Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 

Unde sunt bancnotele de 200 si de 500 lei ?!

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#91
BrnGtd4TsERB

BrnGtd4TsERB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.03.2012
Niciodata, dar absolut niciodata, nu am primit la retaragerea din ATM, bancnote mai mari de 100 - chiar la retrageri de 3.000 la BRD sau 9.000 la ING. Este adevarat ca, de multe ori, fac eu mai multe retrageri, in loc de una singura, pentru a primi bancnote mai mici - de 10. Respectiv, in loc sa scot 300, fac 4 retrageri, 3 de 90 si 1 de 30. Scot astfel 3 bancnote de 50 si 15 de 10.  Eu simt nevoia cel mai des de marunt, si nu de bancnote mari.

    Referitor la bancnotele de 500, la momentul cand au aparut, era sa mor de foame in Oradea, cu 5 bancnote de 500 in portofel.
    Eram in deplasare si incercand sa cumpar ceva de mancare am fost refuzat de 3 ori. Primul vanzator mi-a spus ca "nu primim bani straini", al doilea vanzator m-a intrebat daca e o gluma ca-n bancul cu Bula cand a falsificat bancnote de 45 de lei dupa care le-a schimbat la piata cu altele de 15 si 30, iar in finalul apoteotic, ultimul mi-a spus ca nu are rest.

#92
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cand a trebuit sa fac plata de care vorbeam mai sus, am intrebat reprezentantul bancii de motivul pentru care nu exista in aparate bancnote cu valori mai mari de 100 lei. Mi-a spus ca unul din motive este "sa nu existe in bancomat valori mari care sa le faca tentante pentru hoti".

#93
2hot4you

2hot4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 15.02.2007
La ATM BT, am vazut mai mereu bancnote de 200 de lei.  De doua ori nu avea de 10 lei si a trebit sa scot 50.

#94
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

View Postpotae, on 23 ianuarie 2015 - 21:59, said:

Din acelasi motiv pentru care aia din 'occident' cheama politia daca scoti una de 500 de euro sa platesti la magazin...

aia sunt niste idioti.

#95
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 21.08.2008
Ar fi interesant să aflăm dacă acum sunt în uz mai multe  bancnote de 200 de lei decât acum 4 ani.

#96
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,737
  • Înscris: 15.06.2007

View Postramiz, on 06 august 2016 - 14:23, said:


aia sunt niste idioti.
Azi a venit la mine un cersetor.. cerea doi euro.. ma gandeam..  daca i-as fi dat o cupiura de 500 de euro.. lol.. sa mearga aurolacu' sa schimbe bancnota la Lidl..

Cele mai multe "eminesciene" le-am avut dupa botez.. cred ca vreo 7 sau 8,  imi parea si mie rau sa le reintroduc in circulatie. Alea cu blaga, aproape saptamanal imi trec prin mana.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate