Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Allview P7 Xtreme

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1282 răspunsuri în acest subiect

#1
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.106
  • Înscris: 22.11.2011
Allview lanseaza primul telefon al companiei cu procesor octa-core si camera rotativa.Telefonul vine la un pret de 1299 de lei si este Dual-Sim.

Specificatii:

Ecran: HD Sharp IGZO IPS, 4,7", 1280x720 px, Dragontrail-X
.
Sistem de operare: Android 4.2.2 Jelly Bean

Procesor: Cortex-A7, 1,7 GHz Octacore

GPU: MALI-450/750MHz

RAM: 1GB

Memorie: 16GB

Cameră foto: 13 MP (OV13850) cu autofocus, Full HD1080p, 30fps

Conectivitate: Micro-sim, WIFI, Bluetooth 4.0, NFC, Radio FM , GPS,

Senzori: Accelerometer, gyro, proximity, compass

Baterie: Li-Ion 2200 mAh

Dimensiuni: 139,7x66,26x8,45 mm, 143,1 g

http://allview.ro/shop/p7-xtreme.html

Fișiere atașate


Editat de DaniJ90, 02 aprilie 2014 - 14:16.


#2
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.914
  • Înscris: 07.05.2003
Altă chinezărie la preț premiyum? Oare balta are așa de mulți pești încât găsesc oricând persoane dispuse să arunce banii pe porcăriile lor? De ce românii au așa de puține așptări și acceptă să plătească sume fantastice pentru telefoane lansate cu software care deja este învechit ( Android 4.2 pentru telefon lansat în luna aprilie 2014 și pe care se cer 1300 de lei??? )

#3
Robert13x

Robert13x

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 822
  • Înscris: 01.03.2014
Ce petarda. Gasesti acelasi telefon cu 300$ maxim pe pandawill.Posted Image

Editat de Robert13x, 02 aprilie 2014 - 14:59.


#4
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.784
  • Înscris: 04.05.2010

View Postalbastru, on 02 aprilie 2014 - 14:31, said:

Altă chinezărie la preț premiyum? Oare balta are așa de mulți pești încât găsesc oricând persoane dispuse să arunce banii pe porcăriile lor? De ce românii au așa de puține așptări și acceptă să plătească sume fantastice pentru telefoane lansate cu software care deja este învechit ( Android 4.2 pentru telefon lansat în luna aprilie 2014 și pe care se cer 1300 de lei??? )

E de inteles frustrarea ta ca nu ai bani de el, dar lasa-ne pe ceilalti sa ne bucuram de ce ofera allview :)

#5
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.914
  • Înscris: 07.05.2003
Da, dar de la chinezi beneficiezi de suport marca Olviu! Citește aici părerilor clienților Olviu, clienți care au plătit 15 milioane pe Olviu P6 Coad! Pe lângă faptul că

View PostUrsu82_Kiki, on 28 martie 2014 - 07:47, said:

Eu nu am putut folosi gps-ul niciodata

suportul Olviu pentru un telefon de 15 milioane lansat cu Android 4.1 este remarcabil:

https://i.imgur.com/3qzkgEr.jpg

Merită și acum să dai 1300 de lei pe un telefon marca Olviu!

View PostYthrixium, on 02 aprilie 2014 - 15:05, said:


E de inteles frustrarea ta ca nu ai bani de el, dar lasa-ne pe ceilalti sa ne bucuram de ce ofera allview Posted Image


Doamne ferește, nu stau eu în calea bucuriei clienților fericiți dar și a viitorilor clienți și mai fericiți ai Olviu. Spor la cumpărături și suport post-vânzare pe măsura prețului, cel puțin la fel ca cel oferit lui Olviu P6 Coad!

#6
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.784
  • Înscris: 04.05.2010
Cine vrea suport isi cumpara niecsus cinque, nu se uita el la chinezariile astea de olviu, problema o sa fie ce face cu a 2-a cartela, ca doar e vorba de dual simuri. nu? Si-o baga in cur sau isi rupe unghiile ca sa tot le schimbe in functie de diva pe care o apeleaza, nu se tine amanta si sotia pe aceeasi cartela , fucking amateur hour, man !

Editat de Ythrixium, 02 aprilie 2014 - 15:24.


#7
ianos76

ianos76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.646
  • Înscris: 01.09.2011
Eu am Viper-ul luat de Black Friday cu 900 lei. Pentru un Dual Sim, e mai mult decat OK pentru mine. GPS-ul merge super, se aude bine, se vede bine, jocurile compatibile merg, poze multumitoare. Ce poti sa vrei mai mult de la un telefon?
Exista probleme cu suportul? Sunt convins ca si la alte firme exista. Pretul  lui P7 sunt convins ca va scadea ( si Viper-ul a fost 1200 de lei). Eu sunt de acord sa platesc in plus pentru garantie, apropo de faptul ca  "Gasesti acelasi telefon cu 300$ maxim pe pandawill." Sper sa nu ajung la garantie, dar ea exista. Si e bine ca exista. In rest, sanatate si fiecare sa isi cumpere telefonul pe care si-l permite.

#8
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.036
  • Înscris: 18.08.2004
faina treaba cu camera aia rotativa, spun asta doar in ideea in care acum o sa-ti fie foarteeeeeeeeeeeeee usor sa filmezi/ pozezi anumite scene (cu telefonul asezat pe masa, fara ca subiectul sa banuiasca macar) Posted Image
si nici ecranul nu e o petarda: http://www.idownload...rcializes-tech/

@ianos76, ai dreptate. Eu am luat de BF un P5Quad (699 ron) si este un telefon incredibil de ok pentru pretul platit. Pe mine ma lasa nemuritor si rece ca nu scrie "epal" sau S4/ S5 pe el.

Editat de nanashu, 02 aprilie 2014 - 15:50.


#9
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.390
  • Înscris: 15.07.2009
Ythrixium se pare ca nu aduci niciun argument in discutii, asa cum n-ai facut-o nici aici : http://forum.softped.../#entry14929238

Toate telefoanele sunt OK si toate au clientul lor.

Unii sunt impotriva brand-urilor care vand la pret supraevaluat, altii sunt impotriva "chinezariilor" si ca sa nu ramana nicio gaura : mai sunt si aia care sunt impotriva tuturor, dar prefera sa cumpere de la un pseudo producator din Romania. Nicio problema pana aici.

Din pacate, atata timp cat exista cerere, va continua sa existe si oferta.... iar cum cererile sunt mediocre si ofertele vor ramane pe masura.

De fapt, pe scurt, voi "cumparati" un certificat de garantie uneori chiar cu jumatate din valoarea produsului   + o sigla bonus Posted Image

PS : detin "chinezarii" cu brand "chinezesc", la pretul lor, nu cu brand "romanesc", la pretul lor x 1,7 . Oi fi eu fraier...

Editat de veman, 02 aprilie 2014 - 15:54.


#10
ianos76

ianos76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.646
  • Înscris: 01.09.2011
Acuma eu nu ma pricep, dar cred ca un importator mai are de platit si taxe de import, tva  care mai ridica pretul cam cu 30-40% fata de cat il iei tu ca persoana fizica neoficial. Daca mai adaugi si garantia, suportul ( atata cat este), si un profit pentru importator, ajungi la  "voi "cumparati" un certificat de garantie uneori chiar cu jumatate din valoarea produsului".

#11
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.035
  • Înscris: 10.01.2014
Omg octa-core!!!!!! Trebuie sa fie tare bun....

#12
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.390
  • Înscris: 15.07.2009
TVA-ul il platesti tu ca si cumparator final.
Taxe vamale - din cate stiu eu, nu se mai platesc pentru telefoane mobile, tablete, etc. Nu sunt sigur, n-am cumparat sute de produse (en-gross), dar cel putin asa este la en-detail.

Deci ai o idee putin gresita fata de cum decurg lucrurile.

Mai pune si discount-ul pentru cantitate si o sa vezi cati bani castiga ei la produsele astea.

Adauga impozite, salarii, utilitati si alte cheltuieli...asta da.

Oricum...ideea era alta si anume : ca decat sa iei Oltcit cu sigla de Dacie, la pret de Opel, mai bine iti iei Oltcit la pretul real.

Mai putin trebuie sa ne intereseze profitul lor, dar foarte importanta este cheltuiala noastra.

In fine...

Editat de veman, 02 aprilie 2014 - 23:08.


#13
pokemon_diana

pokemon_diana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 236
  • Înscris: 21.01.2008
Tva se plateste dupa ce vinzi produsul

#14
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.106
  • Înscris: 22.11.2011
Din ce am vazut pe internet, telefonul are un pret de 307 dolari, la Allview costa 1300 de lei, plus ca au ceva concurs acum si poti sa primesti un voucher in valoare de 150 de lei, eu zic ca se merita telefonul pentru cine si-l doreste.

#15
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.390
  • Înscris: 15.07.2009
Vreo 300 $ era anul trecut...
Probabil ca "bulk" sunt achizitionate cu 150-200 $ cu tot cu logo-ul Allview si cutie...totusi suntem in aprilie 2014.

Inteleg ca primesti de la compania asta produse pentru unboxing si review, dar totusi... astept informatii despre producatori (PRODUCATORI) seriosi... gen ZTE, Huawei, Lenovo, Oppo. (mai ales ca nu multi fac lucrul asta, unele dintre produse nefiind disponibile pe plan local).

#16
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.106
  • Înscris: 22.11.2011

View Postveman, on 03 aprilie 2014 - 15:52, said:

Vreo 300 $ era anul trecut...
Probabil ca "bulk" sunt achizitionate cu 150-200 $ cu tot cu logo-ul Allview si cutie...totusi suntem in aprilie 2014.

Inteleg ca primesti de la compania asta produse pentru unboxing si review, dar totusi... astept informatii despre producatori (PRODUCATORI) seriosi... gen ZTE, Huawei, Lenovo, Oppo. (mai ales ca nu multi fac lucrul asta, unele dintre produse nefiind disponibile pe plan local).
Nu am zis ca nu e asa.Atata am vazut eu pretul pe net, la lansare a fost 350 de dolari, in fine.E clar ca primesc discount, insa au si cheltuieli multe.Gandeste-te ca sunt multi pe marcador ca "aduc" telefoane din China si pun la telefon 200-300 de lei, practic doar pentru ca ti-l da el fara sa il mai comanzi tu.Totusi Allview iti ofera garantie, pe langa asta si la ei "mananca" mult partea de marketing.Nu are nici cea mai mica importanta faptul ca primesc de la ei telefoane pentru review-uri, daca te uiti peste mesajele mele, o sa vezi ca nu prea critic telefoanele, toate sunt bune in felul lor si P7 se merita pentru e dual-sim.Legat de producatorii pe care i-ai enumerat, nici unul nu cred ca sunt oficial in Romania, deci mai greu de primit telefoane de la ei.

#17
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.035
  • Înscris: 10.01.2014

View PostDaniJ90, on 03 aprilie 2014 - 22:51, said:

P7 se merita pentru e dual-sim.
Nici nu merita bagat in seama atat timp cat exista Moto G

#18
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.390
  • Înscris: 15.07.2009
Consider ca garantia trebuia sa fie un beneficiu, dar nu este in cazul achizitionarii unui produs de la o firma romaneasca. Nu vorbesc despre termeni ai garantiei si nici despre service, ci strict despre pret. Daca Allview vindea la acelasi pret cu Gionee sau xyz, atunci da, garantia era un beneficiu. Nu trebuie sa ne intereseze cheltuielile lor pentru ca un client inteligent este cel care refuza sa priveasca din unghiul vanzatorului.

Allview, fata de Gionee, nu-mi ofera nimic in plus, ci doar cate ceva diferit.

Eu nu lucrez la vreo firma din domeniu si nici nu ma ocup de telefoane, dar mi-am expus parerile cu speranta ca si altii le vor adopta astfel incat piata cererii va forta ofertele producatorilor sa fie mai bune.

Momentan eu nu imi permit sa cumpar brand romanesc...si nu este vorba despre bani.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate