Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei pura 70

Notele de subsol sa inceapa de la...

Termoizolare elevație interior

Timpi asteptare in contract de tr...
 Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete

Simbol "bec aprins" tele...
 Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC

Propuneri pentru imbunatatirea pr...
 Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...
 

Solutie antimanele

- - - - -
  • Please log in to reply
354 replies to this topic

#55
jonny_cluj

jonny_cluj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 16.06.2006

 aolex, on Feb 6 2006, 16:59, said:

inainte sa incercati sa stopati acest eveniment, educati tinerii care asculta asa ceva (cu toate ca 99% sunt pierduti)! explicati-le frumos care e problema cu manelele... daca nu vor, treaba lor, vor avea de suferit in viitor!
Incepeti sa o luati pe aratura vorbiti despre manele de parca ar fi vorba de droguri sau alte vicii "explicati-le frumos care e problema cu manelele... daca nu vor, treaba lor, vor avea de suferit in viitor"
Ce vrei sa spui cu asta? M-am saturat de toti cei care se apuca sa stabileasca sterotipuri cate unul pt fiecare gen de muzica ba manelisti ba rokeri etc. . Hai sa fim seriosi asculta fiecare ce ii place. Personal ascult atat unele manele cat si unele melodii rock sau house ....lista poate continua. Sunt perfect de acord ca sunt unele manele care provoaca repulsie la fel in fiecare stil de muzica, dar aceasta reactie se manifesta diferit de la o persoana la alta in sensul ca uneia ii place o melodi sau un stil in timp ce al doilea individ nici nu vrea sa asculte asa ceva.
Daca se gaseste vreunul care sa sustina ca toate manele sunt "gunoi" astept sa-mi spuna ce gen de muzica ii place si-i aflu cu siguranta una "gunoi" care sa apartina stilului respectiv.
Acelasi lucru il fac si in cazul vreunui anti-rocker, sau orice alt gen de muzica nu conteaza. Revenitiva mai oameni buni si acupativa fiecare de viata voasta, traiti-o in propriul vostru stil cum va place si lasati-i si pe cei din jurul vostru sa faca la fel.
Inca ceva an gasit un chestionar in aceasta sectiune (manele) la intrebarea "Asculti manele?" numarul celor care au raspuns nu era covarsitor de mare, aici voiam sa ajung este o vorba: Manele sunt ca o prostituata, multi apeleaza la ea dar putini recunosc.
Era vorba de aproape 80% care au declarat ca nu asculta manele
Acum am eu o intrebare : La cate aniversari , majorate, nunti, botezuri sau alte ocazii ati fost si nu s-au ascultat si manele? Nu afirm ca nu sunt dar e un procentaj foarte mic 20-30% Ma intreb cei care au zis ca nu ascluta manele sub nici o forma  au fost la vre-un chef? Sau poate au fost doar la 2-3 din 10 la care au avut ocazia sa mearga.

Edited by jonny_cluj, 18 June 2006 - 03:36.


#56
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

 YoYo69ErS, on May 11 2006, 05:18, said:

Unde canta despre masini? Nu stiu sa-ti zic exact, nu sunt expert in manele, dar sunt sigur ca am auzit de "avioane" si de 600SEL-uri :) .

Catre cel care a facut thread-ul: solutia anti-manele? Nu le asculti si gata. Ce atata agitatie... Nu iti plac, nu le asculti. Asta fac si eu. Daca nu iti plac si le asculti scuza-ma, dar esti sadic.

Mai terminati cu copilariile de genul "solutia antimanele", suna mai degraba a fi The Final Solution si tocmai pentru asta daca as fi fost moderator as fi inchis thread-ul si as fi dat un warn "verbal" celui care l-a deschis. Nu inteleg cum este permisa deschiderea unor asemenea thread-uri. Dar cand este criticat alt gen muzical decat maneaua, ca in cazul acesta, moderatorii imediat inchid topicul. Incep sa cred ca pe SoftPedia daca nu ai exact aceleasi gusturi ca si moderatorii pur si simplu nu poti "supravietui".

Deci, nu iti plac manelele? NU LE ASCULTI, si cu asta basta. Nici mie nu-mi plac, dar asta nu inseamna ca trebuie sa caut modalitati de a anihila acest gen. Lasati-i sa sa asculte manele, daca altceva este prea complicat pentru ei.

600 sel?cine mai sunt si aia?aia sau lasat de mult de muzica...


 angel, on May 11 2006, 09:44, said:

NU exista nu le asculti !!!!

si cine zice ca ai ce invata din manele se inseala amarnic....luati un copil de 15 ani si puneti-l vre-o 3 ani sa asculte manele si sa duca un stil de viata manelist....cu "combinatii", tzoale, parai etc....


Manelistii sunt de 2 feluri :deadtongue: Denisa ar fi un exemplu bun,nu am auzit niciodata de la ea cuvintele:bastan,dusmani,bani  :nonobad:

#57
RaInInGmaN`

RaInInGmaN`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 09.10.2005
"inainte sa incercati sa stopati acest eveniment, educati tinerii care asculta asa ceva (cu toate ca 99% sunt pierduti)! explicati-le frumos care e problema cu manelele... daca nu vor, treaba lor, vor avea de suferit in viitor!"

P.S.le'am scris vre'o 6-7 posturi kilometrice cu n exemple si comentarii de ce nu e bine sa asculti manele dar nu se prinde nimic de ei...cat despre lupta vecinu=manele vs. eu=house castig mereu cu cei 320 W ai mei :D

aaa....apropo am fost aseara la un restaurant sa bag ceva in mine si am mancat cu foarte multe inghitituri in sec dupa ce personalul de acolo mi'a replicat nonsalant ca 'nu avem alt cd' cand i'am rugat sa schimbe muzica...da,vreau sa subliniez ca la un moment dat m'am prapadit de ras cand o retardata canta ceva de genu 'te'am prins aseara cu alta in pat/esti barbat insurat,etc.../hai barbate dezbraca'te sa vezi cand trec deasupra ta/dai nu te opri barbate/sti ca'mi place pe la spate'  :death:  :death:  :death:
wtf is all the selfrespect?

LATER EDIT:
"Daca se gaseste vreunul care sa sustina ca toate manele sunt "gunoi" astept sa-mi spuna ce gen de muzica ii place si-i aflu cu siguranta una "gunoi" care sa apartina stilului respectiv."
Psy-Trance ca gen de muzica preferat.
mai ascult muzica clasica,clayderman,putin rock(Stratovarius,Guns'n'rores,bon jovi,etc..)
romanesti:Dana,vita de vie,parazitii,sensor,suie,etc...
where is the trash?

"Acum am eu o intrebare : La cate aniversari , majorate, nunti, botezuri sau alte ocazii ati fost si nu s-au ascultat si manele? Nu afirm ca nu sunt dar e un procentaj foarte mic 20-30% Ma intreb cei care au zis ca nu ascluta manele sub nici o forma au fost la vre-un chef? Sau poate au fost doar la 2-3 din 10 la care au avut ocazia sa mearga."
tocmai aici vreau sa bat eu...manelele ar trebui sa stea acolo unde le e locul,la chefuri,nunti botezuri,ca muzica de petrecere,nu ca muzica comerciala difuzata pe posturi nationale de televizuine.

Edited by RaInInGmaN`, 18 June 2006 - 08:52.


#58
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

 RaInInGmaN`, on Jun 18 2006, 09:45, said:

"inainte sa incercati sa stopati acest eveniment, educati tinerii care asculta asa ceva (cu toate ca 99% sunt pierduti)! explicati-le frumos care e problema cu manelele... daca nu vor, treaba lor, vor avea de suferit in viitor!"

P.S.le'am scris vre'o 6-7 posturi kilometrice cu n exemple si comentarii de ce nu e bine sa asculti manele dar nu se prinde nimic de ei...cat despre lupta vecinu=manele vs. eu=house castig mereu cu cei 320 W ai mei :D

aaa....apropo am fost aseara la un restaurant sa bag ceva in mine si am mancat cu foarte multe inghitituri in sec dupa ce personalul de acolo mi'a replicat nonsalant ca 'nu avem alt cd' cand i'am rugat sa schimbe muzica...da,vreau sa subliniez ca la un moment dat m'am prapadit de ras cand o retardata canta ceva de genu 'te'am prins aseara cu alta in pat/esti barbat insurat,etc.../hai barbate dezbraca'te sa vezi cand trec deasupra ta/dai nu te opri barbate/sti ca'mi place pe la spate'  :death:  :death:  :death:
wtf is all the selfrespect?

Ce am de pierdut daca ascult manele?

#59
RaInInGmaN`

RaInInGmaN`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 09.10.2005
the selfrespect :D

#60
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

 RaInInGmaN`, on Jun 18 2006, 09:45, said:

"inainte sa incercati sa stopati acest eveniment, educati tinerii care asculta asa ceva (cu toate ca 99% sunt pierduti)! explicati-le frumos care e problema cu manelele... daca nu vor, treaba lor, vor avea de suferit in viitor!"

P.S.le'am scris vre'o 6-7 posturi kilometrice cu n exemple si comentarii de ce nu e bine sa asculti manele dar nu se prinde nimic de ei...cat despre lupta vecinu=manele vs. eu=house castig mereu cu cei 320 W ai mei :D

aaa....apropo am fost aseara la un restaurant sa bag ceva in mine si am mancat cu foarte multe inghitituri in sec dupa ce personalul de acolo mi'a replicat nonsalant ca 'nu avem alt cd' cand i'am rugat sa schimbe muzica...da,vreau sa subliniez ca la un moment dat m'am prapadit de ras cand o retardata canta ceva de genu 'te'am prins aseara cu alta in pat/esti barbat insurat,etc.../hai barbate dezbraca'te sa vezi cand trec deasupra ta/dai nu te opri barbate/sti ca'mi place pe la spate'  :death:  :death:  :death:
wtf is all the selfrespect?

LATER EDIT:
"Daca se gaseste vreunul care sa sustina ca toate manele sunt "gunoi" astept sa-mi spuna ce gen de muzica ii place si-i aflu cu siguranta una "gunoi" care sa apartina stilului respectiv."
Psy-Trance ca gen de muzica preferat.
mai ascult muzica clasica,clayderman,putin rock(Stratovarius,Guns'n'rores,bon jovi,etc..)
romanesti:Dana,vita de vie,parazitii,sensor,suie,etc...
where is the trash?

"Acum am eu o intrebare : La cate aniversari , majorate, nunti, botezuri sau alte ocazii ati fost si nu s-au ascultat si manele? Nu afirm ca nu sunt dar e un procentaj foarte mic 20-30% Ma intreb cei care au zis ca nu ascluta manele sub nici o forma au fost la vre-un chef? Sau poate au fost doar la 2-3 din 10 la care au avut ocazia sa mearga."
tocmai aici vreau sa bat eu...manelele ar trebui sa stea acolo unde le e locul,la chefuri,nunti botezuri,ca muzica de petrecere,nu ca muzica comerciala difuzata pe posturi nationale de televizuine.

La botezuri ,nunti etc..se baga muzica de petrecere care mie oricum nu`mi place :deadtongue:

#61
RaInInGmaN`

RaInInGmaN`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 09.10.2005
maneaua a aparut initial ca muzica de petrecere,nu stiu cine,cred ca gashka a inceput sa o comercializeze(nu mai retin exact).

cat despre ce ai de pierdut daca asculti manele...tu poate nu ai nimic de pierdut eu insa cand le ascult cu japca zilnic imi ies din fire...nu mai suport...dupa cum v'am povestit...la restaurant manele,la orice terasa manele,in orice bar sau discoteca fara specific manele,in orice raci de masina cu pretentii de mertan manele...bai frate ascultati ma unde vreti voi si lasati oamenii care nu le agreeaza sa poata merge linistiti pe strada si in localuri...
daca manelistii ar fi sufocati de muzica electronica(manelistii pot citi rock:D) in locurile prin care umbla cred ca ar fi fost un scandal monstru aici pe tema asta...

#62
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

 RaInInGmaN`, on Jun 18 2006, 10:03, said:

maneaua a aparut initial ca muzica de petrecere,nu stiu cine,cred ca gashka a inceput sa o comercializeze(nu mai retin exact).

cat despre ce ai de pierdut daca asculti manele...tu poate nu ai nimic de pierdut eu insa cand le ascult cu japca zilnic imi ies din fire...nu mai suport...dupa cum v'am povestit...la restaurant manele,la orice terasa manele,in orice bar sau discoteca fara specific manele,in orice raci de masina cu pretentii de mertan manele...bai frate ascultati ma unde vreti voi si lasati oamenii care nu le agreeaza sa poata merge linistiti pe strada si in localuri...
daca manelistii ar fi sufocati de muzica electronica(manelistii pot citi rock:D) in locurile prin care umbla cred ca ar fi fost un scandal monstru aici pe tema asta...

Eu nu prea am mai auzit manele pe unde ma duc....la manele de deranjeaza melodia sau cine o canta :P

#63
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003

 Sh0rty, on Jun 18 2006, 10:12, said:

Eu nu prea am mai auzit manele pe unde ma duc....la manele de deranjeaza melodia sau cine o canta :P
:w00t: nu ai auzit manele? cam in majoritatea discotecilor (si in toate alea de la tara), unele baruri, unor 'smecheri' cu dacia (care desi, uneori, sunt 10grade afara, stau cu geamul deschis si maneaua la maxim, eventual si mana-n geam).  Bine, ca la un local care se respecta, nu se vor auzi manele.
Mai e putin si aud manele si la radio.. :(

#64
jonny_cluj

jonny_cluj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 16.06.2006

 Sh0rty, on Jun 18 2006, 09:56, said:

La botezuri ,nunti etc..se baga muzica de petrecere care mie oricum nu`mi place :deadtongue:
Am auzit la nunti si botezuri melodii ce se aud pe posturi de radio cu manele
Dupa cum am spus si in postul meu nu neg ca ascult unele manele, dintr-o duzina s-ar putea sa gasesc cate una care sa imi placa si o ascult cu cea mai mare placere acelasi lucru fac si in cazul rock-ului a house-ului sau orice alt gen de muzica daca imi place melodia nuneaparat stilul in general o ascult
Si tin sa-ti dau dreptate cand te referi ca la nunti si botezuri e muzica de petrecere in sensul ca sunt ascultate manele ce treg mai mult catre muzica de petrecere.

#65
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

 jonny_cluj, on Jun 18 2006, 11:27, said:

Am auzit la nunti si botezuri melodii ce se aud pe posturi de radio cu manele
Dupa cum am spus si in postul meu nu neg ca ascult unele manele, dintr-o duzina s-ar putea sa gasesc cate una care sa imi placa si o ascult cu cea mai mare placere acelasi lucru fac si in cazul rock-ului a house-ului sau orice alt gen de muzica daca imi place melodia nuneaparat stilul in general o ascult
Si tin sa-ti dau dreptate cand te referi ca la nunti si botezuri e muzica de petrecere in sensul ca sunt ascultate manele ce treg mai mult catre muzica de petrecere.

Adik la nunti se canta LIVE,mie nu`mi plac :puke:

Sunt unii manelistii care canta bine astfel de muzica ex:Nicu Paleru

#66
RaInInGmaN`

RaInInGmaN`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 09.10.2005
"Eu nu prea am mai auzit manele pe unde ma duc....la manele de deranjeaza melodia sau cine o canta "
trebuie sa recunosc ca in ultima vreme nici eu nu am mai prea auzit chiar peste tot deoarece am procedat la achizitionarea unui mp3 player care acopera cat de cat poluarea fonica din afara castilor  :death:

#67
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
dar in multe locuri se aud manele..cel putin prin barurile din zona mea in fiecare canta melodia aia lu' Guta  "Pa ei...cu leii grei"(sau ceva de genu)

#68
jonny_cluj

jonny_cluj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 16.06.2006

 Andreas1, on Jun 18 2006, 22:57, said:

dar in multe locuri se aud manele..cel putin prin barurile din zona mea in fiecare canta melodia aia lu' Guta  "Pa ei...cu leii grei"(sau ceva de genu)
melodia aia e cat se poate de nasoala sincer iti spun nici mie nu-mi plac melodiile de genu ala Dar sa-ti dau un exemplu Ghita munteanu canta melodii pe care majoritatea le incadreaza la manele eu zic ca e ceva intre mane si muzica de petrecere lautareasca, daca vrei ia asculta niste melodii din repertoriul lui. Ala e genu de "manele " care imi plac nici de cum guta sau acm sau alte smiorcaieli

#69
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

 jonny_cluj, on Jun 18 2006, 23:15, said:

melodia aia e cat se poate de nasoala sincer iti spun nici mie nu-mi plac melodiile de genu ala Dar sa-ti dau un exemplu Ghita munteanu canta melodii pe care majoritatea le incadreaza la manele eu zic ca e ceva intre mane si muzica de petrecere lautareasca, daca vrei ia asculta niste melodii din repertoriul lui. Ala e genu de "manele " care imi plac nici de cum guta sau acm sau alte smiorcaieli

Denisa e buna?Daca ar fi toate manele in genul ei.....

#70
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
...s-ar inlocui videoclipurile cu filmele XXX :naughty:

#71
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Apropo, va anunt ca am tinut un chef care nu a avut nici o manea in playlist. Deci, se poate. :)

#72
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
traiasca chefurile lui AlexIP!!!!!!!!!!!!!!!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate