Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Rusii au facut lista neagra

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
131 replies to this topic

#37
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007
Astia-s ca un om frustrat care isi tine ziua de nastere, nu vine nici dracu si dupa tot el zice "oricum nu v-as fi chemat pe niciunul". Cred ca aia de pe lista plang cu clabuci acum.

#38
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,593
  • Înscris: 30.10.2003
Reactia celor de pe lista neagra:

[ http://reactiongifs.me/wp-content/uploads/2014/04/vladimir-putin-laughing.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


P.S. mai trebuie Statul Islamic sa mai faca o lista neagra si pot sa zic ca le-am vazut pe toate.

Edited by Bursul, 30 May 2015 - 15:06.


#39
Eroman

Eroman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,131
  • Înscris: 19.03.2015

View Postgumball3000, on 30 mai 2015 - 11:11, said:

Pare baiat destept Adrian Cioroianu, ce-a facut?

In general, cand te pun rusii pe-o lista neagra, inseamna ca faci ceva bine.

#40
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View PostByblos4, on 30 mai 2015 - 11:06, said:

Cat de uzuale sunt aceste liste de persona non grata, ce semnifica pentru geopolitica europeana?
chiar nu contează
importat e că au OO... ce lipsesc fetiţelor imperialiste ioropiene...
măcar ştiu ce vor

View PostBursul, on 30 mai 2015 - 15:04, said:

Reactia celor de pe lista neagra:

[ http://reactiongifs.me/wp-content/uploads/2014/04/vladimir-putin-laughing.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


P.S. mai trebuie Statul Islamic sa mai faca o lista neagra si pot sa zic ca le-am vazut pe toate.
acu ce să zic... federaţia rusă e ceva mai mică decît marele stat islamic. şi subdezvoltat Probabil ei nu fac liste...decît cu decapitaţii...eventual.

View Postxmanyacs77, on 30 mai 2015 - 13:23, said:

Or fi agenti acoperiti ai "serviciilor"romanesti si rusii au aflat despre aceasta?Posted Image
dacă încă nu te-ai prins că toţi din gubeln, senat, prejdenţie, tot ce reprezintă puterea  la vîrf sunt de prin servicii adunaţi... ori eşti minor ori minor-minor.
să mai repet că sunt prin toate structurile ce controlează societatea? ...media, justiţie... etc...etc... democraţie bre!

Edited by sarac.lipit, 30 May 2015 - 15:32.


#41
robinudabout

robinudabout

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 28.01.2015

View PostEroman, on 30 mai 2015 - 15:05, said:

In general, cand te pun rusii pe-o lista neagra, inseamna ca faci ceva bine.

Asa o fi.
Dar e periculos.
Rusii asta sunt foarte violenti.

#42
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View PostHandicarpati, on 30 mai 2015 - 11:40, said:

L-am vazut pe Cioroianu, cred ca in direct la TVR1 , si omu zicea ca criteriul dupa care el imparte sefii rusi de stat este scaderea/cresterea pretului vodcii in timpul mandatului . Practic l-a acuzat pe Putin ca face parte din categoria conducatorilor care ii mentine beti pe rusi, precum Stalin.
"Rușii e răi 'ab initio'!" a afirmat "a-cade-mincinovski-anul" Van Ghe Lie Maaarreeeaaan
"Oh Posted ImageThose filthy backstabbing Russian Commies"  

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/395I63GT448?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZKI9DyGWncg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Posted Image

#43
robinudabout

robinudabout

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 28.01.2015

View PostTeophileos, on 30 mai 2015 - 15:37, said:


Esti rus nene, de bei atata?

#44
ariadna09

ariadna09

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,179
  • Înscris: 23.11.2013

View PostJurasikMan, on 30 mai 2015 - 11:14, said:

Eu i-as impusca pe toti 5 daca ar mai deschide gura ( sa fiu Putin ...sa ne lamurim ) .

View PostJurasikMan, on 30 mai 2015 - 13:11, said:


Adriano , inainte sa ti se aplece de la postarile mele , am ruganmintea sa imi explici care este diferenta intre societate noastra de kko ( si conducatorii ei ) ...si societatea rusilor ( si conducatorul ei Posted Image ). Ca sa ni se aplece de greata , trebuie sa avem niste "oarece" argumente .  Uite , mie nu mi se apleaca de la naivitatea unora care au impresia ca o duc bine . Nu mi se face rau cand vad turma manipulata cum pupa in dos conducatorii ( desi as aavea motive serioase ) , nu mi se face rau cand vad limbaj de lemn la absolut toti conducatorii Uniunii Europene , nu mi se face rau cand vad extremisti votati de " democrati " , puscariabili votati de " democrati " , membri laa cel mai inalt nivel in structuri de conducere care sunt dovediti corupti si care iau salarii din impozitele mele . Sunt atatea de la care nu mi se face rau . Tie de ce sa ti se faca ? Posted Image

Diferenta dintre societatea noastra si cea rusa e aceea ca din fericire, in acest moment, nu avem un Putin.
Si ca in Rusia sunt destui care au creierul imbibat in alcool ca sa-l suporte pe mizerabilul ala de Putin.
Si tot in Rusia sunt destui care ar pune mana pe Kalasnikov doar pentru ca indraznesti sa bazai impotriva regimului.
Mie mi-e mila de rusi si de ce le e dat sa suporte.
Am trecut si noi printr-o dictatura dar pare-se ca unii ori sunt prea tineri ori n-au invatat nimic din ea. Mama ei de istorie!
Cum sa indraznesti sa spui ca ai impusca oameni (daca ai avea puterea) doar pentru ca au alte opinii?
Cat de inguste sunt lentilele prin care privesti lumea?
Uite, de-asta mi se face rau!


@Teophileos, tu de ce mi-ai dat like?
Ai uitat ca sunt  'doar o hipsteriță che guevarist-ecologistă'?
Sau numai africanii nu-ti plac si aici ai vederi democratice?
Ma lasi?

#45
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Am dat si eu ca-mi  place postarea .Il las  ?   Posted Image

Edited by gingisKHAN2015, 30 May 2015 - 16:29.


#46
lupu2

lupu2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,908
  • Înscris: 01.11.2007
Mda, ii doare pe astia de sanctiunea Rusiei fix undeva in fatza, nu spun unde ca nu e frumos.

#47
whoswho69

whoswho69

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,391
  • Înscris: 02.10.2006
,,Tiberiu-Liviu CHODAN, şeful Statului Major al Forţelor Navale (pe lista transmisă ambasadelor, numele lui apare Tiberiu-Liviu Chondon)"

Dupa ce ca i-au gresit numele, i-au mai gresit si functia. CHODAN e comandantul Comandamentului Flotei, nu seful Statului Major al Fortelor Navale.
Seful SMFN e Contraamiral Dr. Alexandru MÎRŞU. Vai de lista lor.

Edited by whoswho69, 30 May 2015 - 17:21.


#48
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
e ca la un joc de sah.muta unii si dau sanctiuni muta si rusii si dau sanctiuni.e asa de simplu.

#49
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,584
  • Înscris: 05.11.2009
reactia lumii civilizate la aflarea acestei cumplite vesti, ce ne da peste cap credintele si ne zguduie lumea:

[ http://d.ibtimes.co.uk/en/full/210511/crowds-attend-funeral-procession-late-north-korean-leader-kim-jong-il-pyongyang.jpg?w=736 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#50
stalnet1

stalnet1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,508
  • Înscris: 10.01.2007
prostia si lasitatea romanilor are un nou nume...rusia....

#51
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,671
  • Înscris: 02.10.2009
Lista aia e cumva deschisa? Se primesc inscrieri voluntare?

#52
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,551
  • Înscris: 20.05.2005

View PostRosebud09, on 30 mai 2015 - 20:16, said:

Lista aia e cumva deschisa? Se primesc inscrieri voluntare?

Politicienii europeni apreciaza ca este o onoare sa faca parte din lista.

"
Politicieni europeni care au descoperit că se află pe o listă rusească de nume vizate de interdicții de călătorie, anterior confidențială, au declarat sâmbătă că sunt mândri că figurează pe ea, în timp ce guverne europene în frunte cu cel german au criticat aceste interdicții, relatează AFP online
"
http://m.gandul.info...mpensa-14369321


#53
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005

View PostByblos4, on 30 mai 2015 - 11:06, said:

Rusii au trimis ambasadelor straine o lista cu 89 de personalitati indezirabile, care au interzisa intrarea pe teritoriul rusesc.

Pe acea lista se regasesc si 5 romani, printre care se afla Adrian Cioroianu sau Eugen Tomac.

Cat de uzuale sunt aceste liste de persona non grata, ce semnifica pentru geopolitica europeana?

Wow, ce i-au ars... Posted Image

Acum serios, rusii chiar au impresia ca se-nghesuie lumea sa intre in cacatul lor de tara? Posted Image

Edited by Mr_Who, 30 May 2015 - 21:32.


#54
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
daca vrei sa vezi un spectacol la balsoi poate conteaza.

in rusia nu e totul numai negru cum vor unii sa ne zica.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate