Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

O mama isi intretine 5 fete premiante dintr-un salariu de 300 de lei

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#19
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
Tocmai, ca nu am invatat! Poate ma ajuti tu.

#20
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013
Asa, si?
Cine a pus-o sa faca o satra de copii? Daca avea numa unu nu murea de foame in halu asta.

#21
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Postonisoru, on 01 ianuarie 2015 - 19:19, said:

Tocmai, ca nu am invatat! Poate ma ajuti tu.

Am facut-o deja.  :)

View Postcristi_71, on 01 ianuarie 2015 - 19:17, said:

A facut 5 fete, alea la randul lor vor face si ele precum ma-sa, mi-e si groaza sa ma gandesc.



Asta ramane de vazut, dar dupa experienta traita de mici copii cred ca vor incerca sa isi faca o viata cat mai buna.

#22
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014

cu siguranta vor incerca


si fiind fete, au mai multe optiuni....


Edited by Byblos4, 01 January 2015 - 19:28.


#23
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
Nu ai inteles nimic. Nici nu ma mira! Stiri lacrimogene, nimic mai mult! Deja , televiziunile merg pe principiul "Crede si nu cerceta", la o citire superficiala (ca si la ascultare neatenta), esentialul scapa. As vrea sa merg la scolala a doua zi de Craciun!

#24
tiopedi

tiopedi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 21.11.2014

View Postchaosss, on 01 ianuarie 2015 - 19:25, said:

Asta ramane de vazut, dar dupa experienta traita de mici copii cred ca vor incerca sa isi faca o viata cat mai buna.
Vor incerca, nu zic ba .
Dar sansele sa realizeze acest lucru sunt sub  0.00002 % .
Copii " premianti " ? Esti sigur ca jurnalistii de succes nu au inventat aceasta situatie ?
Poate intradevar acesti copii sunt o idee mai ' rasariti " sunt un pic mai precoce decat leatul lor .
Faptul ca au obtinut in momentul de fata un anumit avans educational fata de colegii lor nu inseamna absolut nimic .
Poti sa-ti gasesc milioane de exemple de copii care la " gradi " stiau o gramada de poezii , iar acum , la maturitate nu sunt in stare sa plateasca facturile curente .

#25
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
E mai usor sa arunci cu piatra decat sa ajuti.
V-ati gasit toti judecatorii sa luati viata femeii la puricat...

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cine doreste sa ajute o face in liniste si anonim. De regula, cu toate ca sunt un om milos, nu incurajez cersetoria....in orice forma de manifestare (semafor/online/ din usa in usa)

#27
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
@ diana
Iti mai aduci aminte de dictonul dupa care ar fi trebuit sa ne conducem in comunismul dezvoltat?
"De la fiecare dupa posibilitati, fiecaruia dupa necesitati"
Se pare ca unii au posibilitati mai limitate,asaaaa....

Edited by myshyk, 01 January 2015 - 19:54.


#28
tiopedi

tiopedi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 21.11.2014

View Post-Diana-, on 01 ianuarie 2015 - 19:44, said:

E mai usor sa arunci cu piatra decat sa ajuti.
V-ati gasit toti judecatorii sa luati viata femeii la puricat...
Nu judecam pe nimeni .
Jurnalistii , ei sunt singurii vinovati .
Vor sa manance sarmale si inventeaza subiecte , eroi nationali , elervi premianti , femei fara noroc .
Priveste oriunde in jurul tau si vei vedea cazuri asemanatoare . Poate chiar mai dramatice .
In numele democratiei , al libertatii presei si al " cuvantului " jurnalistii lu"peste prajit fac bani , multi bani .

Edited by tiopedi, 01 January 2015 - 19:55.


#29
Vympel

Vympel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,939
  • Înscris: 12.08.2014
Minorii luati in grija statului si ,,iepuroaica'' inconstienta condamnata pentru rele tratamente aplicate minorilor, de la 5 ani in sus, asa ca luare aminte.

#30
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
.

Edited by myshyk, 01 January 2015 - 19:54.


#31
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012

View PostVympel, on 01 ianuarie 2015 - 19:53, said:

Minorii luati in grija statului si ,,iepuroaica'' inconstienta condamnata pentru rele tratamente aplicate minorilor, de la 5 ani in sus, asa ca luare aminte.

Si la orfelinat o sa fie lapte si miere, probabil mult mai bine ca in familie.

Edited by eStev, 01 January 2015 - 19:55.


#32
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Nu mai am nimic de zis, jucati-va voi de-a Dumnezeu. Nici ala nu judeca precum voi....
Mai uitati-va in oglinda inainte de a arunca cu piatra, insa.
Rugati-va sa nu se intoarca vreodata soarta...poti sa mori de foame si sa ajungi pe drumuri si cu 5 copii si cu 1 si fara vreunul.

#33
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Posttiopedi, on 01 ianuarie 2015 - 19:36, said:

Vor incerca, nu zic ba .
Dar sansele sa realizeze acest lucru sunt sub  0.00002 % .
Copii " premianti " ? Esti sigur ca jurnalistii de succes nu au inventat aceasta situatie ?
Poate intradevar acesti copii sunt o idee mai ' rasariti " sunt un pic mai precoce decat leatul lor .
Faptul ca au obtinut in momentul de fata un anumit avans educational fata de colegii lor nu inseamna absolut nimic .
Poti sa-ti gasesc milioane de exemple de copii care la " gradi " stiau o gramada de poezii , iar acum , la maturitate nu sunt in stare sa plateasca facturile curente .

Cazuri si cazuri. Pot sa isi depaseasca conditia, dar in acelasi timp pot sa traiasca in acelasi mod ca si parintii. Ramane de vazut.

#34
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
E si vina femeii ca a facut cinci copii. Adica daca esti sarac, copii iti mai trebuie? Nu e destul ca esti tu sarac, mai tragi si pe altii dupa tine? Bun, daca tot a facut acesti copii, de ce nu a incercat sa faca ceva si cu viata ei, sa castige mai bine. Eu nu cred in ideea aia: eu vreau, dar e de vina nu stiu cine (eu in nici un caz) si nu imi gasesc de munca, Daca VREI, SE POATE. Pana atunci, sa ne complacem sanatosi si sa umilim si batjocorim niste copii, doar asa, ca avem cinci.

Copii aia nu au nici o vina ca mama lor nu are bani. Trebuie sa munceasca, iar cand vor fi mari sa fie ei mai bogati ca mama lor, si sa o ajute. E tot ce pot face, din pacate.

P.S.: Cand eram mic, ii reprosam mamei mele ca eu nu am acasa calculator. Toti colgii mei aveau. Iar mie imi era ciuda. Si cand mi-a luat, l-am stricat a doua zi. Sapte ani am stat fara, Si da, ca nu aveam calculator acasa, ma consideram sarac.

#35
Vympel

Vympel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,939
  • Înscris: 12.08.2014
La 1-2 copii hai, treaca mearga, sa fie ajutata, dar aici vorbim de 5 ... CINCI copii.

[ http://s28.postimg.org/63vjzikxp/may_i_help_you_e1352808225720.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si cu poza asta cred ca se poate inchide topicul.

#36
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Postmiki07, on 01 ianuarie 2015 - 20:08, said:

E si vina femeii ca a facut cinci copii. Adica daca esti sarac, copii iti mai trebuie?

Din ce inteleg i-a facut cu acelasi barbat, probabil gandindu-se ca va sta si el in familie. E doar vina ei si a lui deloc ?

Quote

Copii aia nu au nici o vina ca mama lor nu are bani. Trebuie sa munceasca, iar cand vor fi mari sa fie ei mai bogati ca mama lor, si sa o ajute. E tot ce pot face, din pacate.
Vezi ca munceste, ia si urmareste filmuletul.

Edited by chaosss, 01 January 2015 - 20:16.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate