Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Google nu indexeaza blogger

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
AlexGabor

AlexGabor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.06.2014
Salutare,
Detin un site de filme/seriale/posturi TV online din 23 luna trecuta. Tot de atunci l-am adaugat (sitemap inclusiv) si in Webmasters Tools, dar nici acum nu s-au indexat nici-un post, desi am peste 120 de posturi. De la ce sa fie?

#2
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012
probabil ca va fi indexat cand va avea ceva continut "adevarat"

#3
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,045
  • Înscris: 14.08.2007
Eu am un blog foto super decent, care era tare bine indexat la un moment dat (era atat de bine indexat pe anumite cuvinte ca gaseam poze de-ale mele prin multe ziare centrale romanesti, care le luau fara sa intrebe, nu mai zic de presa locala), apoi a disparut o vreme de tot desi postam foarte rar si clar nu facusem ceva anume. Incurcate sunt caile Google-ului. Nu ma mai prea ocup de el (o postare pe an) asa ca nu m-a prea interesat, dar totusi mi s-a parut bizar cum din cel mai bine indexat pe anumite cuvinte am disparut apoi de tot.

#4
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
Google nu indexeaza toate prostiile. Daca ar fi fost asa, nu ajungea azi cel mai bun motor de cautare din lume.
Incearca sa scrii ceva de calitate, nu copy+paste si google ti-l va indexa in cateva secunde, maxim 1 minut.

#5
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,675
  • Înscris: 05.02.2012
A zis ca are filme, seriale, etc ... Ma gandesc ca sunt doar clip-uri postate de pe YT sau alte website-uri folosind optiunea "embed" . Deci practic, el nu are nici un continut original

#6
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,343
  • Înscris: 24.05.2010
Cand iei continut de pe site-uri mai puternice decat al tau sau faci backlink-uri cu acestea s-ar putea sa ai supriza sa le cresti lor audianta in dauna ta.

Apoi google iti taie automat indexarea daca incalci drepturi de autor, daca continutul site-ului este precum o galeata de gunoi(de toate), daca continutul nu coincide cu titlul si descrierea site-ului.

Daca folosesti elemente warez iar te taie google....

#7
AlexGabor

AlexGabor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.06.2014
Este un site simplu de filme, nu vad dece nu l-ar indexa. Sunt alte sute de site-uri pe aceasi tema si sunt indexate perfect.

#8
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,045
  • Înscris: 14.08.2007
La mine am doar continut original, text relevant, tema e clara, continutul coincide cu titlurile, fara warez, fara prostii. Si totusi dupa multi ani de pozitionare foarte buna pe Google, am disparut complet (nici daca cautam numele site-ului nu apaream) de pe Google la un moment dat.

#9
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View PostAlexGabor, on 11 noiembrie 2014 - 20:51, said:

Este un site simplu de filme, nu vad dece nu l-ar indexa. Sunt alte sute de site-uri pe aceasi tema si sunt indexate perfect.

Pai cauta-te singur dupa pagina 100, 500 in cautarile de la Google...

#10
mbb

mbb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 11.07.2011

View PostAlexGabor, on 11 noiembrie 2014 - 18:43, said:

Salutare,
Detin un site de filme/seriale/posturi TV online din 23 luna trecuta. Tot de atunci l-am adaugat (sitemap inclusiv) si in Webmasters Tools, dar nici acum nu s-au indexat nici-un post, desi am peste 120 de posturi. De la ce sa fie?


Salut,
Filme/seriale/posturi tv, toate detinute legal Posted Image ?  E "piata plina" pe aceasta nisa si e greu sa patrunzi pe ea mai ales ca, continutul nu e original. Pentru ca google sa-ti indexeze paginile raspunde-ti la intrebarile: ce ofer eu ca google sa-mi indexe paginile ? sunt mai bun ca concurenta mea directa ? ofera ceva in plus ? e util ceea ce ofer ? e legal ?

Succes cu proiectul tau.

Edited by mbb, 13 November 2014 - 13:45.


#11
AlexGabor

AlexGabor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.06.2014
Multumesc tuturor. Acum am inteles, ca in ziua de azi trebuie sa ai contiut unic si de calitate, ca google sa-ti indexeze site-ul.

#12
lupanu1

lupanu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 30.05.2008

View PostAlexGabor, on 13 noiembrie 2014 - 15:49, said:

Multumesc tuturor. Acum am inteles, ca in ziua de azi trebuie sa ai contiut unic si de calitate, ca google sa-ti indexeze site-ul.

Esti sigur ca nu esti in sandbox? :)
Da-mi pe pm numele siteului ca sa verificam :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate