Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba
 Facultate

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume
 Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta
 Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 

Instalare Windows 7 32/64bit

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 24.08.2012
Salut! Am un Asus x54c de 2 ani (I3 de 2.3 ghz) iar in tot acest timp nu am mai reinstalat windowsul. Pana astazi nu am avut nici o problema dar de cateva ore a inceput sa mearga foarte greu. Problema este ca nu mai am pe nimeni care sa il faca si nu prea imi place sa apelez la necunoscuti. Ma gandeam daca pot eu sa il instalez. Problema este urmatoarea: nu stiu ce drivere imi trebuie, cate sunt, risc sa stric ceva, nu stiu pe cati biti sa il pun 32/64. Acuma il am pe 32. Nu vreau sa sterg nimic din D. Puteti sa ma sfatuiti cu niste pasi va rog?

Edited by IloveHp, 01 November 2014 - 13:03.


#2
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,057
  • Înscris: 10.09.2005
Pui pe 64 doar dacă ai de la 4GB în sus.

#3
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,347
  • Înscris: 24.05.2010
Vezi la un service... cand nu stii sa faci ceva nu te bagi. Toate procesoarele din 2006 incoa suporta si 64x diferenta se face la ramii pe care nu i-ai mentionat

#4
So_Hot

So_Hot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 03.10.2013
Ai pe linkul http://www.asus.com/...d/    toate driverele necesare,trebuie doar sa alegi ce sistem de operare folosesti.

#5
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 24.08.2012
Scuzati.. Am uitat sa specific: 4Gb Ram, Placa video Intel de 1Gb, Procesor I3 de 2.3GHZ

#6
nelu_242000

nelu_242000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,001
  • Înscris: 08.04.2008
Poti pune pe 64bit, dar ai putea incerca si windows 8.1. Iar driverele le poti actualiza din windows update, sau de pe site de la asus.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate