Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Galaxy S6 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
10319 replies to this topic

#9595
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
Stie cineva despre u[pdate-ul la 7 ptr s6 de firmware orange, chiar sunt nesimtiti de acum.

#9596
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,437
  • Înscris: 20.11.2010
Pare-se că nu mai vine.

#9597
Razvyyy84

Razvyyy84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 26.01.2014
salutare. stie cineva cat costa inlocuirea displayului? am o fina crapatura pe display si as vrea sa-l schimb desi nu ma incurca cu nimic si nici vizual nu se observa tare

#9598
viovasy

viovasy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 24.07.2009
Salutare. Cand vreau sa trimit un mesaj la numar scurt imi apare eroarea "procesul com.android.phone s-a oprit". Am vorbit cu operatorul de telefonie mobilă si au spus că nu e de la ei.

#9599
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,437
  • Înscris: 20.11.2010
Dă clear data din settings - apps la aplicațiile Phone și Message. Fă un backup la mesaje înainte de operațiune, altfel le vei pierde.

#9600
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,437
  • Înscris: 20.11.2010
Foarte bun update-ul primit ieri. Observ că telefonul e o idee mai fluent plus că bateria ține mult mai bine (a se observa că a fost folosit non-stop din momentul scoaterii de la încărcat).
Poate e bine de menționat faptul că am făcut și calibrarea de baterie cu codul menționat cu câteva postări mai devreme. Încărcat 100%, executat codul, lăsat să se descarce până la închidere, încărcat iar până la 100%. Înainte să aplic codul, după ce ajungea la 10%, bateria scădea foarte rapid. Acum e foarte ok. Cu aia 10% mai scot aproape o oră de SOT.
Attached File  Screenshot_20170707-131319.png   98.06K   60 downloadsAttached File  Screenshot_20170707-131313.png   87.22K   57 downloads

#9601
olyghinea

olyghinea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 19.02.2015
Salut.Am.si eu o problema cu s6-le meu.Mi-a cazut din mana si in urma socului se aprinde mai greu ecranul.Am fost la.un service si mi-au zis ca trebuie schimbat displayul si ca ma va costa 500 de lei.A avut cineva vreo experienta de acest gen?Nu prea imi vine sa cred ca e displayul deoarece functioneaza absolut normal,singura problema e ca nu se aprinde din prima ecranul cand il deblochez.Cateodata se aprinde,cateodata trebuie sa insist de 4,5 ori chiar.Dar functioneaza ok.Si acum scriu de pe telefon.Toata treaba e ca e putin frustranta intarzierea cu care se aprinde.

#9602
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010

View Postcypryan1, on 06 iulie 2017 - 20:50, said:

Stie cineva despre u[pdate-ul la 7 ptr s6 de firmware orange, chiar sunt nesimtiti de acum.

de ce? ai vreun contract cu ei sa-ti dea andorid 7 ? scrie pe cutia telefonuului android 6,ai primit ceea ce ai platit.

#9603
Razvyyy84

Razvyyy84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 26.01.2014
esti pe langa

#9604
bogdan109

bogdan109

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 21.02.2007

View PostHondarul_21, on 09 iulie 2017 - 15:02, said:


de ce? ai vreun contract cu ei sa-ti dea andorid 7 ? scrie pe cutia telefonuului android 6,ai primit ceea ce ai platit.
Eu cred ca tu ai o problema in general ;) :) . Omul a spus si el ce gandeste (eu cred la fel). Da, am cumparat telefonul de la Orange dar daca Samsung au dat in Romania update-ul la 7, pe toate CSC-urile, ei de ce nu o fac? Stiu bine ce vorbesc deoarece am discutat, cand aveam S5+, cu suportul Samsung Romania si ei m-au trimis la Orange. Pe de alta parte suportul Orange m-a trimis la Samsung. Pe cine sa dam vina? Daca tot scrii o parere, macar fa-o corect si la obiect!

#9605
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009
Ce firmware recomandați (altul decât ROM)?

Iarăși figuri cu sunetul (Media) și 'Unable to play during call' deși nu sunt în apel.
Am încercat cu sau fără root, cu sau fără anumite aplicații;
Cu SEE, ROM diferite versiuni;
Același rezultat.

Problema apare aleator, din senin;
În rest merge impecabil.

Dacă și cu alt firmware face la fel, vând telefonul.

Edited by mihaipopm8, 09 July 2017 - 17:45.


#9606
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014

View PostHondarul_21, on 09 iulie 2017 - 15:02, said:

de ce? ai vreun contract cu ei sa-ti dea andorid 7 ? scrie pe cutia telefonuului android 6,ai primit ceea ce ai platit.
Esti batut in cap omule, asa dupa cum au zis baieti mai sus ....altii au primit de mult, normal ca pot sa ma iau de ei, daca imi bag alt firmware numai pot beneficia de functia apel wifi etc, o a doua chestie samsung si-a facut treaba dar nenororcitii de la orange ii doare la basca, o a treia chestie e ca daca imi fac eu update la 7 si se intampla ceva cu telefonu si-mi da knox-0ul peste cap...eu numai pot beneficia de garantie ..asta e ptr interesul tau, iarasi ptr interesul tau .....pe cutie nu scrie de android 6 ci doar cu android, ce-i de la samsung au scos firmware 7 ptr telefonul meu dar orange ma tine prizonier cu softul lor .

Edited by cypryan1, 09 July 2017 - 20:55.


#9607
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,850
  • Înscris: 07.09.2007
Nu se specifica nicaieri ca sunt obligati sa actualizeze sistemele de operare la telefoane. Ba chiar ei afirmau undeva in sectiunea de suport ca nu se recomanda actualizarea de soft acasa ci intr-un service specializat.

#9608
bogdan109

bogdan109

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 21.02.2007

View Postpunktnet, on 10 iulie 2017 - 07:04, said:

Nu se specifica nicaieri ca sunt obligati sa actualizeze sistemele de operare la telefoane. Ba chiar ei afirmau undeva in sectiunea de suport ca nu se recomanda actualizarea de soft acasa ci intr-un service specializat.
Ei stiu mai bine cum se face. Al meu S5+ l-am cumparat de la ei cu 5.0.2 si la reinitializare cu Kies a revenit la 4.4.4. I-am intrebat si mi-au spus ca Samsung sunt responsabili :) :) ! Cunosc foarte bine totul :) :)!

Edited by bogdan109, 10 July 2017 - 07:11.


#9609
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009
Am pus NEE;
Să văd cum se comportă acum.

#9610
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014

View Postpunktnet, on 10 iulie 2017 - 07:04, said:

Nu se specifica nicaieri ca sunt obligati sa actualizeze sistemele de operare la telefoane. Ba chiar ei afirmau undeva in sectiunea de suport ca nu se recomanda actualizarea de soft acasa ci intr-un service specializat.
Eu nu am spus ca sunt obligati ci doar sa sunt nesimtiti ca nu le pasa de clientii lor ,  nu inteleg care e problema voastra ca eu astept de la orange sa-si faca treaba asa cum si-o fac aia de la vodafone , .....cred ca ce-i de la orange romania e singurul operator care nu au facut acest update..si asta ca nu vor si ca sunt nesimtiti

#9611
krashy22

krashy22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 25.09.2013
Orange la nivel global încă nu a lansat update-ul pt s6

#9612
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009
Oare din ce cauză?

Să fie niște incompatibilități cu serviciile lor?
Eu bănuiesc că asta ar fi problema.

Edited by mihaipopm8, 10 July 2017 - 17:04.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate