Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Fecioara cu ascendent in scorpion

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
19 răspunsuri în acest subiect

#1
the1godfather

the1godfather

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 741
  • Înscris: 17.11.2010
Ce parere aveti?Ati intalnit astfel de persoane?Ce-mi puteti spune despre astfel de persoane(cu ascendent in scorpion)?Posted Image
E cineva pe-aici are chiar se pricepe?







P.S. Cei care au chef de "misto-uri" sa se duca-n p....alt topic. Posted Image Aviz amatorilor!

Editat de the1godfather, 02 martie 2014 - 16:27.


#2
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.785
  • Înscris: 27.01.2009
Avem voie sa facem misto ?

#3
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.051
  • Înscris: 04.07.2009
Imi pare rau dar e imposibil sa nu faci misto de asa ceva.

#4
the1godfather

the1godfather

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 741
  • Înscris: 17.11.2010
De ce,ma rog?Suntem in sectiunea horoscop...In afara de membrii familiei de cine nu faceti voi misto?
Despre cei cu ascendent in scorpion ce-mi puteti spune?

Editat de the1godfather, 02 martie 2014 - 16:40.


#5
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.051
  • Înscris: 04.07.2009
Fac misto si de ei, stai linistit.

Si sectiunea e irelevanta atat timp cat subiectul e stupid.

#6
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.349
  • Înscris: 03.04.2011
Tu chiar crezi ca in momentul in care vrem sa agatam o gagica, primul lucru e s-o-ntrebam unde are asendentul?

#7
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.785
  • Înscris: 27.01.2009
Daca nu iese bine la zodiacul asta poti incerca ala chinezesc ca al e bazat pe alte stele si bazaconii

#8
Plotin

Plotin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 166
  • Înscris: 28.02.2012

View Postthe1godfather, on 02 martie 2014 - 16:01, said:

Ce parere aveti?Ati intalnit astfel de persoane?Ce-mi puteti spune despre astfel de persoane(cu ascendent in scorpion)?Posted Image
E cineva pe-aici are chiar se pricepe?







P.S. Cei care au chef de "misto-uri" sa se duca-n p....alt topic. Posted Image Aviz amatorilor!

Sunt şi d'ăia de se pricep....Dar problema este ce faci tu cu ,,informaţia''.Dacă e tipă şi ai ceva,,gînduri'' cu ea...e bine să vizionezi ,,The realm of the senses'' înainte...

#9
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.835
  • Înscris: 13.02.2007
Fecioarele trebuie sa aiba ascendentul in capriCORN

#10
the1godfather

the1godfather

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 741
  • Înscris: 17.11.2010
Da in scorpion ce-are domle'? :lol:

#11
Rox17

Rox17

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 18.03.2014
Eu sunt fecioară cu ascendent in scorpion... Și pregătește-te, așează-te confortabil pentru că vei avea de citit... Incep prin a-ți spune că sunt foarte vorbăreață, după cum vei observa... :)))
Ce pot să iți spun e că anumite persoane (pasionate de horoscop și cunoscătoare cât de cât de domeniul ăsta) care m-au cunoscut pentru prima dată și cu care am schimbat câteva vorbe, m-au intrebat dacă sunt in zodia scorpion și mi-au zis că aș avea multe trăsături din zodia asta, dar aproape la fel de multe și din zodia fecioară... Și am citit câteva din caracteristicile zodiei scorpion și mă regăsesc in multe...Dar am să iți spun cum mă văd eu: sunt o persoană care caută stabilitate ( atât in viața personală, cât și cea profesională)-asta ar fi ceva specific ambelor zodii, la fel și faptul că sunt foarte posesivă, mai ales in relații, imi place ca ce-i al meu, să fie doar al meu, sunt geloasă, dar să nu ințelegem greșit, asta nu inseamnă că sunt absurdă și nu sunt geloasă atâta timp cât partenerul nu imi dă motive...sunt de acord ca fiecare să aibă libertatea lui, dar toate au o limită...sunt foarte răzbunătoare, poate iert, dar nu uit...aici fac o remarcă: nu mă supăr din nimicuri, știu de glumă, glumesc și eu la rândul meu, sunt și genul sarcastică, sunt și ,,miștocară" când și cu cine imi permit, de regulă, mă supăr greu pe cineva și imi trece repede, dar dacă cineva mi-a greșit cu ceva grav , peste care simt că nu pot să trec, atunci clar voi face ceva să i-o intorc de 2 ori mai mult și am grijă să-l rănesc unde il doare mai tare... Dar nu ii arăt cât de afectată sunt, poate in față ii zâmbesc, dar in sinea mea abia aștept momentul oportun să mă răzbun și intre timp mă gândesc și cum...mă enervez greu, dar și când mă enervez...fiind și o fire impulsivă, reacționez fără să mă mai gândesc la consecințe... Adică pot să și mor, dar măcar tot voi fi fericită că am zis tot ce am avut pe suflet și că m-am răzbunat (dacă e cazul), fără să-mi pese pe cine a trebuit să calc in picioare și dacă am jignit pe careva...Detest violența, dar in schimb sunt genul care ,,ințep" (că tot vorbim de Scorpion) prin vorbe...sunt genul care rănesc prin cuvinte...nu mă refer la injurături (astea mergeau până la o vârstă), ci la faptul că jignesc prin sarcasm și că intr-o ceartă, aduc mereu argumente contra persoanei respective, in așa fel incât să răstorn situația in favoarea mea...sunt foarte orgolioasă, nu las niciodată de la mine, nu imi place să cer iertare ( doar dacă sunt convinsă că eu am greșit și atunci o fac...intr-un final... :)) ) recunosc și faptul că dacă trebuie "să imi salvez pielea"  și să mă scot din belele, sunt cea mai bună actriță și mint pe oricine e nevoie, cum se poate mai bine, plâng și la comandă dacă e nevoie și da, mă vei crede și vei fi sigur că e adevărat tot ce zic...pot fi pe cât de inocentă, tot pe atât și de perversă... Și nu că mi-ar face plăcere, că nu e așa, dar știți vorba aia, câteodată minciuna e necesară... :)) și folosesc minciuna și pentru a nu îi răni pe cei dragi mie... in rest, sunt genul de persoană care analizează foarte mult, sunt critică, atât cu mine, cât și cu cei din jur...sunt perfecționistă, meticuloasă in tot ce fac...sunt o fire discretă, rezervată, ambițioasă, vreau mereu mai mult, pretențioasă, mai ales când vine vorba de bărbați, sociabilă, prietenoasă, pasională, sufletistă, pun mult suflet in tot ce fac și in relații...cât despre relații, mereu am căutat doar relații stabile, serioase, de lungă durată, nu am fost niciodată adepta aventurilor, intr-o relație sunt fidelă... Cel mai important lucru pentru mine, cel puțin la ora actuală este cariera...până și familia a trecut pe locul 2... Cam egoist din partea mea, știu...și dacă e să ne luăm după horoscop, egoismul e ceva tipic Scorpionului... dar in rest, nu sunt...adică, dacă pot și am cu ce, ajut pe oricine oricând...dau și haina de pe mine, vorba aia, dacă știu că pot face un bine și că pot fi de ajutor...și eu la rândul meu , sunt foarte recunoascătoare dacă am fost ajutată...apreciez mereu când cineva face ceva pt mine și nu uit... Mă atașez repede de persoane in general , sunt și o fire sensibilă și din cauza asta , de cele mai multe ori , eu ajung să fiu cea rănită...acord incredere sau acordam cel puțin...am fost destul de naivă, in general, dar pot zice că mi-am mai revenit și am deschis mai bine ochii și din anumite experiențe am invățat să nu mai acord incredere oricui mi se pare mie a fi o persoană bună și care ar merita increderea și ajutorul meu... Nu imi plac persoanele pesimiste!!! Eu sunt foarte optimistă de fel și dacă ceva merge prost, decât să fiu realistă, prefer să fiu visătoare și să-mi păstrez optimismul... Ca parteneri, zodia cu care am fost și sunt cea mai compatibilă și cu care mă ințeleg cel mai bine, este Taurul, apoi Capricornul și Racul... In rest...nu știu ce aș mai putea să iți zic...sper că ți-ai format o oarecare părere, indiferent că e bună sau rea, despre zodia asta... La urma urmei, pentru asta era topicul ăsta, nu? :D iar eu am vrut doar să fiu de ajutor și să iți dau un răspuns la intrebarea ta... Scuze dacă te-ai plictisit citind și totodată mulțumesc pentru răbdarea și timpul irosit pentru a citi tot ce am avut eu de zis aici... ^_^ Aștept și alte intrebări, dacă mai ai/aveți... Sunt deschisă la orice discuție... :)

#12
ariadna_12

ariadna_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.737
  • Înscris: 07.05.2012
control freak, ai spus ?

#13
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.839
  • Înscris: 28.07.2013

View Postthe1godfather, on 02 martie 2014 - 16:01, said:

Ce parere aveti?Ati intalnit astfel de persoane?Ce-mi puteti spune despre astfel de persoane(cu ascendent in scorpion)?Posted Image
E cineva pe-aici are chiar se pricepe?







P.S. Cei care au chef de "misto-uri" sa se duca-n p....alt topic. Posted Image Aviz amatorilor!


plesu e fecioara cu ascendent scorpion. si zicea la un moment dat ca scorpionul ala de pe ascendent i-a cam dat vise de marire (de fapt de putere) greu de controlat Posted Image.

Editat de chique, 14 august 2014 - 01:13.


#14
Taylor_M

Taylor_M

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.209
  • Înscris: 08.08.2014
De parca Fecioara nu era deja un semn fals si duplicitar, a mai fost blagoslovita si cu cel mai meserias ascendent in acest domeniu. Liz Greene le numea: mastile de Halloween ale Scorpionului.

And watch this out: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6w9y6GEo8UE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Este posibil sa nu ti se potriveasca toate casele, depinde de gradul ascendentului.

Editat de Taylor_M, 14 august 2014 - 09:11.


#15
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.839
  • Înscris: 28.07.2013
moah, nu-s fanul unor astfel de prezentari. prea mult circ, prea putina stiinta.

#16
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 864
  • Înscris: 06.01.2014

Quote

Eu sunt fecioară cu ascendent in scorpion... Și pregătește-te, așează-te confortabil pentru că vei avea de citit... Incep prin a-ți spune că sunt foarte vorbăreață, după cum vei observa.
Sigur esti daca mai ai si Mercur in fecioara ... sa inteleg ca este in casa 1 si nu 12 ??Este o combinatie balansata, intre fecioara si scorpion... fecioara as zice ca da amanunt, pentru rabdatorul orei tale scorpion si asa se complecteaza. Ambele iti pot aduce destule lucruri pozitive in domeniul medicinii ... dar daca lumina soare iti este lovit si luna o ai tot in zodie de pamint sau apa, posibil sa fie ceva probleme de sanatate. Nu stiu unde ai luna si venus, dar sa inteleg ca totul e bine in tema....suflet de relatie. Posted Image

#17
Taylor_M

Taylor_M

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.209
  • Înscris: 08.08.2014
ce are au a face planetele din semne cu boala si cariera? acolo vorbim de case si aspecte.

View Postchique, on 17 august 2014 - 01:07, said:

moah, nu-s fanul unor astfel de prezentari. prea mult circ, prea putina stiinta.
nu stiu de ce crezi ca esti in masura sa te pronunti asupra tipului. este unul dintre cei mai cunoscuti astrologi ce activeaza in mediul virtual.
si intre noi fie vorba,  astrologia nu este o stiinta cu patalama. ;)

#18
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 864
  • Înscris: 06.01.2014

Quote

ce are au a face planetele din semne cu boala si cariera? acolo vorbim de case si aspecte.
Sigur este ca daca, se citeste astrologia numai de pe internet, nu au de-a face. Daca insa se citesc ATENT din carti, ve-ti gasi CIT de mult au de a FACE !!!! Vedeti dvs. trebuie sa mai cititi semnele si bolile ca sa intelegeti, ptr. ca trebuie sa stam cu orele aici sa le explicam...saracii capricorni si constipatia, asa ca un mic exemplu.

Un alt exemplu este ca de pilda,  o Venus in rac, nu va fi DELOC psihic balansata si nu va avea o sanatate buna, daca nu va avea o relatie f. buna in casatorie si de aceea si decid greu si tirziu uneori sa faca acest pas, al casatoriei... la fel o Venus in balanta, care se imbolnaveste daca nu traieste intr-un mediu curat si armonios.... putem sa va spunem si in functie de gradul acestei PLANETE in semne, ce boli dau....gemenilor, fecioarelor, sau daca aveti destule planete acolo,  nu uitati vitamina B1 si plimbarile in aer liber ptr. sistemul nervos, etc.... Posted Image   Asta doar in MARE si rapid !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate