Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Ponta vrea sa distruga dna-ul, aservindu-si procurorii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
191 replies to this topic

#19
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

View PostCentOS_Operator, on 21 aprilie 2015 - 09:21, said:

de cand pana cand au avut politicienii imunitate la cercetare !?? unicul cu imunitate a fost idolul vostru, Traian Basescu!

cat priveste cercetarea penala ?!   NICI DRACU nu a oprit vreo autoritate sa o faca!

De cand s-a inventat legea raspunderii ministeriale.. cam d-atunci; culmea-i ca Parlamentul a blocat 'fo 2 anchete destul de recent(Vosganian+Borbely).

#20
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd eºti condus de proºti, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View PostDaian95, on 21 aprilie 2015 - 09:22, said:

Nu are cum sa distruga DNA-ul, ca iese lumea in strada si face revolutie.
Ăsta-i cel mai tare banc din ultimii 25 de ani!!!
Nu-i așa cã habar n-aveai cã doar în țigãnie exiztã acest serviciu? În uia...unde se presupune c-ai fi nu existã...nici taxa verde auto...nici...da-n fine...frairii tre sã se alinieze...la prostia oneneascã probabil...

Edited by sarac.lipit, 21 April 2015 - 09:29.


#21
CentOS_Operator

CentOS_Operator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 11.02.2015
Apropos ...dar cu raspunderea procurorilor cum ramane ?!  
Ca in clipa asta, ei nu au nici o raspundere!

Nimeni nu ii trage de maneca in caz de abuzuri, de incompetenta (aici Kovesi ar pune-o urat...cititi statisticile) etc. !!!

A ..e in regula ca ei sa nu raspunda in fata nimanui, niciodata, nuu ?

Sa facem ca in SUA - procurorii alesi publci si sa raspunda public!  Au gresit fie si 1 mm ?  Demisi si inchisi imediat, cu 0 beneficii (pensie speciala etc) !

Eu sunt 100% pt aceasta masura!  (Desi asta ar insemna cvasi-totalitatea procurorilor DNA demisi instantaneu...)

#22
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,726
  • Înscris: 06.07.2013

View PostDaian95, on 21 aprilie 2015 - 09:22, said:

Nu are cum sa distruga DNA-ul, ca iese lumea in strada si face revolutie.
:roflmao: Asa ceva... Rar mi-e dat sa citesc :lol:

Venind de la un pusti de 20 de ani...

#23
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Ati vazut???
Cristian David este poenticostal acum....
GATA, s-a pocait omul dupa ce a luat 500 000€ mita......e in "bratele" Domnului!Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by BodCasa, 21 April 2015 - 09:29.


#24
CentOS_Operator

CentOS_Operator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 11.02.2015

View PostDaian95, on 21 aprilie 2015 - 09:22, said:

Nu are cum sa distruga DNA-ul, ca iese lumea in strada si face revolutie.

Atat doar ca nu asta e scopul ....ci punerea DNA acolo unde apartine - in rand cu aparatorul, si NU in rand cu judecatorul!

Ideea e excelenta, corecteaza o aberatie marca basescu

View Postsarac.lipit, on 21 aprilie 2015 - 09:23, said:

Bã,ce sã zic?
Nu-i rãu sã-i strîngã pe toți. Fac prinsoare cã nu ezistã unu cinstit...cã e scos dintre ei ca o mãsea stricatã..
Ce mã supãrã la apãrãtorii de trei parale ai juxtixiei interdependente... Cã nu-i judecã
Bã, ai proabe?
Îhîmm
La judecatã bã cu el
Aaa pãi nu avem d-alea!!!
Da dã ce aveți bã?
Dã preventive bã.. Și mai vedem noi ceciripește în juma dã an..

Cam asta-i justiția de trei parale a lu bãse... Și culmea, are adepți ce vor fi iar la troace în parlament și gubeln!!!!
Bã, cum schimbãm gubelnu?
Îi arestãm preventiv dã-i dracu...scapã-n 30 zile îi facem de tot cãcatu...iar noi punem pã care vrem...
Simplu


asta nu e justitie, asta e practica securista!
si sunt convins ca intra la categoria torturi psihice!

sunt sigur ca pe undeva exista ceva ceva, de la UE etc, ce interzice tortura, inclusiv psihica!

dar ma insel eu...?

#25
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Post_overboost, on 21 aprilie 2015 - 09:28, said:

Posted Image Asa ceva... Rar mi-e dat sa citesc Posted Image

Venind de la un pusti de 20 de ani...

Si ce am zis gresit? :)

#26
CentOS_Operator

CentOS_Operator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 11.02.2015

View PostAlecsandru010, on 21 aprilie 2015 - 09:24, said:

De cand s-a inventat legea raspunderii ministeriale.. cam d-atunci; culmea-i ca Parlamentul a blocat 'fo 2 anchete destul de recent(Vosganian+Borbely).

mai ,,geniule" ...parlamentul NU poate bloca anchete penale, pricepisi ???
pt unicul motiv - lipsa competentei materiale, adica Nu e organ de urmarire penala sa o poata face!

doar daca in ultimele 24 de h nu s-a schimbat asta ...

parlamentul poate opri doar arestarea preventiva!

eu zic sa puneti mana pe o carte de drept...sincer!

va indrum cu dragoste deplina, spre drept procesual penal si civil - siogur, aveti de citit doar vreo 2000 de pagini, dar...c'est la vie


aaa ..ca prea iubitul DNA nu poate instrumenta un caz decat daca X e la bulau !?   Pai asta inseamna ca DNA e incompetent si idiot 100% si ca unica modalitate de rezolvare a cazurilor e metoda securista, de intimidare!

probele...un caz corect etcetc?  fuck it! asta e pt prosti!

Edited by CentOS_Operator, 21 April 2015 - 09:35.


#27
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,700
  • Înscris: 30.01.2006

View PostCentOS_Operator, on 21 aprilie 2015 - 08:39, said:

@coradux + @BodCasa etc

o fi gunoi Ponta ....ca greseli are destule, cu kilu!

nici nu te contrazic!

atat doar ca si gunoaiele pot avea idei grozave, din an in paste!

eu nu sunt politician de nici o culoare!  dar intre 2 rele, aleg pe ala mai mic!


mie altceva imi provoaca greata - ipocrita dorinta de sistem putinist, stalinist de justitie - binomul de 10 ani, DNA + SRI, cuplata cu linsul in dorsala a
americanilor si cu dorinta de a face totul ca ei... oare in mintea voastra, cum se impaca cele doua extreme ?!?

cum ganditi voi:  ,,sa facem totul ca americanii! sa ne dicteze totul UE si americanii!  dar vrem sistem de drept ca in Rusia!"   o_O

alegeti cum aveti chef si cand va convine ce zice X sau Y sau cum ?


PS:  asta e topic clasic de troll, de fishing pt jigniri si injurii!
      daca exista un topic ce ar fi trebuit inchis din secunda 1, asta era!  
      nu multe altele deschise de alti oameni, civilizate, cu argumente etc fara injurii din chiar primul post ....dar cum si moderatorii au puternice tendinte DNAiste, se explica supravietuirea aberanta a acestui topic!

daca nu ai dreptul absolvit si nu cunosti principiile de functionare ale sistemului de drept - recte ale procesualului civil si penal - , NU ar trebui sa iti dai cu parerea!  
sau daca iti dai cu parerea, nu poza in cunoscator cand nu esti!

In Belgia, Italia, Franta, Etc, procurori sunt magistrati. Or fi si aia stalinisti...

In SUA si avocatii sunt magistrati din ce am inteles eu. Aia sunt si mai stalinisti... ce-mi plac mie peaedeii, ddaca zice ponta culcat, sariti cu dintii in asfalt una doua. Parca-mi vine sa cred ca esti postator platit....

#28
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Postsarac.lipit, on 21 aprilie 2015 - 09:24, said:

Ăsta-i cel mai tare banc din ultimii 25 de ani!!!
Nu-i așa cã habar n-aveai cã doar în țigãnie exiztã acest serviciu? În uia...unde se presupune c-ai fi nu existã...nici taxa verde auto...nici...da-n fine...frairii tre sã se alinieze...la prostia oneneascã probabil...

DNA-ul a castigat multa simpatie in randul poporului, dizolvarea institutiei ar atrage cu sine foarte multa nemultumire, iar lumea nu cred ca ar sta cu mainile in san, am avut recent cateva exemple de mobilizare in strada.

#29
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

View PostCentOS_Operator, on 21 aprilie 2015 - 09:32, said:

mai ,,geniule" ...parlamentul NU poate bloca anchete penale, pricepisi ???

Stiu ca sunt geniu.. cel putin comparativ cu augusta-ti persoana.

Quote

Art. 12.
Numai Camera Deputatilor, Senatul si Presedintele Romaniei au dreptul sa ceara urmarirea penala a membrilor Guvernului pentru faptele savarsite in exercitiul functiei lor.

Art. 13.
(1) Dezbaterea propunerii de incepere a urmaririi penale in Camera Deputatilor sau in Senat se face pe baza raportului intocmit de o comisie permanenta care, in cadrul competentei sale, a efectuat o ancheta privitoare la activitatea desfasurata de Guvern sau de un minister ori de o comisie speciala de ancheta constituita in acest scop.
(2) Raportul prevazut la alin. (1) se inscrie cu prioritate pe ordinea de zi a Camerei Deputatilor sau a Senatului, dupa caz.
(3) Dupa inceperea urmaririi penale membrul Guvernului care este si deputat sau senator poate fi retinut, arestat, perchezitionat sau trimis in judecata numai cu incuviintarea Camerei din care face parte, cu respectarea prevederilor art. 69 alin. (1) din Constitutie si a regulilor de procedura cuprinse in regulamentele celor doua Camere ale Parlamentului.

Edited by Alecsandru010, 21 April 2015 - 09:38.


#30
BGeorge07

BGeorge07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 29.09.2012

View PostCentOS_Operator, on 21 aprilie 2015 - 09:30, said:


Tu atotstiutorule de drept, ai uitat de legea ministeriala?

Arestul preventiv se impune atunci cand
- inculpatul încearcă să influenţeze un alt participant la comiterea infracţiunii, un martor ori un expert sau să distrugă, să altereze, să ascundă ori să sustragă mijloace materiale de probă sau să determine o altă persoană să aibă un astfel de comportament;
-există suspiciunea rezonabilă că, după punerea în mişcare a acţiunii penale împotriva sa, inculpatul a săvârşit cu intenţie o nouă infracţiune sau pregăteşte săvârşirea unei noi infracţiuni.

Na...spune-mi acum ca laptele e negru, ca asa fac "astia" ca tine...

#31
CentOS_Operator

CentOS_Operator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 11.02.2015

View Posttest_driver, on 21 aprilie 2015 - 09:33, said:

In Belgia, Italia, Franta, Etc, procurori sunt magistrati. Or fi si aia stalinisti...

In SUA si avocatii sunt magistrati din ce am inteles eu. Aia sunt si mai stalinisti... ce-mi plac mie peaedeii, ddaca zice ponta culcat, sariti cu dintii in asfalt una doua. Parca-mi vine sa cred ca esti postator platit....

si iarasi necunoasterea si superficialitatea ies la suprafata  ...  tu ai idee cat de diferite sunt sistemele de drept la care faci referinta, sau o zici la 'shto ?
ma amuza total astia care au impresia ca daca copiem mot-a-mot ceva din afara, gata! merge perfect!

ma baieti ...ramaneti la mici, bere si fotbal ...serios!  sau apucati-va si faceti dreptul si pe urma discutam! altfel nu

View PostBGeorge07, on 21 aprilie 2015 - 09:41, said:

Tu atotstiutorule de drept, ai uitat de legea ministeriala?

Arestul preventiv se impune atunci cand
- inculpatul încearcă să influenţeze un alt participant la comiterea infracţiunii, un martor ori un expert sau să distrugă, să altereze, să ascundă ori să sustragă mijloace materiale de probă sau să determine o altă persoană să aibă un astfel de comportament;
-există suspiciunea rezonabilă că, după punerea în mişcare a acţiunii penale împotriva sa, inculpatul a săvârşit cu intenţie o nouă infracţiune sau pregăteşte săvârşirea unei noi infracţiuni.

Na...spune-mi acum ca laptele e negru, ca asa fac "astia" ca tine...


si ai citit si ce inseamna celelalte masuri...sau te-ai oprit aici ?
uite, pt cultura ta  LINK

arestul la domiciliu

dar na ...e usor sa fii guraliv!

ia pune mana si citeste tu cele 2000 de pagini ale procedurii penale!

Edited by CentOS_Operator, 21 April 2015 - 09:47.


#32
BGeorge07

BGeorge07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 29.09.2012
Posted Image

Bre...nu stiu ce scoli ai facut tu, dar banuiesc ca ai facut o facultate de drept si acum esti somer ca multi altii.

Procurorul poate cere arestarea preventiva, judecatorul decide...e cat se poate de logic si legal.

Edited by BGeorge07, 21 April 2015 - 09:49.


#33
CentOS_Operator

CentOS_Operator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 11.02.2015

View PostBGeorge07, on 21 aprilie 2015 - 09:49, said:

Posted Image

Bre...nu stiu ce scoli ai facut tu, dar banuiesc ca ai facut o facultate de drept si acum esti somer ca multi altii.

Procurorul poate cere arestarea preventiva, judecatorul decide...e cat se poate de logic si legal.


ma rog...daca somer e unul platit cu vro 2800 - 3000 lei pe luna, ok, sunt somer, cum zici tu
la ce ai zis tu exista o exceptie - arestarea preventiva a parlamentarilor ce poate fi aprobata doar de camera respectivului

exceptia e bine si corect gandita tocmai pt a preveni abuzurile kovesiene!

dar asta NU opreste procurorul sa foloseasca celelalte masuri cu exact aceleasi efecte

si nici nu opreste procuratura sa isi instrumenteze cazul

aaaa ...nu mai exista elementul teroare!  aha..deci asta era ,,marita competenta" a DNA-ului, teroarea bulaului.  Nu instrumentarea corecta si condamnarea ...aha, ok

Edited by CentOS_Operator, 21 April 2015 - 09:56.


#34
stantudor

stantudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 12.06.2008

View PostBGeorge07, on 21 aprilie 2015 - 09:49, said:

Procurorul poate cere arestarea preventiva, judecatorul decide...e cat se poate de logic si legal.

In statul mafiot creat de basau, poti sa stii peste ce judecator dai ?

#35
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,700
  • Înscris: 30.01.2006

View PostCentOS_Operator, on 21 aprilie 2015 - 09:44, said:



si iarasi necunoasterea si superficialitatea ies la suprafata  ...  tu ai idee cat de diferite sunt sistemele de drept la care faci referinta, sau o zici la 'shto ?
ma amuza total astia care au impresia ca daca copiem mot-a-mot ceva din afara, gata! merge perfect!

ma baieti ...ramaneti la mici, bere si fotbal ...serios!  sau apucati-va si faceti dreptul si pe urma discutam! altfel nu




si ai citit si ce inseamna celelalte masuri...sau te-ai oprit aici ?
uite, pt cultura ta  LINK

arestul la domiciliu

dar na ...e usor sa fii guraliv!

ia pune mana si citeste tu cele 2000 de pagini ale procedurii penale!

Aha, deci aia sunt naspa? Atunci hai sa facem ca Ponta ca sigur e mai bine. Pai oi fi tu expert in drept, ca te vad infocat tare, dar cred ca in dreptul comunist. Eu raman la mici si bere, cam atat e nivelul meu in drept civil si penal, dar nici cu tine nu-mi e rusine.

#36
CentOS_Operator

CentOS_Operator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 11.02.2015
@test_driver

aha ...si daca tu ai fi doctor si vine un profan de pe strada si zice ca stie mai bine ca tine....tu ce zici? e ok?

si daca esti mecanic sau sofer (ca ai nick de sofer vaz), si ai vro 10 ani minim de sofat / de mecanic, si vine unul profan si zice ca stie mai bine ca tine  (desi e 100% evident ca nu)...e ok? tu ce zici?


atunci tu cu ce drept (pun intended!)  te dai rotund si mare si tare intr-un domeniu despre care nu stii nimic ?!

si intrebarea asta retorica nu e doar pt tine, ci si pt toti ceilalti ,,rotunzi" in ale dreptului, dar cu ZERO cunoastere sau experienta efectiva .. oameni ce poate nici macar nu stiu unde e Tribunalul Bucuresti, darmite cu ce se mananca procesualul!

Edited by CentOS_Operator, 21 April 2015 - 10:04.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate