Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

intrebare simpla

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
alin2016

alin2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 08.07.2014
Dintr-un graunte de nisip cum faci un munte.daca in tot universul asta ar exista doar un singur graunte de nisip? Fac cinste cu o bere persoanei care stie raspunsul.:)

#2
AndreiMadaras

AndreiMadaras

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 28.10.2014
Pai simplu, incalci legea conservarii materiei si energiei :lol:

Cred ca ai pus o intrebare gresita. Poate conceptul pe care il sti tu e faptul ca un munte ar incape intr-un graunte de nisip eliminand absolut tot spatiul dintre particulele subatomice, dar nu poti sa extinzi materia dintr-un graunte de nisip "umpland-o cu spatiu".

#3
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014

View Postalin2016, on 24 noiembrie 2014 - 12:39, said:

Dintr-un graunte de nisip cum faci un munte.daca in tot universul asta ar exista doar un singur graunte de nisip? Fac cinste cu o bere persoanei care stie raspunsul.Posted Image

bere?...in vino veritas! si numai dupa mai multe pahare, sa vezi atunci cum devin accesibile si pot fi rezolvate absolut toate problemele universului...Posted Image

#4
AndreiMadaras

AndreiMadaras

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 28.10.2014
Io cred ca mai bine mentionezi "dau o bere daca crede cineva ca exista raspunsul la aceasta intrebare, si ma scuteste pe mine de folozofat"

#5
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Intrebarea e ce altceva mai ai?

Nu de alta dar nisipul existent nu a aparut din ceva mai putin nisip si nu exista dintotdeauna.

#6
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,477
  • Înscris: 10.08.2005

View Postalin2016, on 24 noiembrie 2014 - 12:39, said:

Dintr-un graunte de nisip cum faci un munte.daca in tot universul asta ar exista doar un singur graunte de nisip? Fac cinste cu o bere persoanei care stie raspunsul.Posted Image
genial sa-mi bag pixul in pisica lui schrödinger
daca exista doar grauntele, eu nu exist
in consecinta nici tu sa vezi muntele pe care l-am creeat

p.s. uite asa

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NYOfoqWUZUw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MarianG, 24 November 2014 - 15:47.


#7
eugenrau

eugenrau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 27.02.2008

View Postalin2016, on 24 noiembrie 2014 - 12:39, said:

Dintr-un graunte de nisip cum faci un munte.daca in tot universul asta ar exista doar un singur graunte de nisip? Fac cinste cu o bere persoanei care stie raspunsul.Posted Image
Si eu pun o intrebare simpla.
Cum faci dintr-un munte un graunte de nisip? Dau o bere cui raspunde. P.S. de aia cu 2 lei

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate