Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

Cu ce suma lunara v-ati descurca?

- - - - -
  • Please log in to reply
1074 replies to this topic

#91
Bokie

Bokie

    pensionata la cerere

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,518
  • Înscris: 13.12.2011

View Post-Batranul-, on 19 martie 2015 - 12:10, said:

Stiu si care castiga 670 de lei in mana, de aici, deci nexam fitze.

V-am zis, mi-ar placea sa vad un subiect cu cat "ziceti" voi ca castigati pe luna, aici in Romania, sa vad care ziceti adevarul, macar pe aproape, la urma mai discutam.
Adica tu nu dai date personale dar altii ar trebui sa-ti spuna tie cat castiga...
Nu se poate!

#92
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
De ce am un deja-vu cu topicul asta? Posted Image

#93
-Batranul-

-Batranul-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 18.03.2015
Exemplele jignesc, mai ales dupa ce s-a scris, sa ma chemati si pe mine cand ziceti cat castigati voi, eu o sa va pun poze doar cu ceva venit extra, sa nu ziceti ca nu sunt ontopic, lunar sume intrate, angajamente semnate.

#94
Andantae

Andantae

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,844
  • Înscris: 19.09.2014

View PostClarra, on 19 martie 2015 - 11:50, said:

Am 3 colegi care au luat credit prin Prima Casa. Si-au luat apartamente cu 2 camere. Unul plateste 600 ron rata, altul 670 ron, iar celalalt 700 ron. Chiria pentru un apartament de 2 camere este in jur 150 euro.
Cine nu poate avea partenera de viata sa fie sanatos si sa stea impreuna cu prieteni/colegi.

ai uitat sa precizezi de ce venituri dispun

#95
-Batranul-

-Batranul-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 18.03.2015
Si nici nu aparu Luna sa strige ca femeile sunt pe interes.

#96
Andantae

Andantae

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,844
  • Înscris: 19.09.2014

View PostBokie, on 19 martie 2015 - 12:08, said:

Eu refuz sa cred ca sunt multi oameni care muncesc program normal pe sub 1000 ron. Ce fel de cunostinte ai?!

paznici, soferi, casierie, entry level in invatamant, altele si altele

toti sunt ursi, nu oameni

#97
Clarra

Clarra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 29.12.2014

View PostAndantae, on 19 martie 2015 - 12:15, said:


ai uitat sa precizezi de ce venituri dispun

Nu am uitat, pentru ca nu acesta era subiectul discutiei.

#98
yan27

yan27

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 07.03.2011

View PostAndantae, on 19 martie 2015 - 12:17, said:


paznici, soferi, casierie, entry level in invatamant, altele si altele

toti sunt ursi, nu oameni
Urat, foarte urat.:)

#99
-Batranul-

-Batranul-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 18.03.2015

View PostAndantae, on 19 martie 2015 - 12:17, said:

paznici, soferi, casierie, entry level in invatamant, altele si altele

toti sunt ursi, nu oameni
In viata asta orice ai face sa nu intrebi o femeie ce lucreaza si ce salariu are, apoi sa nu te gandesti ce dracu cauta intr-o firma in care nu face nimic, de ce are un salariu mare.
Apoi sa nu te simti ciudat, cand, este o chestiune doar de timp, cand, o sa apara pe internet si o sa scrie mesaje ignorante, in gen cine are salariu sub 1000 de lei? In situatia in care statistic... majoritatea din tara asta sunt pe minimul pe economie, exceptie cei pe sociale si cei care nu au loc de munca.

Pe bune? Iti pare ciudata normalitatea lor?

Edited by -Batranul-, 19 March 2015 - 12:21.


#100
Andantae

Andantae

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,844
  • Înscris: 19.09.2014
oamenii care traiesc cu sub 1.000, hell, 1.500 de lei, sunt ursi si se mascheaza in oameni

nu-i suficient doar sa arati ca un om pentru a fi om. suntem ceea ce facem, atat si nimic mai mult.

daca actionezi ca un urs, duci o viata de urs si gandesti ca un urs, cel mai probabil, esti urs

#101
Bokie

Bokie

    pensionata la cerere

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,518
  • Înscris: 13.12.2011

View Post-Batranul-, on 19 martie 2015 - 12:20, said:



Apoi sa nu te simti ciudat, cand, este o chestiune doar de timp, cand, o sa apara pe internet si o sa scrie mesaje ignorante, in gen cine are salariu sub 1000 de lei? In situatia in care statistic... majoritatea din tara asta sunt pe minimul pe economie, exceptie cei pe sociale si cei care nu au loc de munca.

Ce de oameni amarati in tara asta!

#102
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,328
  • Înscris: 09.09.2006

View Postpaso87, on 19 martie 2015 - 09:52, said:

[...]Si uite asa iti mai raman 450 de lei pentru restul lunii.
Presupunand ca esti perfect sanatos, nu ai nevoie de haine, incaltaminte, consumabile (sapun, sampon, pasta de dinti) ramai cu 450 roni. Fabuloasa suma, nu ?
Daca in schimb trebuie sa iei si de-astea ( pentru majoritatea sunt un must have, pentru unii optionale ) ai cam asa:
Sapun: 5 ron (daca vrei poti lua si de-ala la 2 lei)
Sampon: 10 ron
Pasta: 10 roni
Hartie igienica: 10 roni
Dero: 30 ron
Detergent de vase: 20 ron
Saci de gunoi: 5 ron
Diverse pe la bucatarie: 30 roni
Pana acum= 120 ron minim. Mai scadem din aia 450 inca 150 (rotunjim) = 300.
[...]
Un săpun e 3 lei în Carrefour (Dove), pasta de dinți e 5 lei, detergentul de vase e 4 lei , iar hârtia igienica pe care o iei cu 10 lei sigur nu o consumi într-o lună.

#103
Andantae

Andantae

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,844
  • Înscris: 19.09.2014

View Post-Batranul-, on 19 martie 2015 - 12:20, said:

In viata asta orice ai face sa nu intrebi o femeie ce lucreaza si ce salariu are, apoi sa nu te gandesti ce dracu cauta intr-o firma in care nu face nimic, de ce are un salariu mare.
Apoi sa nu te simti ciudat, cand, este o chestiune doar de timp, cand, o sa apara pe internet si o sa scrie mesaje ignorante, in gen cine are salariu sub 1000 de lei? In situatia in care statistic... majoritatea din tara asta sunt pe minimul pe economie, exceptie cei pe sociale si cei care nu au loc de munca.

Pe bune? Iti pare ciudata normalitatea lor?

n-am inteles nimic

reformuleaza!

#104
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View Post-Batranul-, on 19 martie 2015 - 12:10, said:

Stiu si care castiga 670 de lei in mana, de aici, deci nexam fitze.

V-am zis, mi-ar placea sa vad un subiect cu cat "ziceti" voi ca castigati pe luna, aici in Romania, sa vad care ziceti adevarul, macar pe aproape, la urma mai discutam.

Si eu daca spun o suma, tu de unde stii daca spun adevarul sau nu?

#105
delta_xy

delta_xy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 17.07.2013
salariul pentru Full time în comerț gen billa, mega, kaufland, magazine mixte etc este sub 1000 de lei în București. dacă mai stai și în chirie, ai rate și mai și fumezi, la sfârșitul zilei când tragi linia pe foaie, tot ce îți rămâne de făcut este să cauți o funie și să te spânzuri, că asta nu e viață. trăiești doar să muncești și să mănânci un covrig pe zi, eventual și 2-3 felii de parizer

#106
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Sperante exista
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gpUrKAQn-3E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#107
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
Salariile in Romania sunt penibile.

Chiar si cei care se considera norocosi, castigand un 4-5-6 mii de lei, trebuie sa realizeze faptul ca in fapt castiga in jur de 1000 de eur.

Un venit f slab in alte tari, la acelasi nivel al preturilor.

#108
-Batranul-

-Batranul-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 18.03.2015

View PostBokie, on 19 martie 2015 - 12:26, said:

Ce de oameni amarati in tara asta!
Nu, sunt persoane care se descurca si fata de cei care vanam avutie, sigur sunt mai vesele si aia mea.

View Postbuntzi, on 19 martie 2015 - 12:37, said:

Un săpun e 3 lei în Carrefour (Dove), pasta de dinți e 5 lei, detergentul de vase e 4 lei , iar hârtia igienica pe care o iei cu 10 lei sigur nu o consumi într-o lună.
Auchan are sapun la 70 de bani, kauflnad la 80 de bani.
Eu dau 2.5 lei pe protex.
Pasta de dinti, colgate, dap 5 lei, feya,fary si avion, da 4 lei.

View PostAndantae, on 19 martie 2015 - 12:43, said:

n-am inteles nimic

reformuleaza!
Stiu si pe aici, zic pe forum, tot dragut raman, nu zic pe subiect, destule tipe care stau aiurea pe la birou, nu fac nimic, dar au salariu mare. atat.

View Postbarbosa, on 19 martie 2015 - 12:43, said:

Si eu daca spun o suma, tu de unde stii daca spun adevarul sau nu?
barbosa? Tu nu esti anonim, in cel mai bun caz pot sa trec cu cateva sute de lei pe langa salariul exact, dar nu poti sa imi zici sume aberante si eu sa nu stiu cu cat esti platit, nu exact, dar apropriat.

Si se pare ca tot aveti nevoie de mine sa faceti o dezbatere adevarata, nu una mimata cu faze de genul, Haidesamoarapula, in Romania exista persoane cu salariu sub 1000 de lei? Ie? cum traiesc? Cum supravietuiesc? se casatoresc?

supermarketurile platesc minim pe economie, asta ca fu mai sus ceva scris legat de ele.
Deci dap, 1 - sunt destui care primesc sub 800 de lei.
2 - Majoritatea de pe forumul asta au impresia ca nu se intalnesc in viata reala cu persoane de pe forum, ca tara asta sau planeta asta este asa de mare ca nu ai cum sa ii cunosti.

Pana una alta toti se freaca de vorbe, nu arunca careva cu sume la salariu, mai ales femeile, CEI de sex masculin, de pe aici, macar mai fac ceva de sumele alea, dar daca v-ar spune femeile ce salariu au si ce fac ele in cont la salariul ala... m-ati injura 10 minute, apoi mi-ati face statuie.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate