Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Google nu indexeaza blogger

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
AlexGabor

AlexGabor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.06.2014
Salutare,
Detin un site de filme/seriale/posturi TV online din 23 luna trecuta. Tot de atunci l-am adaugat (sitemap inclusiv) si in Webmasters Tools, dar nici acum nu s-au indexat nici-un post, desi am peste 120 de posturi. De la ce sa fie?

#2
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,667
  • Înscris: 05.02.2012
probabil ca va fi indexat cand va avea ceva continut "adevarat"

#3
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007
Eu am un blog foto super decent, care era tare bine indexat la un moment dat (era atat de bine indexat pe anumite cuvinte ca gaseam poze de-ale mele prin multe ziare centrale romanesti, care le luau fara sa intrebe, nu mai zic de presa locala), apoi a disparut o vreme de tot desi postam foarte rar si clar nu facusem ceva anume. Incurcate sunt caile Google-ului. Nu ma mai prea ocup de el (o postare pe an) asa ca nu m-a prea interesat, dar totusi mi s-a parut bizar cum din cel mai bine indexat pe anumite cuvinte am disparut apoi de tot.

#4
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
Google nu indexeaza toate prostiile. Daca ar fi fost asa, nu ajungea azi cel mai bun motor de cautare din lume.
Incearca sa scrii ceva de calitate, nu copy+paste si google ti-l va indexa in cateva secunde, maxim 1 minut.

#5
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,667
  • Înscris: 05.02.2012
A zis ca are filme, seriale, etc ... Ma gandesc ca sunt doar clip-uri postate de pe YT sau alte website-uri folosind optiunea "embed" . Deci practic, el nu are nici un continut original

#6
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
Cand iei continut de pe site-uri mai puternice decat al tau sau faci backlink-uri cu acestea s-ar putea sa ai supriza sa le cresti lor audianta in dauna ta.

Apoi google iti taie automat indexarea daca incalci drepturi de autor, daca continutul site-ului este precum o galeata de gunoi(de toate), daca continutul nu coincide cu titlul si descrierea site-ului.

Daca folosesti elemente warez iar te taie google....

#7
AlexGabor

AlexGabor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.06.2014
Este un site simplu de filme, nu vad dece nu l-ar indexa. Sunt alte sute de site-uri pe aceasi tema si sunt indexate perfect.

#8
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007
La mine am doar continut original, text relevant, tema e clara, continutul coincide cu titlurile, fara warez, fara prostii. Si totusi dupa multi ani de pozitionare foarte buna pe Google, am disparut complet (nici daca cautam numele site-ului nu apaream) de pe Google la un moment dat.

#9
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View PostAlexGabor, on 11 noiembrie 2014 - 20:51, said:

Este un site simplu de filme, nu vad dece nu l-ar indexa. Sunt alte sute de site-uri pe aceasi tema si sunt indexate perfect.

Pai cauta-te singur dupa pagina 100, 500 in cautarile de la Google...

#10
mbb

mbb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 11.07.2011

View PostAlexGabor, on 11 noiembrie 2014 - 18:43, said:

Salutare,
Detin un site de filme/seriale/posturi TV online din 23 luna trecuta. Tot de atunci l-am adaugat (sitemap inclusiv) si in Webmasters Tools, dar nici acum nu s-au indexat nici-un post, desi am peste 120 de posturi. De la ce sa fie?


Salut,
Filme/seriale/posturi tv, toate detinute legal Posted Image ?  E "piata plina" pe aceasta nisa si e greu sa patrunzi pe ea mai ales ca, continutul nu e original. Pentru ca google sa-ti indexeze paginile raspunde-ti la intrebarile: ce ofer eu ca google sa-mi indexe paginile ? sunt mai bun ca concurenta mea directa ? ofera ceva in plus ? e util ceea ce ofer ? e legal ?

Succes cu proiectul tau.

Edited by mbb, 13 November 2014 - 13:45.


#11
AlexGabor

AlexGabor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.06.2014
Multumesc tuturor. Acum am inteles, ca in ziua de azi trebuie sa ai contiut unic si de calitate, ca google sa-ti indexeze site-ul.

#12
lupanu1

lupanu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 30.05.2008

View PostAlexGabor, on 13 noiembrie 2014 - 15:49, said:

Multumesc tuturor. Acum am inteles, ca in ziua de azi trebuie sa ai contiut unic si de calitate, ca google sa-ti indexeze site-ul.

Esti sigur ca nu esti in sandbox? :)
Da-mi pe pm numele siteului ca sa verificam :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate