Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Card de Student - Raiffeisen sau ING

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
Salutare. Vreau sa imi fac si eu un card de student sa il am pentru eventuale plati online. Nu stiu pentru care dintre banci sa optez. Aveti vreo recomandare sau vreo experienta anterioara de impartasit?

Multumesc.

#2
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Eu am la BCR dar si ING sunt ok.
La bcr ai multe bancomate, gasesti mai peste tot.

Edited by _-AppleS-_, 30 April 2015 - 09:11.


#3
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
ING e cel mai ok dupa parerea mea. Am avut BCR, BRD, ING. Raiffeisen te vor arde cu comisioanele mai devreme sau mai tarziu. BCR sunt incompetenti si BRD niste hoti ordinari.

Edited by Stan_Patzitul, 30 April 2015 - 09:10.


#4
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
BCR Posted Image. Eu am card de student la ei, de 5 ani. Zero comisioane la absolut orice, timp de 6 ani (licenta+master). Am dus o singura data adeverinta de student, si inca beneficiez de programul lor, desi nu fac master :). Foarte seriosi, rapizi - cel putin la agentia Piata Sfatului din Brasov. Am chiar obigatiuni cumparate la un fond de-a lor, si nici acolo n-am comisoane (si e vorba de comisioane de gestiune de 2-5% din suma, in mod normal).
Confirm si eu ca cei de la BRD sunt nesimtiti.

Edited by luci_flash, 30 April 2015 - 09:12.


#5
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,948
  • Înscris: 03.08.2008
Eu am ING, nu de stundet, si totusi platesc doar vreo 3 lei pe luna, internet backing gratis daca platesti minim 2 facturi la utilitati pe luna. Foarte multumit, e printre putinele banci care au 0 comision la interogare sold si extragere bani de la bancomat.

Contra - foarte putine bancomante

PS - BRD cei mai hoti la comisioane

Edited by yonut_a, 30 April 2015 - 09:14.


#6
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,281
  • Înscris: 19.07.2008
Eu am la Raiffeisen. Optiunea Student. Zero comisoane. Cardul e Mastercard, deci daca te bagi la combinatii gen vanzari pe ebay, paypal nu o sa-l poti folosi. In rest e ok.

#7
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
Dar cu cel raiffeinsen pot cumpara prin paypal atunci? Ca e un punct destul de important pe lista mea... Anyway.. o sa merg pe ING cred.. acum ma bate gandul si cu BCR`ul :-??

#8
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,281
  • Înscris: 19.07.2008
Poti cumpara prin Paypal, de pe ebay si alte site-uri online, insa nu poti scoate banii din contul pp si implicit nu poti vinde pe ebay.

Probabil si la celelalte banci e la fel, adica iti fac Mastercard. Totusi, Raiffeisen are o retea mai vasta de bancomate/banci de unde poti scoate/depune bani rapid.

#9
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

View Postluci_flash, on 30 aprilie 2015 - 09:10, said:

BCR Posted Image. Eu am card de student la ei, de 5 ani. Zero comisioane la absolut orice, timp de 6 ani (licenta+master). Am dus o singura data adeverinta de student, si inca beneficiez de programul lor, desi nu fac master Posted Image. Foarte seriosi, rapizi - cel putin la agentia Piata Sfatului din Brasov. Am chiar obigatiuni cumparate la un fond de-a lor, si nici acolo n-am comisoane (si e vorba de comisioane de gestiune de 2-5% din suma, in mod normal).
Confirm si eu ca cei de la BRD sunt nesimtiti.
si lucrezipart-time la BCR ...

#10
deziluminatorul

deziluminatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 11.04.2015
Fa-ti card la banca pe care o ai aproape dintre astea 2.
Eu zic ca transilvania e mai ok, dar te costa mai mult, adica 1 leu/luna.

#11
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 06.08.2008
Eu am la Raiffaissen de pe vremea cand eram inca student. 0 comisioane pana acum, free internet banking.
Chiar acum 2 luni am verificat sa vad care sunt costurile contului meu: 0. M-am mirat si eu. Raman la ei deocamdata sunt destul de ok.

#12
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010

View Postbabalaul, on 30 aprilie 2015 - 09:47, said:

si lucrezipart-time la BCR ...
Nunu, full-time!

#13
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View Postkaturev, on 30 aprilie 2015 - 09:38, said:

Dar cu cel raiffeinsen pot cumpara prin paypal atunci? Ca e un punct destul de important pe lista mea... Anyway.. o sa merg pe ING cred.. acum ma bate gandul si cu BCR`ul :-??
Daca nu te deranjeaza numarul mic de bancomate si vrei sa platesti online sau cu cardul , ing este ok.
Daca esti student insa, si ai nevoie urgenta de cash, nu cred ca ti va conveni sa cauti un bancomat ing la km departare.
Asta e avantajul la BCR , ca au cele mai multe bancomate, nici o banca nu cred ca are atatea.

#14
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,988
  • Înscris: 28.08.2008
Asta https://www.bancatra...it/bt-omnipass/

#15
Nannah

Nannah

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 03.07.2015
Hello,

Imi cer scuze daca readuc la viata acest topic pentru o perioada scurta de timp, dar.. stupid question: pentru cei care aveti card de student de la Raiffaissen si ati depasit varsta de 26 ani, se schmba incadrarea in grila de comisionare sau ceva de genul?

Multumesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate