall sau vreun pub, mai bine mă duc la meci. Fiind din București, am stadioanele din Chiajna și Voluntari în apropiere.

La meciurile programate la ora 21:00 mai apare încă o problemă: transportul. Meciul se termină la 11 fără, deci mai prinzi un singur transport. Eu ca să ajung cu RATB la Arena Națională să văd meciul Stelei ar trebui să iau 3 mijloace de transport în comun. Cu mașina iar e aiurea, că nu prea știi pe unde s-o lași. Hai că la Arenă o lași în parcare la Mega Mall, dar unde o lași în Ștefan cel mare? Taxiul costă mai mult decât biletul...

#2225
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012

View PostWShow13, on 13 iulie 2018 - 15:38, said:

La meciurile programate la ora 21:00 mai apare încă o problemă: transportul. Meciul se termină la 11 fără, deci mai prinzi un singur transport. Eu ca să ajung cu RATB la Arena Națională să văd meciul Stelei ar trebui să iau 3 mijloace de transport în comun. Cu mașina iar e aiurea, că nu prea știi pe unde s-o lași. Hai că la Arenă o lași în parcare la Mega Mall, dar unde o lași în Ștefan cel mare? Taxiul costă mai mult decât biletul...

Chestia cu transportul in comun e o alta problema... mare problema... Personal am patit de 2-3 ori sa nu mai prind metroul dupa meciuri jucate la Arena Nationala, nici nu mai stiu cat am blestemat... Si m-am orientat intr-un final spre taxi, ca ce era sa fac.. habar n-am cum circula autobuzele prin Bucuresti, si nici nu ma prea obosesc..

#2226
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Transportul nu o să se schimbe doar pentru că vrem noi să vedem meciurile de pe stadion. Tanti Firi are alte priorități. Mai e și varianta cu RATB de noapte, dar alea trec la 12, 1, 3 etc. și nici nu au trasee foarte bune. Nu prea îți convine după meci să stai o oră să aștepți RATB-ul și să nu te lase acasă, ci undeva în zonă...

În serile alea dacă meciurile erau programate la 20 aveai timp să iei metroul. xD

#2227
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
Nu mai zic că ar trebui să fie o parcare care ar trebui să asigure câteva mii de locuri pt o parte din spectatori care vin din zone mai îndepărtate. Metroul ar trebui ca-n weekend să circule până la ore mai târziu, dc și nu toată noaptea...la intervale mai mari de timp, de vreo 30 minute-40 minute, mai ales că nu este trafic... prin tuneluri!
In weekend sunt deschise cluburi, baruri și meciuri de fotbal și normal că este afluență mai mare de oameni, decât în mod normal, etc!

Edited by matyred, 17 July 2018 - 21:52.


#2228
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Astea sunt chjestii pe care doar madam Fii Rea si echipa le poate realiza, daca vrea. Dar mi-e teama ca sta prost cu vointa...

#2229
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
Din păcate, cam ăsta este adevărul și cam în aceeași situație este campionatul nostru!
O națiune cu 4 milioane de oameni a ajuns în finală și noi de 5 ori mai mulți nici la poarta turneului nu mai ajungem. Și la ei sunt probleme ( a se vedea sperjurul lui Modric), dar sunt acolo. In definitiv, trecând peste diferența de nație, la ei se pune accentul pe a își face treaba bine, începând de jos. La noi nu prea este așa. Cum răsare unul, cum îl cocoloșim( îi mărim salariu, îi facem pedichiura, îi cumpărăm bolizi,etc) și apoi ajung niște: alibeci,torji, mitreani,și lista poate continua cu tot felul de exemple.

#2230
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Păi la noi dacă nu mărești salariu și nu îi faci un cadou scump, îți pleacă în afară.

Îmi aduc aminte de Toșca când a plecat din La Liga la Benevento, în Serie B, care spunea că nu vede transferul ăsta ca pe un pas înapoi, ci ca pe unul înainte. Adică declarația aia clișeică pe care ne-o servește orice jucător român care pleacă la o echipă care se bate la retrogradare într-un campionat de mâna a doua sau a treia. Păi, bă, Aline, Ai jucat în primăvara europeană împotriva lui Chelsea, ai jucat în spania împotriva Barcelonei, cum pnm să nu fie un pas înapoi când te duci într-o ligă secundă să joci cu... (nu știu nicio echipă de Serie B, așa de important e campionatul ăla, vă las pe voi să completați).

Hai să-l luăm exemplu pe Cicâldău că tot s-a vorbit despre el zilele trecute. A ajuns la CSU pe un milion. Dacă în următorul an el reușește să dea 6-7 goluri și 2-3 pase de gol și primește o ofertă din Rusia de la o echipă de locul 12, el va vrea să plece acolo. Dacă CSU va considera că primește prea puțin pe el sau va încerca să-l țină, Cicâldău nu va mai juca fotbal și va trebui să-l împace cumva.

#2231
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
La Hagi, mă îndoiesc eu că le dădea ălora cadouri și bani mulți la o vârstă fragedă. Cum au plecat de acolo, cum au rasolit-o cu excepția la 1-2, care întâmplător sau nu, nu au fost și la alte echipe și mai contează și mediul( familie) în care au trăit.

#2232
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
Și uite, cum una lume fraierește pe altă lume, dar în final... altcineva este păcăliciul de serviciu :)
https://www.gsp.ro/f...tor-544257.html

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate