Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

Nokia 301

- - - - -
  • Please log in to reply
289 replies to this topic

#37
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
@paul.iasi - multumesc pentru detalii.

#38
Lost_in_the_Ozone

Lost_in_the_Ozone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 08.10.2007
Are incarcator separat sau doar de la USB?

#39
Lost_in_the_Ozone

Lost_in_the_Ozone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 08.10.2007
@paul.iasi   Cum mai merge tel?

#40
paul.iasi

paul.iasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 26.05.2007
Merge bine. Are ceva probleme cu softul dar au scos un update si astept sa apara pe FOTA. Mai multe info gasesti aici: http://discussions.n...1908754/page/10

#41
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Incarcatorul parca e cu mufa usb. Sa ne spui cand faci update-ul.

#42
paul.iasi

paul.iasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 26.05.2007
A aparut updateul ieri prin Fota.... l-am instalat si am incarcat tel azi noapte. Revin cand se descarca.

#43
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Sunt curios ce diferente se observa... stand-by, calitate sunet in apel etc

#44
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 13.01.2013
Confirm si eu i-am facut update in tren intre Rosiori - Caracal ... chiar acum 5 minute,sper sa fie mai bun cu patch ul acesta,pt ca in ultimul timp lua comenzi mai greu plus ca aparea ecran negru dupa ce inchideam apelul pt 10-15 secunde.

#45
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 13.01.2013
Am o problema dupa update, daca comut telefonul pe 3 G dupa ceva timp adio semnal, nu mai are retea, a mai patit cineva asa ceva?
Pe GSM e ok pot folosi telefonul dar in mod 3 G only , bye  !

#46
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Cam multe buguri si scapari. E nevoie de un update major care sa contina mai multe fix-uri. Si cu Asha 302 au fost cateva probleme care s-au rezolvat abia dupa mai multe releasuri noi de fw.

#47
paul.iasi

paul.iasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 26.05.2007
Am revenit. Cum spuneam, am facut update-ul lunea trecuta si l-am lasat peste noapte la incarcat (inchis). Azi mai am o linie la baterie dar cred ca tipa mai spre seara si trebuie sa-l reincarc. 30min vorbite, cateva sms-uri si cateva verificari email  (numai in 3g). General multumit. Nu am gasit sau am avut probleme.

#48
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
A tinut o saptamana incarcat? 30 minute vorbite pe zi sau in tot intervalul?

Edited by usd, 16 July 2013 - 08:06.


#49
paul.iasi

paul.iasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 26.05.2007
Tot intervalul.. deci cu o utilizare minima tine o sapt (in 3g).

#50
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 13.01.2013
Am un mesaj pt aia care fac softuri la Nokia disconecting People : Posted Image Posted Image
Trebuie sa il trimit in service, modul 3 G e istorie !
10 Nokia ,for the last time !

#51
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Cum e? L-ai trimis in service?

#52
Ionutz.T

Ionutz.T

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 07.08.2007
I-am facut un " cadou " tatalui meu : Nokia 301 Dual sim . Acum imi pare tare rau acum de banii aruncati pe fereastra .

Am dorit un telefon clasic , cu un ecran de marime decenta, cu tastatura fizica,  fara fitze , dar la care sa tina bateria mult.

Imi pare rau sa recunosc dar cei de la Nokia NE MINT cu nerusinare.

Telefonul nu reuseste sa ramana in STAND-by nici 3 zile . Tatal meu nu are internet activat pe nici o cartela , si nici nu-l intereseaza , de folosit il foloseste la nivel de 4-5 apeluri scurte ( 2 -3 minute ) pe zi , sms-uri nu da , Whatsapp nu foloseste , poze face din Paste'n Craciun . Dupa cateva zile de citit diverse forumuri , m-am lamurit ca mi-am luat "teapa' de la Nokia. Poate voi santeti mai isteti ca mine , si nu il veti cumpara, desi Nokia  sustine ca poate sta 35 zile in stand-by.  E hotie !!!!

View Postpaul.iasi, on 09 iulie 2013 - 11:03, said:

A aparut updateul ieri prin Fota.... l-am instalat si am incarcat tel azi noapte. Revin cand se descarca.


Cum e acum ?  S-a schimbat ceva ?

#53
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 13.01.2013

View Postusd, on 22 iulie 2013 - 09:11, said:

Cum e? L-ai trimis in service?
Da,l am trimis maine ajunge la Bucuresti, sa si l bage in dos.

#54
cap_tepos

cap_tepos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 08.05.2006

View PostIonutz.T, on 22 iulie 2013 - 21:31, said:

I-am facut un " cadou " tatalui meu : Nokia 301 Dual sim . Acum imi pare tare rau acum de banii aruncati pe fereastra .

Am dorit un telefon clasic , cu un ecran de marime decenta, cu tastatura fizica,  fara fitze , dar la care sa tina bateria mult.

Imi pare rau sa recunosc dar cei de la Nokia NE MINT cu nerusinare.

Telefonul nu reuseste sa ramana in STAND-by nici 3 zile . Tatal meu nu are internet activat pe nici o cartela , si nici nu-l intereseaza , de folosit il foloseste la nivel de 4-5 apeluri scurte ( 2 -3 minute ) pe zi , sms-uri nu da , Whatsapp nu foloseste , poze face din Paste'n Craciun . Dupa cateva zile de citit diverse forumuri , m-am lamurit ca mi-am luat "teapa' de la Nokia. Poate voi santeti mai isteti ca mine , si nu il veti cumpara, desi Nokia  sustine ca poate sta 35 zile in stand-by.  E hotie !!!!
[...]

Daca tot zici ca tatal tau il foloseste la minim, n-ai incercat sa-l comuti pe 2G?

Pe de alta parte, eu nici o clipa n-as fi crezut povestea cu 35 de zile, astia (si altii) minteau stand-by-ul si-n vremurile celor mai reusite aparate, insa e bine sa stii ca bateria aceia isi mai da drumul dupa vreo 3-4 cicluri de incarcare, so, daca-n regim de 2G va ajunge la vreo 4-5 zile eu zic ca n-ai aruncat chiar toti banii pe fereastra.

PS
Lui taica-miu i-as fi luat un nokia 100.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate