Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Ajutor, nu stiu ce pot face !

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
173 răspunsuri în acest subiect

#1
MihailGeorge73

MihailGeorge73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 50
  • Înscris: 11.11.2013
Buna ziua,am vrut sa scriu aici povestea mea,deoarece nu ma cunoaste nimeni,nu stiti cine sunt,asa ca pot sa fiu sincer,si sa nu fiu judecat.Sper sa ma credeti ca e adevarat tot ce o sa va povestesc si ca ma puteti ajuta cumva,pentru ca nu mai pot trai asa,sunt disperat!Deci,sa va povestesc ce s-a intamplat:
   Eu sunt un tanar om de afaceri foarte cunoscut in orasul meu si arat si bine.Totul a inceput cand am cunoscut o fata cu care am devenit prieten in scurt timp.Si ne-am  decis sa ne casatorim.Numai ca mai era un alt tanar caruia ii placea de ea,si era foarte suparat ca urma sa ne casatorim.Si cand ne-am intalnit,m-a amenintat ca merge la o vrajitoare si ne blesteama.Eu nu l-am crezut,am zis ca vorbeste doar asa,din invidie,ca va dati seama:si sa am mai multi bani ca el,si sa ma insor cu fata de care lui ii placea.Apoi am mers in luna de miere,si curand am inceput sa ma cert tot mai mult cu proaspata mea sotie.Ne certam din nimicuri,nu eram de acord cu nimic.Si asta chiar in timpul lunii de miere!! Apoi am simtit ca si eu ma schimb in rau:am devenit tot mai nervos si agresiv,tot mai nerabdator si intolerant cu cei din jur.Si oamenii reactionau,se indepartau de mine.Am inceput sa am cosmaruri noaptea,sa visez lucruri infricosatoare,am devenit agitat,rareori dormeam bine.La firma,totul a inceput sa mearga rau,pierdeam bani,pierdeam parteneri de afaceri.Uneori in timpul controalelor dispareau acte importante(si aveam probleme mari din cauza asta),si apoi apareau misterios.Si,pe langa astea,am patit si lucruri rele:am fost atacat de entitati necunoscute,nu stiu ce erau.Odata tin minte ca eram cu sotia la un club de welness,si ea mi-a zis:,,ma duc la piscina!” si eu,fara sa ma pot controla i-am zis:,,sper sa te ineci!” si ea m-a lovit tare.Degeaba mi-am cerut scuze,degeaba mi-a parut rau,ea m-a privit ca pe un ciudat.De altfel,uneori imi zicea ca,atunci cand se uita in ochii mei,parca vede altceva,parca nu sunt eu,zicea ca am o privire infricosatoare,parca...parca simtea ceva rau...si batran...in ochii mei.Am observat ca si cainii din lesa pe langa care treceam se fereau de mine.Avem o ferma de cai.Am observat ca au inceput sa devina agitati si speriati de cate ori ma apropiam de ei.Noptile am cosmaruri tot mai urate,de multe ori ma trezesc inexplicabil jos din pat.Ziua,vad serpi,scorpioni si aud zgomote ciudate.Odata,eram in baie,faceam dus,si am vazut in oglinda un chip care arata ca un om,doar ca avea coarne si ochii negri completi.Si m-am speriat,am iesit din cada sa fug,dar chipul a iesit din oglinda,si s-a prefacut intr-un abur care a tasnit spre mine.M-am ferit,dar am alunecat pe gresia umeda si am cazut.M-am lovit rau.Am inceput sa imi bat sotia.Acum vrea sa divortam.Cu cat tensiunea e mai mare,cu atat fenomenele se intensifica:obiectele isi schimba locul,ferestrele pe care le lasam inchise,le gasesc deschise,computerul se deschide singur.Am vorbit cu niste prieteni,si am hotarat sa folosim o tabla ouija.Ei au zis ca sunt niste spirite in casa mea,dar nu stiu cine sunt.Asa ca,iata cum a decurs dialogul(singurul si ultimul cu tabla de ouija):
mediumul:E cineva aici?
raspuns:Da
mediumul:care este numele tau?
raspunsul nu a venit,indicatorul s-a miscat violent pe toate literele.
mediumul:esti barbat sau femeie?
raspunsul:niciunul
mediumul:in ce an ai trait?
raspunsul:niciodata
mediumul:esti spirit uman,sau demon?
  Am asteptati incordati,tremurand,pe masura ce indicatorul forma literele.Am urmarit cu ochii dilatati raspunsul:
raspuns:demon
mediumul:cine te-a adus aici?
raspuns:Am fost trimis.
mediumul:de catre vrajitoare?
raspuns:Nu
mediumul:Atunci de catre cine?
raspuns:ha,ha,ha
mediumul:Cum ai ajuns aici?
raspunsul:gandeste-te!
mediumul:Care este scopul tau?
raspunsul:Vreau sa il ucid
   Si indicatorul a aratat spre mine.Am ramas toti pietrificati.Indicatorul a inceput sa se miste singur pe tabla,formand propozitia:,,Se face intuneric”.In acel moment,toate luminile din casa au explodat simultan.Afara era bezna.Abia am aprins niste lumanari.Apoi am intrat intr-o transa si nu mi-am adus aminte de nimic,decat a doua zi.Sotia,speriata,mi-a povestit ca am fost posedat de acel demon,si am spus:,,Eu sunt...cel care va aduce lumina!”.Am aflat atunci cu cine ma luptam:Era Lucifer,purtatorul luminii,cel mai periculos demon.A trebuit sa verific,poate era o minciuna.Am mai fost atacat tot mereu:Am pierdut firma,si afacerile,am divortat de sotie,am ajuns singur si plin de datorii.Asa,disperat,am inceput sa umblu pe strazi,si am vazut o batrana care mi-a zis:,,Tinere,tu ai probleme mari.”
eu:de unde stiti?
batrana:asa am vazut eu.Dar stii ce,vrei sa ti le rezolvi? ,,Daaa!” am raspuns eu bucuros.Atunci batrana a zis:,,Atunci arunca-te de pe bloc!” si am vazut ca privirea i s-a schimbat brusc,era ceva ce m-a facut sa o iau la fuga,printre claxoane,injuraturile soferilor si aratat cu degetul de trecatori(care probabil ma credeau nebun!).Sunt convins acum ca acel demon,Diavolul,vrea sa ma omoare sau sa ma determine sa ma sinucid.Nu mai stiu unde sa merg sau ce sa fac,de aceea,va rog sa ma ajutati!

#2
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.051
  • Înscris: 04.07.2009
Sa nu mai crezi in tampenii.

#3
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.845
  • Înscris: 08.10.2005
fuguta la psihiatru

#4
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.308
  • Înscris: 11.03.2008
Supernatural ?

Daca macar jumate din ce spui tu aici e adevarat, trebuie sa iei masuri si rapid, pana nu o iei razna cu caputul.

#5
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.897
  • Înscris: 29.06.2006
eu zic ca singura scapare e sa iti iei o camasa de aia cu maneci lungi si snur la capete, cu aia si un calorifer ai sanse sa scapi de moarte

#6
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.046
  • Înscris: 26.04.2007
frumoasa poveste insa nu cred o boaba din ce ai scris......esti slab de inger probabil si usor influentabil.
Lasa prostiile si deshide un topic normal :)

#7
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.352
  • Înscris: 29.12.2009
Du-te la medic urgent.

#8
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.501
  • Înscris: 13.10.2010

Quote

ea.Apoi am mers in luna de miere,si curand am inceput sa ma cert tot mai mult cu proaspata mea sotie.Ne certam din nimicuri,nu eram de acord cu nimic.Si asta chiar in timpul lunii de miere!! Apoi am simtit ca si eu ma schimb in rau:am devenit tot mai nervos si agresiv,tot mai nerabdator si intolerant cu cei din jur.Si oamenii reactionau,se indepartau de mine.
Zi drept, de cate ori pe luna dansati la orizontala?

#9
MihailGeorge73

MihailGeorge73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 50
  • Înscris: 11.11.2013
Pana la urma este un topic pe aria paranormal,puteti macar aici sa nu luati in gluma topicurile?Eu vorbesc serios si credeti-ma ca nu am probleme cu capul si nici nu sunt slab de inger,experienta cu mediumul este cat se poate de reala si credeti-ma ca nu stau sa imi pierd timpu cu magarii!

Editat de MihailGeorge73, 11 noiembrie 2013 - 16:32.


#10
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.699
  • Înscris: 02.07.2013
Măi, dacă ăla spune că e drac de ce postezi la paranormal? Postează la religie că acolo sunt luptele cu dracii. Mie mi se pare puțin cam forțată povestea și mi-e să nu fii ori un trol, ori un om cu probleme psihice. Dar dacă chiar e adevărat ce spui atunci du-te la biserică, spovedește-te, împărtășește-te, vorbește cu un preot, etc. Dar totuși cred că ar fi de folos și un control psihiatric ( asta exceptând cazul în care nu ești trol ).


P.S.: Pe mine mă distrează mult ăștia care fac magii și vorbesc cu dracu și apoi cred tot ce spune. Măi, dacă e drac și râde de tine atunci e clar că e o tâmpenie să crezi tot ce îți spune un drac. Că el știe doar să te ia peste picior. Faza că e Lucifer e clar o tâmpenie. Că de era Lucifer... dracul ăla nu are treabă cu cei ca tine.

#11
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.207
  • Înscris: 10.07.2010
Daca este adevarata povestea, iti recomand un psiholog.
Fiecare om are demonii lui interiori, problema este ca ai tai au cam scapat de sub control.

P.s. Poate voi reveni sa iti explic mai amplu de ce se intampla asta si cum sa rezolvi situatia dar acum nu am timp.

#12
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.699
  • Înscris: 02.07.2013

View PostMihailGeorge73, on 11 noiembrie 2013 - 16:32, said:

Eu vorbesc serios si credeti-ma ca nu am probleme cu capul!
Câți ani ai?

#13
MihailGeorge73

MihailGeorge73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 50
  • Înscris: 11.11.2013
Nu cred in Biserica si daca erati un pic atenti vedeati asta si in primul meu post :|

#14
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.699
  • Înscris: 02.07.2013

View PostBusiness_style, on 11 noiembrie 2013 - 16:34, said:

Daca este adevarata povestea, iti recomand un psiholog.

Și ce vrei să facă un psiholog. Faze cu fenomene paranormale sunt ori paranormale, ori necesită un psihiatru. Psihologul se ocupă de omul are are probleme în a se adapta în societate. Psihiatrul e cel care lucrează cu cei care au halucinații.

#15
MihailGeorge73

MihailGeorge73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 50
  • Înscris: 11.11.2013

View Postdan-s, on 11 noiembrie 2013 - 16:34, said:

Câți ani ai?


Ce istet esti.Scrie si "73" la nickname.

#16
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.699
  • Înscris: 02.07.2013

View PostMihailGeorge73, on 11 noiembrie 2013 - 16:35, said:

Nu cred in Biserica si daca erati un pic atenti vedeati asta si in primul meu post Posted Image
Bravo ție. Și te mai miri că dracul are atâta putere asupra ta. Să sperăm totuși că ai probleme psihice. Că dacă nu crezi în Biserică și ai probleme cu dracii.... ai pus-o. Posted Image

#17
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.089
  • Înscris: 19.12.2012
Presupunand ca nu e vreo gluma proasta sau vreun topic creat la misto...iti spun doar ca: esti un om slab, un caracter slab. Orice ar fi sau de oricine ai fi atacat, trebuie sa fii tare, esti om, ai caracter, trebuie sa ai vointa sa lupti pt ceea ce vrei in viata. daca exista rau si demoni atunci inseamna ca exista si bine si trebuie sa te aliezi cu binele pt a invinge raul ce-ti creeaza probleme.  

Be a strong man and fight with proper weapons :)  Cred ca pt inceput trebuie sa consulti un psihiatru sau psiholog (asta o fac si cei care sunt depresivi din cauza job ului) situatie tot mai des intalnita in romania noastra care se scufunda incet incet in criza economica.  

Eu daca iubesc o fata si simt ca si ea ma iubeste si am acea motivatia din partea ei, lupt cu lumea intreaga indiferent cati demoni imi stau in cale :) ce ma motiveaza mai mult sa merg pana la capatul lumii e ea. Daca sotia ta e alaturi de tine o sa treci cu bine peste farmecele astea..in caz ca ele exista.

#18
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 2.298
  • Înscris: 31.05.2013
Asta-i mai tare ca Gonthar . . .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate