Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 

Haine comode pentru dormit? Materiale care "respira"

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
ContOficial

ContOficial

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.12.2014
Acum ceva timp am deschis: http://forum.softped...6#entry16444198
Un subiect cat se poate de logic, am avut inchiriat un restaurant, am primit invitatie pe care nu era trecuta ora, doar partea "invitatie, nume si masa".
Cum nu am mai facut revelioane in oras, nu stiam la ce ora se strange populatia, am zis sa intreb pe internet(Pe cei care au facut revelionul la restaurant) cam pe la ce ora se strang la restaurant.

Cumva subiectul a fost vazut FUN, motiv pentru care nici nu am mai intervenit in el, dar nu mi-a parut ceva amuzant, mai penibil era sa ma duc la 6 acolo, sa constat ca majoritatea au inceput sa apara dupa 21:30(in caz ca mai este careva curios cam pe la ce ora se duce la restaurant).

Am mai fost invitat la cununie - Scria frumos la ce ora este cununia.
Am mai fost invitat la restaurant(nunta): Acolo scria ora de incepere 19:45.

Imi imaginez ca erau frumos de explicat toate astea, dar daca nu am avut chef sa intretin vreun scandal? Seara de Revelion, eram pe picior de plecare, ce rost avea sa stau de cearta.


Acum intreb ceva NORMAL, ceva despre care gasesc sute de rezultate in google, dar si probleme: Rezultatele se bat cap in cap, asa ca intreb pe forum, iara? Daca cumva pare intrebarea naiva si CUMVA ciudata? Ce este mai rau? Sa dorm in haine incomode? Sau sa intreb frumos pe internet?

Am fost la Hypermarket si am luat pijamale, 2 la numar, dragute, nu prea ieftine ca pret, am ajuns acasa si am avut surpriza neplacuta sa observ ca nu sunt comode, sunt aspre, fibra sintetica din ele da o senzatie neplacuta pe corp, nu pot sa dorm in ele.
Concluzia? Intreb pe internet cam ce astea trebuie sa cumpar, inainte sa mai cheltuiesc alte sume aiurea.


Nu imi pare subiect de trolat, nici fun, doar sunt curios ce haine sa caut pentru dormit.

Edited by ContOficial, 02 January 2015 - 09:29.


#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,888
  • Înscris: 25.01.2007
Probeaza in magazin. In carrefour e si mai bine ca au si paturi.
Presimt ca tot la fun ajunge....

#3
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
Sa-mi cumpar pijamale? Niciodata!

Dorm in hainele "de zi" care s-au uzat putin. Oricum tricourile dupa ce se uzeaza sunt mult mai moi decat pijamalele noi. Oricum eu folosesc doar haine de bumbac, inclusiv la pantaloni.

In plus de asta pot sa fiu la moda chiar si atunci cand dorm, ceea ce-i un mare plus Posted Image

#4
ContOficial

ContOficial

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.12.2014

 slai, on 02 ianuarie 2015 - 09:33, said:

Probeaza in magazin. In carrefour e si mai bine ca au si paturi.
Nu este de ras, poti proba in magazin, doar ca pe loc? Nu prea iti dai seama de mare lucru.
- Acum sa zicem ca stiu sa recunosc modelul cumparat, adica materialul din el, evit modelul asta, dar ce sa caut?

Am pijamale luate cu 25 de lei(setul) dintr-un targ comercial - Am fost multumit de ele, comode pe corp, calduroase, respira.
Am izmene luate cu 20 de lei(setul) dintr-un complex comercial - Am fost multumit, comode, vatuite.

#5
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Material , in sau bumbac . Strabunicii nostri dormeau in camasi de noapte . Erau utile , la toate "operatiunile" care se fac in pat ! Somn , sex , etc .

#6
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012

 ContOficial, on 02 ianuarie 2015 - 09:24, said:

Acum intreb ceva NORMAL, ceva despre care gasesc sute de rezultate in google, dar si probleme: Rezultatele se bat cap in cap, asa ca intreb pe forum, iara? Daca cumva pare intrebarea naiva si CUMVA ciudata? Ce este mai rau? Sa dorm in haine incomode? Sau sa intreb frumos pe internet?

Am fost la Hypermarket si am luat pijamale, 2 la numar, dragute, nu prea ieftine ca pret, am ajuns acasa si am avut surpriza neplacuta sa observ ca nu sunt comode, sunt aspre, fibra sintetica din ele da o senzatie neplacuta pe corp, nu pot sa dorm in ele.
Concluzia? Intreb pe internet cam ce astea trebuie sa cumpar, inainte sa mai cheltuiesc alte sume aiurea.


Nu imi pare subiect de trolat, nici fun, doar sunt curios ce haine sa caut pentru dormit.
Referitor la informatiile obtinute la o cautare pe internet, acestea sunt la fel de relevante ca si cele obtinute de pe forum (care, apropo, este cam acelasi lucru ca si "internetul" dar la o scara mai mica), unele vor avea relevanta si legatura cu subiectul iar altele vor fi total pe langa. Depinde te tine sa sortezi graul de neghina.
Cat despre pijamale, e la fel ca si cu celelalte haine pe care le porti zi de zi, sa aiba o croiala cat mai comoda si adaptata situatiei in care le folosesti, sa fie din materiale naturale, etc.
Nu vreau sa fiu malitios dar daca ai gasi la magazin pijamale din urzici vii, le-ai cumpara? Trebuie sa treci totul prin filtru gandirii tale...

Edited by wasteyard, 02 January 2015 - 09:44.


#7
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

 ContOficial, on 02 ianuarie 2015 - 09:24, said:

Am fost la Hypermarket si am luat pijamale, 2 la numar, dragute, nu prea ieftine ca pret, am ajuns acasa si am avut surpriza neplacuta sa observ ca nu sunt comode, sunt aspre, fibra sintetica din ele da o senzatie neplacuta pe corp, nu pot sa dorm in ele.
Concluzia?
Iti spun eu concluzia . Poate ca nici nu raspundeam , dar mai departe de pijamale , este conceptia asta gresita , sa ma exprim cit de cit decent , ca la hiper... gasesti de dracul ghem . Fals .
Anumite " hante " le gasesti mai bune , mai ieftine , in piete la tarabe sau mici magazine . Preturi ok , posibilitatea de schimb de cite ori vrei ...
Singurul dezavantaj  este lipsa firmei si imposibilitatea sa vorbesti pe feisbuc ce pijama tare ti-ai luat .
In piete gasesti treninguri subtiri din bumbac sau pijamale tip trening , materiale usoare , fara cusaturi grele si intarite , fara adausuri de brizbrizuri ...

#8
ContOficial

ContOficial

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.12.2014

 Mar-zZz, on 02 ianuarie 2015 - 09:40, said:

Sa-mi cumpar pijamale? Niciodata!

Dorm in hainele "de zi" care s-au uzat putin. Oricum tricourile dupa ce se uzeaza sunt mult mai moi decat pijamalele noi. Oricum eu folosesc doar haine de bumbac, inclusiv la pantaloni.=
Si eu folosesc la somn tricourile vechi, zic de cele care sunt din bumbac. In tricouri sport(sintetice) nu pot sa dorm, se simt incomode pe corp.
Tot asa nu pot sa dorm in pantalon de trening din material sintetic, iarna nu reusesc sa ma incalzesc in ei, vara transpir, nu respira piciorul.

 tidicristi, on 02 ianuarie 2015 - 09:41, said:

Material , in sau bumbac . Strabunicii nostri dormeau in camasi de noapte . Erau utile , la toate "operatiunile" care se fac in pat ! Somn , sex , etc .
Stiu de ele, am vazut si la vanzare, doar ca nu am asa de cald in casa.
Asa cunosc care stau in capot de baie, iara? Mie nu imi pare prea comod, dar nici nu discut gusturile omului.

 wasteyard, on 02 ianuarie 2015 - 09:41, said:

Referitor la informatiile obtinute la o cautare pe internet, acestea sunt la fel de relevante ca si cele obtinute de pe forum (care, apropo, este cam acelasi lucru ca si "internetul" dar la o scara mai mica), unele vor avea relevanta si legatura cu subiectul iar altele vor fi total pe langa. Depinde te tine sa sortezi graul de neghina.
Cat despre pijamale, e la fel ca si cu celelalte haine pe care le porti zi de zi, sa aiba o croiala cat mai comoda si adaptata situatiei in care le folosesti, sa fie din materiale naturale, etc
Sa dau exemplu:
Eu am cumparat pijamale in genul asta [ http://www.miru-shop.ro/pics/mediu/40_30_prd.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Am constat ca sunt aspre, sunt incomode, la gat au guler lucios foarte neplacut, ele in sine sunt neplacute pe corp.
Ps: Am luat pijamale care seamana cu cele luate de mine, nu sunt chiar astea din poza, nici de la firma asta, doar modelul.

Am pijamale asa:[ http://haine-barbati.buticul.ro/product_images/12/22/haine_de_firma_pijama-din-catifea_24562.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Sunt comode, sunt vatuite pe interior, iarna se simt calduroase, vara nu transpir in ele.
ETC..

#9
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,588
  • Înscris: 30.10.2003
Eu sunt sigur ca exista pijamale foarte confortabile si cu material de calitate, insa nu trebuie cautate in supermarket-uri. Sunt producatori autohtoni, trebuie doar cautati in oras sau pe net.

Daca chiar nu esti multumit, cumpara material si du-te la croitor, iti face ala pijamaua cum vrei tu.

#10
ContOficial

ContOficial

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.12.2014

 maximg, on 02 ianuarie 2015 - 09:42, said:

Iti spun eu concluzia . Poate ca nici nu raspundeam , dar mai departe de pijamale , este conceptia asta gresita , sa ma exprim cit de cit decent , ca la hiper... gasesti de dracul ghem . Fals .
Anumite " hante " le gasesti mai bune , mai ieftine , in piete la tarabe sau mici magazine . Preturi ok , posibilitatea de schimb de cite ori vrei ...
Singurul dezavantaj  este lipsa firmei si imposibilitatea sa vorbesti pe feisbuc ce pijama tare ti-ai luat .
In piete gasesti treninguri subtiri din bumbac sau pijamale tip trening , materiale usoare , fara cusaturi grele si intarite , fara adausuri de brizbrizuri ...
Cam asta am constat si eu, am dat 20 de lei pe izmene, am fost foarte multumit, am cumparat pijamalele astea scumpe si constat ca sunt incomode.
Asta faceam acum, cautam pe google programul unui targ comercial, pijamalele astea ajung la tara daca nu se "lasa", am citit pe "google" ca dupa prima spalare s-ar mai lasa, sa bag ceva cocolino, balsam de haine.

Am si un trening de bumbac, foarte bun, dorm el, chiar a fost mai ieftin ca pijamalele astea...

Edited by ContOficial, 02 January 2015 - 09:59.


#11
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007
Personal am incalzire in casa, dorm in chiloti si in tricou, ma invelesc cu o patura subtire atat vara cat si iarna. "Pijamalele" au farmec daca le imbraca femeia si sunt sexi.

#12
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011
eu ma uit mereu sa fie 100% bumbac si masura 40 (asta inseamna cu o masura mai mari decat hainele pe care le port in oras)

#13
wasteyard

wasteyard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 14.11.2012
Se pare ca userul Slai avea dreptate, facem ce facem si tot la fun ajungem...
Capot de baie? ai multi prieteni, barbati, care folosesc piesa asta de imbracaminte?
Pe de alta parte, ce mama ma-sii, banuiesc ca ai o varsta, pana acum cred ca ai avut ocazia sa dormi imbracat incepand cu costumul de nastere si terminand cu costumul de ski, tu ce concluzie ai tras, in care te-ai simtit mai in largul tau?

#14
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

 casablanca1000, on 02 ianuarie 2015 - 10:00, said:

eu ma uit mereu sa fie 100% bumbac si masura 40

:D Esti scund?

#15
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011

 edy_wheazel, on 02 ianuarie 2015 - 09:59, said:

Personal am incalzire in casa, dorm in chiloti si in tricou, ma invelesc cu o patura subtire atat vara cat si iarna. "Pijamalele" au farmec daca le imbraca femeia si sunt sexi.

Meh, alea sexy sunt doar ca sa le porti 5 minute pana impresionezi barbatu', apoi le arunci de pe tine si nu le mai imbraci tot restul noptii ca sunt incomode ale draq cu toate brizbriz-urile lor aspre

#16
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 ContOficial, on 02 ianuarie 2015 - 09:24, said:

Acum ceva timp am deschis: http://forum.softped...6#entry16444198
Un subiect cat se poate de logic, am avut inchiriat un restaurant, am primit invitatie pe care nu era trecuta ora, doar partea "invitatie, nume si masa".
Cum nu am mai facut revelioane in oras, nu stiam la ce ora se strange populatia, am zis sa intreb pe internet(Pe cei care au facut revelionul la restaurant) cam pe la ce ora se strang la restaurant.

Cumva subiectul a fost vazut FUN, motiv pentru care nici nu am mai intervenit in el, dar nu mi-a parut ceva amuzant, mai penibil era sa ma duc la 6 acolo, sa constat ca majoritatea au inceput sa apara dupa 21:30(in caz ca mai este careva curios cam pe la ce ora se duce la restaurant).

Am mai fost invitat la cununie - Scria frumos la ce ora este cununia.
Am mai fost invitat la restaurant(nunta): Acolo scria ora de incepere 19:45.

Imi imaginez ca erau frumos de explicat toate astea, dar daca nu am avut chef sa intretin vreun scandal? Seara de Revelion, eram pe picior de plecare, ce rost avea sa stau de cearta.


Acum intreb ceva NORMAL, ceva despre care gasesc sute de rezultate in google, dar si probleme: Rezultatele se bat cap in cap, asa ca intreb pe forum, iara? Daca cumva pare intrebarea naiva si CUMVA ciudata? Ce este mai rau? Sa dorm in haine incomode? Sau sa intreb frumos pe internet?

Am fost la Hypermarket si am luat pijamale, 2 la numar, dragute, nu prea ieftine ca pret, am ajuns acasa si am avut surpriza neplacuta sa observ ca nu sunt comode, sunt aspre, fibra sintetica din ele da o senzatie neplacuta pe corp, nu pot sa dorm in ele.
Concluzia? Intreb pe internet cam ce astea trebuie sa cumpar, inainte sa mai cheltuiesc alte sume aiurea.


Nu imi pare subiect de trolat, nici fun, doar sunt curios ce haine sa caut pentru dormit.
inca n-ai depasit varsta la care iti cumpara parintii chiloti, sosete si pijamale?
asta e subiect normal.
indicatii despre material gasesti pe eticheta.
de asemenea, in 100% din hypermarketuri poti face retur daca nu esti multumit, daca pastrezi bonul si nu rupi eticheta. (ca si in 99% din magazinele ce vand imbracaminte de orice fel)
acum mai explica-ne cum e asta subiect serios...

#17
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011

 edy_wheazel, on 02 ianuarie 2015 - 10:02, said:


Posted Image Esti scund?

haha, sunt femeie, de-aia port 40

#18
ContOficial

ContOficial

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.12.2014

 Bursul, on 02 ianuarie 2015 - 09:57, said:

Eu sunt sigur ca exista pijamale foarte confortabile si cu material de calitate, insa nu trebuie cautate in supermarket-uri. Sunt producatori autohtoni, trebuie doar cautati in oras sau pe net.

Daca chiar nu esti multumit, cumpara material si du-te la croitor, iti face ala pijamaua cum vrei tu.
Eram in supermarket, mi-au placut? Ce pot zice mai mult? Nu m-am asteptat sa dau de asemenea pijamale, asemenea material, chiar ma gandeam ca este calitate mai buna, din fericire gasisem la oferta ce cumparam, aveam o suma pe plus si am zis sa cumpar si eu ceva dragut, ca tot este perioada sa iti cumperi un cadou, am zis sa iau ceva util pentru casa, pijamale.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate