Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Declaratie venit si siguranta XTB

Comanda laptop Amazon UK

Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...
 A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate

Vouchere de vacanta
 Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI
 Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion
 

rRomii vs spital.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
31 replies to this topic

#19
romulus69ro

romulus69ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.08.2012
Orice cetatean, al romaniei si nu numai, chiar daca a platit sau nu asigurare, are dreptul la asistenta medicala de urgenta, dar conform legi nu poate sa fie internat mai mult de 5 zile, asa cca nu mai discutati ca rromi, fac, rromi dreg sunt si romani care produc stricaciuni pe unde trec, discutia are o tenta discriminatorie din cate vad eu,

http://www.agerpres....omilor-18-00-44

P.S Nici eu nu ii suport dar daca lega ii apara eu nu am ce face, pe noi cine ne protejeaza de ei?

#20
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 romulus69ro, on 17 decembrie 2014 - 13:16, said:

pe noi cine ne protejeaza de ei?
In afara de sapun, nimeni.

#21
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012

 rich1974, on 17 decembrie 2014 - 12:38, said:

dragul meu, cu tot respectul as vrea sa te contrazic. si romii sunt copii lui dumnezeu si trebuie sa fie protejati si ei. cine esti tu sa-i judeci?  vor fi judecati de catre dumnezeu atunci cand va veni vremea.

Da sa fie protejati pe banii lui Dumneze nu pe ai mei

#22
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

 rich1974, on 17 decembrie 2014 - 12:38, said:

.... si romii sunt copii lui dumnezeu si trebuie sa fie protejati si ei. cine esti tu sa-i judeci?  vor fi judecati de catre dumnezeu atunci cand va veni vremea.

Da, dar pana sa-i judece Dumnezeu, sa te fereasca sfintii sa fii medic de garda cand iti apare o sleahta d'asta de etnici conationali pusi pe fapte mari !...

#23
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Sa-i multumiti lui Iliescu si PSDului ca le-a dat drepturi minoritatilor, mai multe decat majoritatii.

Edited by anoniymus, 17 December 2014 - 14:03.


#24
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,065
  • Înscris: 02.03.2003

 rich1974, on 17 decembrie 2014 - 12:38, said:

dragul meu, cu tot respectul as vrea sa te contrazic. si romii sunt copii lui dumnezeu si trebuie sa fie protejati si ei. cine esti tu sa-i judeci?  vor fi judecati de catre dumnezeu atunci cand va veni vremea.

Eu nu judec "rromii" pentru ca nu stiu la ce se refera aceasta denumire inventata.
Imi permit sa judec etniile periculoase care au ca unic scop distrugerea statului si a indigenilor. Mai aspru ar trebui judecati stangistii perfizi si hipsteri decerebrati.

#25
draculescu

draculescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,878
  • Înscris: 06.04.2013

 Al3csutzul, on 17 decembrie 2014 - 11:21, said:

http://www.ziaruldei...saa--83055.html

Dupa cum zice si un comentator mai jos in acea pagina,cu ce contribuie aceste scame si ce ajutor aduc ei societatii noastre ?

cititi va rog !


Quote

rRomii vs spital.

Quote

Saloane de spital devastate de ţigani în Iaşi. „Au plecat cu clanţa de la uşă“

Te inseli, e vorba de tigani, rromii cine sunt, ca eu n-am auzit de ei?!

#26
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008

 rich1974, on 17 decembrie 2014 - 12:38, said:

dragul meu, cu tot respectul as vrea sa te contrazic. si romii sunt copii lui dumnezeu si trebuie sa fie protejati si ei. cine esti tu sa-i judeci?  vor fi judecati de catre dumnezeu atunci cand va veni vremea.
Dragul meu, cu tot respectul, ia-i la tine acasa daca-ti sunt asa de dragi. Ori esti de "etnie" si de-aia ai sarit repede sa-i protejezi?

#27
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,152
  • Înscris: 04.02.2011
Eu sper ca ROM să dea în judecată statul român pentru mânjirea brandului cu tuciurisme.

#28
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007

 cristi_71, on 17 decembrie 2014 - 18:31, said:

Dragul meu, cu tot respectul, ia-i la tine acasa daca-ti sunt asa de dragi. Ori esti de "etnie" si de-aia ai sarit repede sa-i protejezi?
da ce sa-i iau eu acasa draga, n-are si ei drepturi, ei nu e tot oameni? lasa ca fura si romaniiiiiiii.....ai vazut ce fura parlamentarii?

#29
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008

 rich1974, on 17 decembrie 2014 - 19:35, said:

ei nu e tot oameni?
Tu stii cand e tiganul om? Daca nu stii, iti spun eu: cand il vezi foarte departe si zici: uite, vine un om.

#30
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,152
  • Înscris: 04.02.2011
O să fie totul ok când o să-i numim cum trebuie, nu cu "alinturi"

#31
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014
Daca nu v-ati prins, tot articolul e o propaganda pt ingrosarea randului de bugetari cu un rand de tigani pe post de "mediatori sanitari", cam cum se face acum cu firmele de paza, vrei sa nu-ti mai devasteze tiganii carciuma sa-ti bata angajatii si sa se cufureasca boschetarii pe geamul tau in plina zi, cotizeaza, legal fratie, fa-ti abonament la firma de paza!

Nici pe tigani nu-i iubesc, si solutii la problema lor sunt mai multe, dar nici pe medici nu-i am la mana, a fost situatie cand m-au operat cu pistolul in buzunar, ca altfel m-ar fi lasat ca pe Fane Spoitoru sa mor. Cand mi-au venit "intaririle, fugisera toti din spital, de la chirurgi la femeie de servici.

Dupa accidentul aviatic, da... imi face nespusa placere cand un politist ajunge victima, un medic pacient, un pompier porc rotisat, si medicii ce nu mai au obraz de atata spagaraie cu fata taiata de sabie pana la os.

Edited by Hedonist, 17 December 2014 - 23:54.


#32
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008

 rich1974, on 17 decembrie 2014 - 12:38, said:

dragul meu, cu tot respectul as vrea sa te contrazic. si romii sunt copii lui dumnezeu si trebuie sa fie protejati si ei. cine esti tu sa-i judeci?  vor fi judecati de catre dumnezeu atunci cand va veni vremea.
Daca dumnezeu i-a facut pe țigani dupa chipul si asemanarea sa, se deduce logic ca dumnezeu e urât ca porcu'...
Unul de stanga.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate