Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Cu masina spre Grecia prin Bulgaria

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
13716 replies to this topic

#4195
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,043
  • Înscris: 26.04.2007
Online plata cu cardul, sau paypal, sau ce vor ei....
este o mizerie sa stai la coada in vama.

#4196
biggie1976

biggie1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 25.06.2010

 talica, on 16 martie 2017 - 01:47, said:

Capture.PNG

Stie cineva care mai este situatia de pe tangenta Sofiei? Este inca precum in poza?
Salut.
Pot sa iti spun cu siguranta ca daca vii dinspre Kulata pe fosta centura de vest - acum modernizata la nivel de autostrada cu 3 benzi - intrarea pe tangenta este bine semnalizata si se face printr-un larg viraj la dreapta, fara alte manevre.
Dinspre A1 spre Kulata inca nu e terminata configuratia originala a intersectiei, insa chiar nu imi aduc aminte cu exactitate cate manevre am facut ca sa intru pe west ring, intrucat era intuneric si eram atent la gps mai mult - nu sunt probleme insa, te incadrezi imediat.
Bulgarii au facut treaba buna in scurt timp...acum treci de Sofia in maxim 15 minute.

#4197
biggie1976

biggie1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 25.06.2010
Poti sa cauti pe youtu.be "sofia northern tangent", o sa gasesti 2 filmulete, primul din septembrie 2016 pentru directia Kulata-A2 (arata exact cum l-am vazut eu), celalalt din august 2016 pentru directia inversa, cu mentiunea ca la acesta din urma ce urmeaza la iesirea dupa tangenta nu mai corespunde cu realitatea.
Limite de viteza: west ring 80 km/h, tangenta 120 km/h.
Si cred ca trecerea pe langa Sofia se poate face in 10 minute.

#4198
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,022
  • Înscris: 01.05.2004

 talica, on 16 martie 2017 - 01:47, said:

Capture.PNG

Stie cineva care mai este situatia de pe tangenta Sofiei? Este inca precum in poza?
Sau te poti uita aicisi vezi si starea drumului in sectoarele care te intereseaza pe langa modul cum se circula intr-o intersectie. E un site destul de des actualizat, mai ales vara, cand apar mai des modificari.

#4199
DorinuSs

DorinuSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 22.02.2008
Salutare!!

Care e situatia drumului Orahova - Vrata - Botevgrad - Sofia??? de asemenea, inteleg ca in punctul Bechet nu pot sa platesc vigneta, ce-i de facut?? Mersi!!

#4200
daddy0307

daddy0307

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 26.05.2007
eu am mers pe vidin montana vratsa botevgrad, dat fiind costul bacului si ca nu ma grabeam. se circula decent pe traseul indicat, ca la noi pe drumuri nationale.
sunt convins ca exista un punct in vama de unde se poate lua vigneta, daca nu, de la orice benzinarie. sunt colegi care au trecut si au putut inca lua de la benzinarie.

#4201
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,865
  • Înscris: 04.07.2010

 biggie1976, on 16 martie 2017 - 18:56, said:

... Dinspre A1 spre Kulata inca nu e terminata configuratia originala a intersectiei ...

Este terminată lucrarea încă de la finalul lui 2016, am amintit eu aici.

Iar pe A6 limita e 130 (sau chiar 140 parcă), 80 o fi fost când încă se mai lucra.

@DorinuSs: sigur poţi cumpăra vigneta din vamă, după ce cobori de pe bac. Doar dacă li s-au terminat vignetele e o mică problemă, însă în cazul ăsta iei şi tu de la prima benzinărie de firmă. Aşa că nu te îngrijora, poţi trece liniştit pe la Bechet. Ai şi tu grijă să ajungi în port cu puţin înainte de ora de plecare, ca să nu pierzi timp prea mult la bac.


Sănătate şi toate cele bune !

#4202
sissi13

sissi13

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 11.07.2016
Ajutor!
Buna ziua,
sper ca scriu in topicul corect.Am nevoie de o modalitate de intoarcere din Grecia zona Kavala-Tesaloniki  pentru data de 6-7 mai oriunde in tara.
Asta inseamna daca stie cineva vre-un mijloc de transport(autocar,autobus etc) sau este cineva cu masina in zona si are un loc liber si ma poate lua si pe mine.Mentionez ca sunt sofer deci pot participa la condus si cu siguranta contribui la combustibil si taxele de drum.daca doriti puteti sa imi trimiteti detalii si  pe privat .Va multumesc.

#4203
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Ca idee ai si alternativa autocarului. 25 euro la memento.

#4204
DorinuSs

DorinuSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 22.02.2008
multumesc pentru raspunsuri, mai am totusi o dilema...din craiova care ar fi varianta de drum cea mai confortabila?? prin bechet - oryahovo - vratsa sau calafat - montana - vratsa??

drumul e mai lung prin calafat dar scap de bac, de timpul pierdut si de costul mai mare de traversare...practic cred ca raportul timp/bani e identic doar ca prinsul bacului mi se pare un stres suplimentar...

#4205
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca diferenta de timp nu e foarte mare eu as merge linistit pe varianta fara bac. Mi se pare doar o durere de cap suplimentara sincronizarea cu bacul.

#4206
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,594
  • Înscris: 17.08.2007
Și Craiova-Calafat e proaspăt asfaltat

#4207
DorinuSs

DorinuSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 22.02.2008
da m-am cam decis...la plecare merg pe calafat-vidin (ca sa nu depind de bac si sa iau o pauza fortata abia plecat la drum) iar la intoarcere pentru ca nu mai depind de ora ajungerii in craiova o sa vin pe bechet...

apropo...la calafat in afara de tax de pod (6 euro) si rovinieta de bg mai platesc si taxele vamale de la bechet?

#4208
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,594
  • Înscris: 17.08.2007
Doar pod si vigneta

#4209
DorinuSs

DorinuSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 22.02.2008
Care e harta buna cu radarele fixe din Bulgaria?? Am gasit vreo 2 variante...

1. https://www.google.c...79749383545&z=8

2. https://www.google.c...20650000006&z=7

#4210
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,865
  • Înscris: 04.07.2010
A doua variantă e cea bună. Un link către o hartă similară găseşti la pagina 40 a topicului.


Sănătate şi tcb !

#4211
DorinuSs

DorinuSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 22.02.2008
mersi!! ce aplicatie offline ptr android sa folosesc astfel incat sa ma avertizeze din timp ca ma apropii de camere??

#4212
valiman

valiman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 26.04.2006

 OvidiuNS, on 27 martie 2017 - 00:29, said:

A doua variantă e cea bună. Un link către o hartă similară găseşti la pagina 40 a topicului.
Pe traseul Ruse-Makaza, lipsesc camerele de la Radanovo si cea imediat dupa centura Stara Zagora.
Mai corecta este cea mentionata la pagina 40.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

6 user(s) are reading this topic

2 members, 4 guests, 0 anonymous users

nicu014, daddy0307

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate