Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 

triangle-triunghiu diavolului

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
ghost_-

ghost_-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.11.2014
Care dintre voi ati vizionat filmul Triangle 2009?Doamne fereste ce film...Mie 1 mi s-a ridicat pielea pe mine de ca si cand eram acolo in film.Referitor la triunghiul bermudelor(triunghiul diavolului) tind sa cred ca e ceva necurat acolo daca nici in ziua de azi nu se stie cu adevarat ce e acolo si aproape peste 1000 oameni si-au pierdut viata dupa o statistica vazuta pe discovery.
Deci din film ce sa inteleg,ca tipa aia jess avea un deja vu care nu se mai termina niciodata si era la nesfarsit cand a vazut vasul acela Aeolus?Sau pur si simplu era o psihopata care ucidea in stang si in dreapta?Pt. faptul ca au trecut prin acel triunghi al diavolului era ca un blestem care nu se mai termina niciodata?Mereu si mereu o lua de la capat actiunea.
Doamne ce film...cred ca nu mai dorm la noapte...
va rog nu sariti pe mine stiu ca  probabil e vechi filmu,dar eu acum l-am vazut si pot sa spun ca rar mi-a fost dat sa vad asa film bun.Il recomand celor care nu l-au vazut.Eu o sa mai ma uit o data la el ca tot nu l-am inteles 100% bine Posted Image

Edited by ghost_-, 09 April 2015 - 20:51.


#2
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View Postghost_-, on 09 aprilie 2015 - 20:47, said:

Doamne ce film...cred ca nu mai dorm la noapte...

Sensibilos mai esti...

Posted Image

#3
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015
cred ca esti inebunit dupa genul asta , si acuma ai gasit un gen.
acuma e saptamana mare si luminata si nu vreau sa imi bag in cap asemena prostii, dar mai tarziu am sa ma uit si revin cu critica.
da activitate paranormala l-ai vazut?

#4
ghost_-

ghost_-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.11.2014
sincer stiu ca par sensibilos dar filmu e terifiant credeti-ma,adica nu e film din ala de  groaza de duzina cum obisnuieste sa vada toata lumea monstrii si alte dracovenii...e un thriller cu adevarat thriller de-ti intra pe sub piele.Sunt unii regizori de film chiar maniaci....din pct meu de vedere
redbotos nu sunt innebunit dupa genu asta de filme,pur si simplu am zis hai sa ma uit si eu la filme de genu asta,pentru ca acum cateva zile am vazut tot felu de filmulete despre acel loc triunghiu bermudelor pe discovery science.Acum ca sa fiu cinstit daca s-ar face filme despre acel loc la toate m-as uita .au inceput sa-mi placaPosted Image

Edited by ghost_-, 09 April 2015 - 21:24.


#5
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015
stiu ce vrei sa spui , dar e un loc unde sa intamplat accidente mai multe in zona respectiva , si sa pus accentul de catre masmedia pe locul acela.
si nu au murit 1000 de oameni.
multi americani care aveau probleme cu banca au disparut in zona aceea.
sunt zone in afara oricarui triunghi si disparitiile sunt de 10 ori mai multe.
poate este o zona cu o perturbare magnetica, sau altceva , dar daca tot este periculoasa zona, nu ar trebui sa inconjuram si/sau sa o studiem mai de departe pana o intelegem?

#6
ghost_-

ghost_-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.11.2014

View Postredbotos, on 09 aprilie 2015 - 21:50, said:

stiu ce vrei sa spui , dar e un loc unde sa intamplat accidente mai multe in zona respectiva , si sa pus accentul de catre masmedia pe locul acela.
si nu au murit 1000 de oameni.
multi americani care aveau probleme cu banca au disparut in zona aceea.
sunt zone in afara oricarui triunghi si disparitiile sunt de 10 ori mai multe.
poate este o zona cu o perturbare magnetica, sau altceva , dar daca tot este periculoasa zona, nu ar trebui sa inconjuram si/sau sa o studiem mai de departe pana o intelegem?
asa zic si eu frate DAR poate e un loc unde Dumnezeu nu vrea sa ne lase sa-l studiem si sa-l intelegem.Cu cata tehnologie avem ,vorba acea suntem in 2015 si multi cercetatori nu-si explica fenomenul ce se intampla acolo.Deci sunt niste filmulete pe discovery science despre acel loc de te cutremura.Exsista reportaje cu oameni care povestesc ce au patit cand au ajuns in acel loc.Nici acum nu s-au gasit urme de vapoare ce au trecut pe acolo.Povestea cineva pe discovery la un moment dat prin ce a trecut acolo si de abia a scapat.Cu avionu tot asa cica ar fi intrat in acea zona si disparuse de pe radar nu mai putea fi localizat de turnu de control,iar pilotul spunea ca indifferent cum schimba directia avionului vedea aceasi imagine in fata ochilor niste luminite si pur si simplu pierdea directia nu mai stia ce sa faca.Se invartea in cerc.A reusit sa scape printr-o minune incercand sa mareasca altitudinea,ridicandu-se cu avionu cat se poate de mult.Eu ii cred frate pe astia care povestesc nu cred ca sunt minciuni.Si filmele astea si toate reportajele sunt inspirate dupa un fapt real.Ca merg si regizorii astia cu imaginatia prea departe e altceva:)
Mai spuneau pe discovery o chestier tot asa ciudata ca in acea zona poate sa fie totul "calm" si dintr-o data se schimba clima,ploi valuri.Cica se formeaza valuri si de 30 m acolo.Eu am ramas socat
daca mi-ar da cineva 1 mil dolari si mi-ar spune sa trec prin zona aia si cu cel mai sigur vas nu as face-o jur.....mi-ar fi frica

oricum filmul este un thriller destul de greu,eu 1 recunosc nu l-am inteles bine 100%.Tre sa mai ma uit la el odata

Edited by ghost_-, 09 April 2015 - 22:14.


#7
zenzzo

zenzzo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 23.11.2012
Pământul este un magnet gigantic (luand in considerare masa sa, si nu valorile reduse ale magnetismului ce il inregistreaza per ansamblu), susțin oamenii de știință, în unele părți magnetul este potrivit arătându-ne N se pare ca în Triunghiul Bermudelor este mult prea mult magnetism dereglând astfel vremea sub formă de fulgere, valuri uriașe sau chiar tornade. Toate acestea fiind ascunse în ceață, mecanismele încep să se deregleze, atrăgând tot ce este metal inclusiv vase și avioane.
Dacă intri în triunghi ai o senzație stranie de frică și corpul uman rămâne paralizat în timp ce valurile înghit vasul și trupurile plutesc neputând fi văzute din cauza ceții, iar cei aflați în viață sunt prinși de valuri și aruncați sub mare. Imaginați-vă că sunteți acolo și calculați logic toți factorii(vremea rea + magnetism + paralizia + valuri = moarte sigură)
Acesta este iadul pe pământ dar adevărul va fi dezvăluit de viitor. În Triunghiul Bermudelor nu există animale nici plante, de aceea oamenii de știință cred că defapt sunt gaze naturale. Unii oameni spun că din această cauză este ceață în Triunghi și tot din acestă cauză animalele se feresc de acea zonă.
Dar mai rămâne dispariția navelor și faptul că nici un trup nu a mai fost văzut. Cu această problemă s-au confruntat oamenii de știință și până la urmă au tras linia și astfel au aflat că în aceea zonă se află o concentrație mare de gaz metan astfel în vase și avioane pătrunde gazul metan în concentrație mare astfel motoarele cedează și explodează echipajul murind, ori din cauza undei de șoc ori sufocați de gazul metan.
Noi cercetări arată că marea din acea zonă elimină bule de gaz atât de mari încât pot cuprinde un vas întreg și îl pot scufunda. Una dintre aceste teorii este adevărată. Care este aceasta vom vedea în viitor.

sursa Wikipedia

#8
ghost_-

ghost_-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.11.2014

View Postzenzzo, on 09 aprilie 2015 - 23:01, said:

Pământul este un magnet gigantic (luand in considerare masa sa, si nu valorile reduse ale magnetismului ce il inregistreaza per ansamblu), susțin oamenii de știință, în unele părți magnetul este potrivit arătându-ne N se pare ca în Triunghiul Bermudelor este mult prea mult magnetism dereglând astfel vremea sub formă de fulgere, valuri uriașe sau chiar tornade. Toate acestea fiind ascunse în ceață, mecanismele încep să se deregleze, atrăgând tot ce este metal inclusiv vase și avioane.
Dacă intri în triunghi ai o senzație stranie de frică și corpul uman rămâne paralizat în timp ce valurile înghit vasul și trupurile plutesc neputând fi văzute din cauza ceții, iar cei aflați în viață sunt prinși de valuri și aruncați sub mare. Imaginați-vă că sunteți acolo și calculați logic toți factorii(vremea rea + magnetism + paralizia + valuri = moarte sigură)
Acesta este iadul pe pământ dar adevărul va fi dezvăluit de viitor. În Triunghiul Bermudelor nu există animale nici plante, de aceea oamenii de știință cred că defapt sunt gaze naturale. Unii oameni spun că din această cauză este ceață în Triunghi și tot din acestă cauză animalele se feresc de acea zonă.
Dar mai rămâne dispariția navelor și faptul că nici un trup nu a mai fost văzut. Cu această problemă s-au confruntat oamenii de știință și până la urmă au tras linia și astfel au aflat că în aceea zonă se află o concentrație mare de gaz metan astfel în vase și avioane pătrunde gazul metan în concentrație mare astfel motoarele cedează și explodează echipajul murind, ori din cauza undei de șoc ori sufocați de gazul metan.
Noi cercetări arată că marea din acea zonă elimină bule de gaz atât de mari încât pot cuprinde un vas întreg și îl pot scufunda. Una dintre aceste teorii este adevărată. Care este aceasta vom vedea în viitor.
sursa Wikipedia

asa am citit si eu ca exsista o concentratie mare de gaz metan in acea zona,si toate astea au fost descoperite de cercetatorii rusi.Se pare ca rusii sunt buni si ei,nu doar americanii.Si teoria cu bulele de aer tot de rusi e descoperita..dar tot nu e nimic concret sunt doar supozitii
Cata tehnolgie avem si tot nu e nimeni in stare inca sa explice fenomenele din acel triunghi,mai ales disparitia navelor si a avioanelor!!!

Edited by ghost_-, 09 April 2015 - 23:20.


#9
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
nu sunt supozitii, chiar asa este. Pe fund, in special in zona Bermudelor dar nu numai, sunt depozite mari de methan clathrate. Acestea sunt alimentate continuu de metanul din zacamintele de dedesubt. Clathratul este relativ stabil la presiunile mari de pe fund, cu exceptia cazurilor cand o oarecare cantitate de clathrat se descompune datorita unei cresteri lente de temperatura sau a unei modificari de curenti oceanici. Punga de gaze se acumuleaza si rupe o bucata mare care este antrenata spre suprafata. Pe masura ce se ridica, presiunea in scadere duce la descompunere accelerata. Un mol de apa (clathrat) contine aproape o sesime de mol de metan. La suprafata ajunge o imensa bula de metan combinat cu apa, in care flotabilitatea este foarte redusa si vasele se scufunda, iesind apoi din nou la suprafata dupa cateva minute sau zeci de minute, cu tot echipajul disparut sau mort intoxicat cu metan.
Metanul ajuns in atmosfera in cantitate mare are efecte neplacute si asupra avioanelor din zona, e usor de inchipuit ce se intampla..

#10
ghost_-

ghost_-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.11.2014
bun deci intorcandu-ne la film ce am inteles eu din el la prima vizionare.
actiunea filmului incepe cu jess care loveste din greseala un pescarus in drumul ei catre portu local unde o asteptau un grup de prieteni pt o croaziera de relaxare in oceanul atlantic,dar de fapt dand peste acel pescarus nu stie de fapt ca e un avertisment infricosator sa nu se duca in croaziera.Ceva ii spune ca nu e ok.La un moment dat ajunsi  in zona bermudelor observa clima cum se schimba brusc si dintr-o data incepe sa ploua si apar valuri foarte mari.Bineinteles ca yachtul se scufunda,dupa care brusc se insenineaza si raman captivi in acea zona
La un moment dat apare din neant un vas imens pe nume Aeolus care vas din ce am inteles disparuse in anul 1932,un fel de vas fantoma.Dupa ce urca pe acest vas acest grup  de indivizi constata ca e pustiu.odata ajunsi aici cineva ii omoara 1 cate 1 pe toti.De fapt acel cineva care ii omora era de fapt tipa aceasta jess.Dar aceasta tipa odata incearca sa-i salveze ,odata ii omoara pe toti.Aici nu am inteles io bine sunt in ceata.
in fine dupa ce-I omoara pe toti tipa asta jess vede de pe vapor tot "filmul inapoi" cu ei cum strigau dupa ajutor cand a aparut acest vas Aeolus.Nu-I vine sa creada si nu intelege ce se intampla.De fiecare data dupa ce ii omora pe toti actiunea incepea din nou fara sa poata face nimic.Pur si simplu la nesfarsit se repeta
Eu 1 am vazut cateva thrilere,dar filmu asta m-a dat peste cap,deci tot nu-l inteleg 100%,de fapt tipa aia era o psihopata,avea deja vu mereu sau era un vis sau un blestem care urma sa I se intample fara sa poata face nimic?
Sau era intr-un vis permanent??

trebuie sa mai vad cu cineva filmu asta pt ca ma jur ca nu-l inteleg,e un thriller f greu.Vreau sa inteleg filmu asta cap coada.Pe mine 1 m-a impresionat.

Edited by ghost_-, 10 April 2015 - 00:32.


#11
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,683
  • Înscris: 22.01.2015
Stati ca i-au ban-ul.ghost,zenzzo:1 inzona aia traiesc o puzderie de animale si pesti 2D-zeu nu intra(un kkat) in discutia asta3 da, sant efecte magnetice,gravitationale etc care se manifesta in zona.4 cam de pe la 1400-1500 se stiu fenomenele. 5 clasicul ^Zborul 49^ .Momentan-MOMENTAN-fenomenele nu pot fi explicate 100%.  addy, din relatari[putine]constatari[multe] treaba cu gazu nu tine.

#12
ghost_-

ghost_-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.11.2014

View PostMikeSpike, on 10 aprilie 2015 - 02:14, said:

Stati ca i-au ban-ul.ghost,zenzzo:1 inzona aia traiesc o puzderie de animale si pesti 2D-zeu nu intra(un kkat) in discutia asta3 da, sant efecte magnetice,gravitationale etc care se manifesta in zona.4 cam de pe la 1400-1500 se stiu fenomenele. 5 clasicul ^Zborul 49^ .Momentan-MOMENTAN-fenomenele nu pot fi explicate 100%.  addy, din relatari[putine]constatari[multe] treaba cu gazu nu tine.
no offence dar ai fost vreodata la scoala,macar asa de curiozitate,sau ai chiulit de la toate orele?

#13
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,683
  • Înscris: 22.01.2015
Sa stii ca da .12+2 ani. Bun,Zenzo zice ca nu sant animale,plante acolo.Bullshit.Ghost a ramas impresionat de un film.Film.Motivatia ce-o invoci  D-zeu,minuni ca nu ne lasa ..... .Momentan,MOMENTAN,fenomenele nu pot fi explicate 100% stiintific. Zona respectiva e intens traficata atat aerian cat si maritim.Si mai e si zona turistica.Da te las pe tine sa o numesti.

A,geografia a fost una din materiile studiate cu placere.Am ales-o si la bac.

#14
ghost_-

ghost_-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.11.2014
adica toti cercetatorii de pe discovery science numesc locul ala "triunghiu diavolului" si nu se poate ajunge inca acolo si studia fenomenele indeaproape , si tu spui ca e zona turistica ba chiar ca se trece pe acolo.Interesant ori eu sunt din alt film ori tu

ma rog discutia este despre acest film triangle 2009 nu despre altceva...deviem

Edited by ghost_-, 10 April 2015 - 13:44.


#15
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,026
  • Înscris: 18.12.2007

View Postghost_-, on 09 aprilie 2015 - 20:47, said:

Doamne ce film...cred ca nu mai dorm la noapte...

Ai dormit?
Am vazut filmul atunci cand a aparut, e unul dintre favoritele mele, la categoria 'WTF did I watch' :)

#16
ghost_-

ghost_-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.11.2014
gata am inteles filmul.doamne ce film bolnavicios....Deci de fapt tipa aia jess intr-un moment de furie chiar isi ucisese fiul autist pt ca nu mai facea fata stresului,pt ca nu putea sa intre in lumea lui sa-l inteleaga.Avea o dedublare de personalitate.Se lupta cu ea insasi cu raul din ea si cu binele din ea.La un moment dat ii ucidea pe toti care  o faceau nebuna si ii ziceau ca e doar in capul ei totu iar pe de alta parte incerca sa-I salveze,sa dea timpu inapoi sa nu se mai intample nimic rau,sa nu se urce pe vasul Aeolus dar nu se putea pt. ca asta era destinul ei.Dar de fapt ei murisera toti in acel triunghi al bermudelor.Si pt faptu ca-si ucisese fiul era blestemata sa aiba acelasi film la nesfarsit care nu se mai termina niciodata ca un blestem,exact ca Sisif fiul lui Aeolus care rasturnase bolovanul in apa si-l ridica si iar il rasturna in mitologia greaca.Si aceasta pedeapsa era data din cauza ca incercase sa insele moartea,care moarte nu poti s-o inseli atunci cand vine......
Iar acel pescarus era de fapt sufletul copilului ei care-l ucisese.Deci tipa era nebuna si avea momente de furie si de luciditate,dar totul se petrecea in mintea ei doar.Si fenomenul s-a accelerat in capu ei cand au intrat in acea zona a bermudelor  unde este magnestismul foarte mare si oamenii slabi de fire se pierd cu totu si chiar innebunesc in acea zona unde se petrec numai fenomene paranormale..
Ce film doamne....ce thriller psihologic...
nu-l recomand celor slabi!

ps. de aia ii si spunea vasului Triangle(triunghiul)...era de fapt un triunghiu din care nu trebuiau sa iasa atunci cand au vazut venind acel vas Aeolus,dar nu se putea din moment ce ea isi ucisese fiul si destinul era acelasi si totul se petrecea DOAR in capul ei,pt ca toti murisera in acele valuri,nu au scapat de fapt.Ea incerca mereu sa dea timpu inapoi sa nu faca rau,dar nu avea cum....se repeta la nesfarsit

Sa nu mai aud de thrilere cat oi trai,mai relaxante si mai placute sunt filmele cu actiune simpla gen cu evadati cu impuscaturi etc Posted Image

Edited by ghost_-, 13 April 2015 - 17:19.


#17
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Pune si tu un [spoiler ca poate nu au vazut toti filmul.

#18
ghost_-

ghost_-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.11.2014

View Postgumball3000, on 13 aprilie 2015 - 16:58, said:

Pune si tu un [spoiler ca poate nu au vazut toti filmul.
o sa pun dar chiar nu glumesc cand spun ca filmu asta Triangle(2009) poate fi "periculos" pt cei care stau mai slab cu nervii.E un thriller de te da peste cap,regizorul dupa parerea mea a mers prea departe cu imaginatia.Un regizor dement.E un film demential care pe o scara de la 1 la 10 eu zic ca merita nota 8 sau 9 chiar

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dqMPrjCA7uE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ghost_-, 13 April 2015 - 17:20.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate