Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Hotspot Blackberry Z10

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
MediaMaxRO

MediaMaxRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.12.2014
Salut,

    Cu o problema legata de hotspot-ul telefonului BlackBerry Z10 ma poate ajuta cineva? Apare eroare de configurare atunci cand se incearca salvarea configurarii hotspotului, cu alti provideri e ok, problema este numai cu internet Digi. Orice alte aplicatii implicite gen browserul original, push la e-mail functioneaza, numai cu hotspotul e problema.

#2
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Folosesti setarile recomandate de digi.mobil de pe site rds? Pentru numele punctelor de acces?
Eu am net de la digi.mobil si merge sa fac hotspot fara problema si sa si-l configurez.

Si ce vrei sa configurezi la hotspot parola sau ce poate faci ceva gresit.

#3
MediaMaxRO

MediaMaxRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.12.2014

View PostVladutzU2013, on 06 ianuarie 2015 - 21:01, said:

Folosesti setarile recomandate de digi.mobil de pe site rds? Pentru numele punctelor de acces?
Eu am net de la digi.mobil si merge sa fac hotspot fara problema si sa si-l configurez.

Si ce vrei sa configurezi la hotspot parola sau ce poate faci ceva gresit.

Stiu ca functioneaza hotspot in reteaua RDS dar iti functioneaza cu BlackBerry Z10? Este vorba de pasii default pe care ii urmezi atunci cand doresti activarea hotspotului.. pasi gen next next next. Cand se selecteaza la sfarsit Configure iar apoi Save, apare eroare, nu are nicio treaba cu parola setata, cu alti provideri din tara e ok.

#4
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,196
  • Înscris: 18.04.2008
Pe BB se setează diferit de Android!

Citisem pe internet că în unele state operatorii pot bloca HS-ul telefoanelor RIM.
Acum nu știu dacă și la noi se poate.

#5
MediaMaxRO

MediaMaxRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.12.2014

View PostKyKyKyKy, on 06 ianuarie 2015 - 21:22, said:

Pe BB se setează diferit de Android!

Pentru a clarifica: pasii pentru activare a serviciului hotspot pe Blackberry sunt simpli. Este un flux simplu de urmat din ce am vazut in tutoriale si, repet, folosind internet de la alti provideri este totul bine, functioneaza. De asemenea, internetul Digi functioneaza cu orice alta aplicatie mai putin hotspotul.

Intrebarea mea era daca este o problema generala sau daca este o setare suplimentara care trebuie facuta daca folosesti internet Digi.

#6
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,196
  • Înscris: 18.04.2008
Cel mai probabil, @DIGI_helper te poate ajuta cu asta.

#7
MediaMaxRO

MediaMaxRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.12.2014
M-am adresat si reprezentantilor RCS-RDS care se ocupa cu suport tehnic pentru internet mobil insa treaba este destul de confuza pentru ei in ceea ce priveste telefoanele BlackBerry, cu scuze din partea mea daca cineva se simte ofensat de asta.. probabil nu sunt foarte interesati in cazul in care produsul nu este comercializat de catre ei.

#8
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,196
  • Înscris: 18.04.2008
Un prieten american are un Z10 prin AT&T și am auzit că la ultima versiune de soft operatorul poate bloca accesul. Parcă la Z10 ar trebui să fie o opțiune unde scrie APN-ul pe care-l va folosi HS-ul. Când blochează, acea opțiune dispare și reapare doar dacă scoate SIM-ul.
Nu știu dacă tipul are FW-ul personalizat de cei de la AT&T

#9
MediaMaxRO

MediaMaxRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 26.12.2014

View PostKyKyKyKy, on 06 ianuarie 2015 - 21:37, said:

Un prieten american are un Z10 prin AT&T și am auzit că la ultima versiune de soft operatorul poate bloca accesul. Parcă la Z10 ar trebui să fie o opțiune unde scrie APN-ul pe care-l va folosi HS-ul. Când blochează, acea opțiune dispare și reapare doar dacă scoate SIM-ul.
Nu știu dacă tipul are FW-ul personalizat de cei de la AT&T

Mersi pentru raspuns.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate