Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Nokia 301

- - - - -
  • Please log in to reply
289 replies to this topic

#1
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 03.06.2006
Recunosc, sunt un fan Nokia dar numai prin prisma faptului ca toate contactele avute cu produsele sale mi-au facut o impresie placuta + service-ul prompt (daca a fost cazul), anul trecut cei de la Worldcomm schimbandu-mi in garatie un Nokia C5-03 cu un Nokia 500, sau placa de baza la un X2, tot in garantie. Ar fi mai multe de spus, insa dupa ce mi-am bucurat jumatatea cu un Lumia 710 e randul meu sa caut un terminal. Nu mica mi-a fost mirarea cand pe gsmarena, dupa o filtrare dualSIM, 3G si Nokia am gasit unul pe gustul meu: Nokia 301:
http://reviews.cnet....7-35619091.html
http://www.gsmarena....ia_301-5323.php
http://www.lowyat.ne...-mode-and-more/
Astept sa apara la Germanos/Cosmote si al meu este.... de cand caut un dual SIM Nokia care sa aiba si 3G (pentru Internetul mobil gratuit de la RDS). Am dubii doar cu bateria de 1100 mAh, insa la 888 ore stand by 2G si 936 3G nu am ce comenta. Chiar la jumatate, cu 400 de ore sunt mai mult decat multumit.
As avansa un pret de 70-80 euro la cel mai mic abonament la orice operator. Al meu e, mai ales ca am o oarecare aversiune fata de smartphone-uri.

Attached Files


Edited by gvincentiu, 01 March 2013 - 19:19.


#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,861
  • Înscris: 25.01.2007
vezi sa nu tina 400 de ore. si lumia 710 are 400h stand-by, ia intreaba-ti jumatatea, in real life, cu cat ramane din alea 400h? cu vre-o 48, cumva, si alea fara utilizare intensa?
baga astia niste cioace la cat tine bateria de e invidios si pinochio. toti, nu numai nokia.

#3
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Interesant,sper sa nu fie o versiune doar pentru Asia.

#4
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Dual-SIM-urile de obicei consumă şi mai tare bateria decât cele obişnuite. Dacă mai faci şi transfer pe 3G... cam pe acolo ajungi (2-3 zile).

Edited by wirespot, 01 March 2013 - 22:29.


#5
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 03.06.2006
Da, doar 48 ore tine Lumia cu toate update-urile pe off. Deci 1/10 la Nokia 301 si tot raman 90 de ore . Orice ar fi eu mi-l iau..

#6
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Imi place, pentru vorbit si mesaje e perfect.

#7
costables

costables

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,406
  • Înscris: 01.01.2011
Imi doresc un telefon din asta desi probabil la inceput o sa coste cat un android ieftin. M-as mira sa coste sub 400 lei.

#8
vdnick

vdnick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 18.11.2006
Ceva vesti? Can apare la noi?

#9
paul.iasi

paul.iasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 26.05.2007
A aparut.... pe cel.ro/pcgarage.ro etc.
Daca il aveti, scrieti o parere va rog!

#10
cosmin72

cosmin72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 25.02.2009
salut , am si eu o intrebare , am un nokia asha 302 si am instalat aplicatia google map , cind intru in aplicatie imi cere conectare rete , cit consuma din ratia de mega , sau cit costa acest serviciu , se poate folosii vizualizara hartilor fara sa platesc ceva? , acest telefon sasa nu are receptor gps .m-ar interesa doar sa vad pe harta anumite traseee unde vreau sa merg....multumesc

#11
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

View Postpaul.iasi, on 31 mai 2013 - 09:36, said:

A aparut.... pe cel.ro/pcgarage.ro etc.
Da de gaseste pe la 329  lei la azerty. Sunt curios cum va evolua pretul.

View Postpaul.iasi, on 31 mai 2013 - 09:36, said:

Daca il aveti, scrieti o parere va rog!
Vreo poza la interior, la lumina artificiala as vrea sa vad cum iese.

Edited by malwarebytes, 09 June 2013 - 20:45.


#12
paul.iasi

paul.iasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 26.05.2007
Se pare ca are ceva probleme modelul asta: http://discussions.n...on/td-p/1908754

Mai astept sa vad ce si daca se rezolva problema si sa apara la emag pt ca au politica returnarii mai ok in caz de ceva.

#13
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
@malwarebytes: Dacă-i aceeaşi cameră ca la 302 eu nu mi-aş face iluzii. E aşa ca să nu zici că nu ai cameră.

@paul.iasi: urmăreşte update-urile de firmware, probabil vor apărea unele care corectează problema. Dar e posibil să dureze câteva luni. Din principiu, eu nu m-aş arunca la nimic nou apărut.

Edited by wirespot, 09 June 2013 - 20:56.


#14
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

View Postwirespot, on 09 iunie 2013 - 20:55, said:

@malwarebytes: Dacă-i aceeaşi cameră ca la 302 eu nu mi-aş face iluzii. E aşa ca să nu zici că nu ai cameră.
As mai curios cum e ca radio Wi-Fi. Am avut un nokia n95 care avea o aplicatie de radio, pe s40 o fi disponibila?
L.E
Mda! Puneau acum 5-6 ani camere mai bune decat astea Nokia si Samsung! Ieftin vrem, ieftin primim! Mi-as dori un telefon gen nokia 301 dar cu specificatii superioare pentru display si camera foto/video. Si sa nu fie glossy!

Edited by malwarebytes, 09 June 2013 - 21:09.


#15
paul.iasi

paul.iasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 26.05.2007
Camera e mult mai buna si are tehnologii imprumutate de la lumia. Asa filmeaza: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/emh1LCbKBbM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
vdnick

vdnick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 18.11.2006
Varianta dual sim a aparut undeva?

#17
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002

View Postpaul.iasi, on 09 iunie 2013 - 21:15, said:

Camera e mult mai buna si are tehnologii imprumutate de la lumia.

E discutabil. Faţă de Asha 302 are focus (manual şi auto), panorama mode, dar în schimb nu are auto exposure şi exposure compensation (probabil din cauză de focus, care foloseşte comparaţii de exposure).

Dar pe partea de video rezoluţia e la jumătate (320 x 240 în loc de 640 x 480). Orice i-ar fi făcut e cam dificil s-o faci să arate bine, chiar dacă are 30fps în loc de 20.

În altă ordine de idei, mi se pare mie sau 301 face doar USB charging (nu mai are mufă de încărcător Nokia)? Nu văd mufa în poze şi nici în specificaţii nu mai apare 2.0mm charger connector.

Edited by wirespot, 10 June 2013 - 14:10.


#18
cozmintt

cozmintt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.06.2013
varianta dual sim nu a aparut inca

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate