Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Nokia 301

- - - - -
  • Please log in to reply
289 replies to this topic

#19
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 23.05.2004

View Postcozmintt, on 15 iunie 2013 - 07:41, said:

varianta dual sim nu a aparut inca


apare la citeva magazine online dar nu stiu daca e pe stoc....

http://www.oktal.ro/...ite-o98820.html
http://www.azerty.ro...etworking-black
http://www.pcgarage....ia/301-black-1/
http://www.evomag.ro...gru-101800.html
http://www.marketonl...etworking-white
http://www.eurogsm.r...black-2843.html

#20
paul.iasi

paul.iasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 26.05.2007
Este la emag. L-am comandat miercurea trecuta si l-am primit joi. Voi reveni cu o recenzie sau daca aveti intrebari...

#21
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Să ne spui cât ţine bateria, în primul rând.

#22
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

View Postpaul.iasi, on 18 iunie 2013 - 16:52, said:

Este la emag. L-am comandat miercurea trecuta si l-am primit joi. Voi reveni cu o recenzie sau daca aveti intrebari...
Asteptam, as vrea sa-l recomand cuiva. Fa-i niste poze, daca ai un cont pe youtube ar fi si mai bine sa pui un filmulet in care sa faci inclusiv browsing pe net.

Edited by malwarebytes, 18 June 2013 - 20:02.


#23
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 23.05.2004
si pe mine ma intereseaza viata bateriei
mersi









later edit
am vazut ca la emag e doar varianta single sim......

Edited by boooggy, 18 June 2013 - 20:13.


#24
paul.iasi

paul.iasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 26.05.2007
Cand l-am primit joi l-am butonat pana s-a descarcat si l-am pus la incarcat (inchis) pana vineri dimineata. Sambata seara s-a descarcat dar l-am folosit intensiv (poze, net, aplicatii, apeluri etc). L-am pus la incarcat tot inchis pana duminica dimineata. De data asta nu l-am mai butonat ca sa vad si eu cat tine, doar citit email si max 5 apeluri/zi. Acum mai am 2 linii la baterie din 4 dar ma astept sa mai dispara azi una. Deci maine seara sau poimaine e cam gata. Se poate spune ca tine 4-5 zile cred. Am sa revin cand e gata de tot.
Browsingul pe net e destul de rapid (3,5G), calitate sunet apeluri ok, poze bune, clare, meniul de la camera foto se mai blocheaza sau raspunde greu dar in rest, per total e un tel f bun.

#25
paul.iasi

paul.iasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 26.05.2007
Nu e smartphone. La mine sta numai in 3G reteaua.... nu am dat pe 2G ca sa ma tina bateria mai mult. Abia a aparut telefonul... mai dureaza accesoriile.

#26
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

View Postpaul.iasi, on 19 iunie 2013 - 18:01, said:

Nu e smartphone. La mine sta numai in 3G reteaua.... nu am dat pe 2G ca sa ma tina bateria mai mult. Abia a aparut telefonul... mai dureaza accesoriile.
Incurcasem topicul, sorry, comentariul era pentru Samsung S6312. Multumim pentru impresii. Am si eu o intrebare pe S40 are Nokia vreo aplicatie de radio online?
L.E.
Pune niste poze aici daca ai posibilitatea, ca alea de pe net sunt prea profesioniste.

Edited by malwarebytes, 19 June 2013 - 18:12.


#27
paul.iasi

paul.iasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 26.05.2007
Incerc sa nu ma joc la el ca sa vad cat tine bateria... cand il reincarc fac ce teste vrei tu.

#28
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Media playerul are suport inclus pentru radio online, dar trebuie bagata adresa manual, vezi prin meniul playerului.

#29
cozmintt

cozmintt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.06.2013
l-am luat si eu de pe oktal, dual sim. nu reusesc sa activez cartela de digimobil ptr net? voi?

#30
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 23.05.2004

View Postcozmintt, on 19 iunie 2013 - 23:17, said:

l-am luat si eu de pe oktal, dual sim. nu reusesc sa activez cartela de digimobil ptr net? voi?

dai o cautare pe google sunt destule solutii postate. tre sa ii creezi tu manual profilul pt internet.

#31
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013
Gunoiul asta de companie Nokia nu mai are un nr de call-center?
Am cautat de m-a luat dracu un telefon de la call-center si pauza !

#32
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Ai o problema anume cu modelul asta? Sau e vorba de altceva?

Am si eu unul identic dar cum nu-mi trebuie deloc momentan, n-am desfacut cutia. L-am luat la abonament deci single sim blocat in vodafone. Din ce-am butonat la altul in magazin am vazut ca se vrea un fel de urmas al lui C2-01, evident mai avansat nitel la functii insa cam mare si cam butucanos. Pe gsm arena si pe alte site-uri lumea se plange de baterie. Ma gandesc insa ca daca o sa ma tina 3 zile o sa fiu multumit. Probabil ultimul non-smart telefone pe care il mai iau :)

#33
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013

View Postusd, on 25 iunie 2013 - 17:55, said:

Ai o problema anume cu modelul asta? Sau e vorba de altceva?

Am si eu unul identic dar cum nu-mi trebuie deloc momentan, n-am desfacut cutia. L-am luat la abonament deci single sim blocat in vodafone. Din ce-am butonat la altul in magazin am vazut ca se vrea un fel de urmas al lui C2-01, evident mai avansat nitel la functii insa cam mare si cam butucanos. Pe gsm arena si pe alte site-uri lumea se plange de baterie. Ma gandesc insa ca daca o sa ma tina 3 zile o sa fiu multumit. Probabil ultimul non-smart telefone pe care il mai iau Posted Image
Sa -ti dau o veste buna? Nu este codat !
Sau cel putin al meu nu este ;)
Ma enerveaza o steluta care imi sta tot timpul la notificari afisata si nu stiu de unde mm este :D

#34
alsitel

alsitel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.04.2008
Am si eu doua intrebari pentru cei care au varianta dual sim. Daca vorbesti pe unul dintre sim-uri, celalalt poate primi apeluri?

Care este durata de viata a bateriei?

Multumesc.

#35
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postpaul.iasi, on 19 iunie 2013 - 07:37, said:

Browsingul pe net e destul de rapid (3,5G), calitate sunet apeluri ok, poze bune, clare, meniul de la camera foto se mai blocheaza sau raspunde greu dar in rest, per total e un tel f bun.

Te rog sa detaliezi putin ce inseamna 'sunet apeluri ok', anume sunetul e suficient de tare si clar in casca, in timpul conversatiei? Inca un lucru - in mediu zgomotos (strada, trafic intens) intensitatea sunetului din casca e suficienta?
In ce tara e facut aparatul?

@alsitel - e dual stand by, deci in timpul conversatiei nu poti primi un alt apel.

Edited by biogood, 01 July 2013 - 18:18.


#36
paul.iasi

paul.iasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 26.05.2007
In general se aude tare si clar dar depinde si de cel care te suna... nu pot fi exact la fel toate apelurile. Eu tin la jumatate volumul. F rar mai dau o linie sau doua in plus. Pana acum nu am patit sa nu ma inteleg cu cineva chiar si in cele mai zgomotoase medii. Made in china.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate