Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

A fost sau nu asasinata Mihaela Runceanu la ordinul Securitatii?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
58 replies to this topic

#19
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,501
  • Înscris: 13.10.2010
Maine-poimaine nici Madalina Manole nu a baut otrava de buna voie....ci a fost hipnotizata de, insusi, duhul lui Ceausescu! Posted Image

#20
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
ai sa razi dar Madalina Manole a fost o victima a noastra, a tuturor....tipa era o carierista dispusa sa faca orice pentru ascensiunea ei, cand a vazut ca majoritatea romanilor prefera dejectiile mediatice s-a simtit probabil data la o parte si intr-un moment depresiv a recurs la un gest nesabuit...
desi nu se ridica la nivelul Mihaelei Runceanu sau a altor interprete consacrate era totusi talentata trebuie sa recunoastem, probabil generatia de astazi nu mai face deosebirea intre mizerie si talent

#21
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

View PostValmont43, on 20 decembrie 2014 - 12:21, said:

Povestea cu acel pusti de 21 de ani care pt.un videocasetofon si un tv color a strangulat-o cu un cablu de telefon dupa care i-a dat foc nu tine, e prea cusuta cu ata povestea lui mai ales ca artista il cunostea de 1 an de zile pe respectivul individ.
S-au comis omoruri si pentru sume infime. In 89, un video si un televizor color erau foarte valoroase. Plus ca poate i-a mai luat si altele, inclusiv bani, dar nu s-a aflat. Respectivul avea nevoie de bani. Normal ca s-a gandit in primul si in primul rand la cunoscuti.  Era familiarizat cu apartamentul ei, ii stia rutina, ii castigase increderea. Sa fi jefuit un strain i-ar fi fost mult mai greu. A asteptat doar momentul prielnic.

#22
pecarare

pecarare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 27.07.2014
De Marin Preda ce ziceti? Sau Nicolae Labis?

#23
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Labis a fost asasinat(imbatat si aruncat sub rotile tramvaiului)
Asasinatul politic a fost un hobby al Securitatii in acele vreme tulburi

View PostThair, on 20 decembrie 2014 - 18:50, said:

S-au comis omoruri si pentru sume infime. In 89, un video si un televizor color erau foarte valoroase. Plus ca poate i-a mai luat si altele, inclusiv bani, dar nu s-a aflat. Respectivul avea nevoie de bani. Normal ca s-a gandit in primul si in primul rand la cunoscuti.  Era familiarizat cu apartamentul ei, ii stia rutina, ii castigase increderea. Sa fi jefuit un strain i-ar fi fost mult mai greu. A asteptat doar momentul prielnic.
stiu ce preturi aveau, un videocasetofon costa cat o Dacie insa tot nu se leaga ceva...
individul era un obisnuit al casei, prin urmare putea s-o adoarma/drogheze dupa care sa-i fure tot, ulterior putea sa spuna ca el nu era prezent in casa in momentul jafului, hai sa fim seriosi...nu sufar de scenarita dar prea e abominabila crima pt.un jaf mai ales din partea unui cunoscut

Edited by Valmont43, 20 December 2014 - 19:04.


#24
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

View PostValmont43, on 20 decembrie 2014 - 19:02, said:

individul era un obisnuit al casei, prin urmare putea s-o adoarma/drogheze dupa care sa-i fure tot, ulterior putea sa spuna ca el nu era prezent in casa in momentul jafului, hai sa fim seriosi...nu sufar de scenarita dar prea e abominabila crima pt.un jaf mai ales din partea unui cunoscut
Dupa ce s-ar fi trezit si ar fi vazut ca-i lipseste una-alta de prin casa, nu l-ar fi reclamat?! A omorat-o fiindca a socotit ca-i metoda cea mai sigura.

Edited by Thair, 20 December 2014 - 19:21.


#25
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostThair, on 20 decembrie 2014 - 19:12, said:

Dupa ce s-ar fi trezit si ar fi vazut ca-i lipseste una-alta de prin casa nu l-ar fi reclamat?! A omorat-o fiindca a socotit ca-i metoda cea mai sigura.
cat de retardat putea fi mai ales ca si cunoscut al interpretei sa creada ca n-ar fi fost prins???

#26
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

View PostValmont43, on 20 decembrie 2014 - 19:15, said:

cat de retardat putea fi mai ales ca si cunoscut al interpretei sa creada ca n-ar fi fost prins???
Atat de retardat cat sunt toti cei care sunt prinsi.
Omorand-o avea mult mai multe sanse decat sa o adoarma/drogheze. Ca doar nu-si pierdea memoria.

Edited by Thair, 20 December 2014 - 19:23.


#27
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostThair, on 20 decembrie 2014 - 19:18, said:

Atat de retardat cat sunt toti cei care sunt prinsi.
Omorand-o avea mult mai multe sanse decat sa o adoarma/drogheze.
Nu tine explicatia asta oricat ar parea pentru unii "fireasca"
Pe scurt faptele s-au petrecut asa: cand el a ajuns la locuinta artistei acolo era prezenta si o alta cunostinta a artistei dupa care a plecat lasandu-i singuri pe cei doi, doar daca individul respectiv n-avea IQ-ul unei muste ar fi crezut ca poate scapa in fata atator evidente si martori

#28
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

View PostValmont43, on 20 decembrie 2014 - 19:33, said:

Nu tine explicatia asta oricat ar parea pentru unii "fireasca"
Pe scurt faptele s-au petrecut asa: cand el a ajuns la locuinta artistei acolo era prezenta si o alta cunostinta a artistei dupa care a plecat lasandu-i singuri pe cei doi, doar daca individul respectiv n-avea IQ-ul unei muste ar fi crezut ca poate scapa in fata atator evidente si martori
OMFG! Au fost crime cu mult mai stupide ca asta. Ma rog, nu iti miroasa tie bine. Asta e...

#29
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012

View PostKokoshmare, on 20 decembrie 2014 - 12:26, said:

Nu e nicio conspiratie. A fost un jaf urmat de moartea victimei. La fel ca la Mihalea si cum din nefericire se intampla in fiecare zi cu oameni care se incred mult prea usor in cei ce le calca pragul.


Cum iti explici ca dupa ce a executat pedeapsa asa zisul criminal nu recunoaste faptele????
CE motiv ar mai avea sa se ascunda???

#30
tutuhugoneata

tutuhugoneata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 01.02.2012
Eu nu inteleg de ce tot discutam despre o crima petrecuta cu o artista intr-adevar valoroasa la vremea ei dar mai nimeni nu analizeaza CRIMELE POLITICE ; de exemplu asasinarea lui Gheorghe Ursu, un important dizident roman...

#31
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
La Gheorghe Ursu lucrurile sunt cat se poate de clare, a fost ucis de un securist zelos(probabil idiotul nu si-a dat seama ca ing.Ursu va muri), punct
La Runceanu Mihaela ramane o umbra de indoiala, fiindca chiar daca colegul Thair spune ca unele crime sunt extrem de stupide, atunci cand e vb.de un VIP personal nu cred in asa zisa crima "stupida", probabil nu vom afla niciodata...
Nici actualul SRI nu poate recunoaste ca pe vremuri Securitatea avea astfel de practici

Edited by Valmont43, 21 December 2014 - 14:06.


#32
stan76

stan76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 13.12.2014
revolutia s-a facut cu "participarea" celor de la Europa libera..anuntau date , fapte fictive si morti de ordinul sutelor de mii, asta i-a scos pe romani in strada

daca sunteti mai tineri voi, eu am auzit cum a inceput totul fiindca ascultam Europa libera, aveam 13 ani si tata era plecat (emiteau seara tarziu)
pastorul laszlo tokes a fost fortat sa plece din parohia unde predica si niste oameni s-au adunat in favoarea lui sa nu plece, asa a inceput revolutia la timisoara

Edited by stan76, 21 December 2014 - 15:42.


#33
stan76

stan76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 13.12.2014
stiu ca sunt offtopic dar am citit la inceput ceva despre revolutie

a fost un sentiment extraordinar la revolutie, toata lumea iubea pe toata lumea, se claxona, toti lucrau pt revolutie, eu aveam 13 ani si opream masini impreuna cu altii sa vedem daca sunt teroristi si toti faceau la fel
cea mai mare greseala a fost ca s-au dat arme la necunoscuti sa traga in teroristi pt ca teroristii puteau fi chiar ei..sunt convins ca totul a fost mai complicat si curvarii lucrau din plin, ei sunt adevaratii castigatori ca de altfel peste tot in lume

multa multa dezinformare..la sediul mapn se spunea ca se trage, au fost trimise niste taburi si aceste taburi au fost considerate teroristi si ucisi oamenii..se tragea aiurea, cine cu cine nimerea..de la etajele superioare se tragea incepea infernul si se termina ca si cum nimic nu s-a intamplat..totul cred eu fiindca s-au dat arme unor idioti

Edited by stan76, 22 December 2014 - 11:29.


#34
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
"iar asta ti-o spune un revolutionar"
Un ceee? Sa nu-mi spui ca esti timisorean. Singurii si adevaratii revolutionari, au fost cei care au stat in strada in Timisoara, (si mai apoi in Arad si Lugoj) inainte de 21, in vreme ce ceilalti "cetateni romani" susoteau pe la colturi, ascultau  Europa Libera, si condamnau vehement interventia iredentistilor maghiar in Romania. Ce s-a intamplat dupa 21, a fost deturnarea miscarilor de strada din Timisoara, prilej de-a  fi preluata puterea de comunistii din randul doi, care aveau nevoie de morti pentru a putea accede la varf. Asa v-ati nascut "revolutionarii" de tip Maries, Dan Iosif, Caramitru, Dinescu& comp.

#35
stan76

stan76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 13.12.2014
Caramitru si Dinescu nu sunt in aceeasi poveste cu dan Iosif si ceilalti din bucuresti..ei au aparut dupa/sau in timp  ce televiziunea a fost preluata..eu am auzit de Dinescu la Europa libera inainte de revolutie dar el a aparut dupa fuga lui ceausescu

nimeni nu poate gandi viitorul, totul se rezuma la prostie, si norocul celor care sunt egoisti (curvari)

Edited by stan76, 22 December 2014 - 12:04.


#36
stan76

stan76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 13.12.2014

View Postmyshyk, on 22 decembrie 2014 - 11:21, said:

"iar asta ti-o spune un revolutionar"
Un ceee? Sa nu-mi spui ca esti timisorean. Singurii si adevaratii revolutionari, au fost cei care au stat in strada in Timisoara, (si mai apoi in Arad si Lugoj) inainte de 21, in vreme ce ceilalti "cetateni romani" susoteau pe la colturi, ascultau  Europa Libera, si condamnau vehement interventia iredentistilor maghiar in Romania. Ce s-a intamplat dupa 21, a fost deturnarea miscarilor de strada din Timisoara, prilej de-a  fi preluata puterea de comunistii din randul doi, care aveau nevoie de morti pentru a putea accede la varf. Asa v-ati nascut "revolutionarii" de tip Maries, Dan Iosif, Caramitru, Dinescu& comp.

lucrurile pe care le-am castigat la revolutie sunt apa calda si curent non stop..in rest, ce ? stii ca la bucuresti se da ora exacta, peste mortii de la timisoara trecea uitarea daca nu era revolutia de la bucuresti si interesul occidentului

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate